Městská část > Kultura, školství, volný čas

Turnaj pro 180 dětí

Oddíl badmintonu TJ Sokol Radotín uspořádal tuto neděli turnaj určený pro široké rozmezí v nejmladších mládežnických kategoriích.   Zájem o účast překonal veškerá očekávání – přihlásilo se cca 250 hráčů z celé republiky. Pořadatelé se snažili umožnit start co nejvyššímu počtu dětí, ale kapacita radotínské haly s devíti kurty limitovala startovní pole na maximální počet 180 hráčů, což však stále umožňovalo sehrát každému účastníkovi minimálně 4 zápasy.

Obrázek bez popisku
Hala pro devět kurtů.

Byly vypsány kategorie po jednotlivých ročnících, U7 až U14. Kvalifikace se hrály ve skupinách, konečné pořadí pak určovaly převážně osmimístné pavouky ve finálovém K.O. systému. Pořadatelský tým sestával z 18 rozhodčích z řad dospělých a z desetičlenné organizační skupiny.
Turnaj si dal za cíl umožnit co největšímu počtu hráčů poměřit navzájem své síly ve svých věkových kategoriích, s vyloučením hráčů startujících na celostátních žebříčkových turnajích. Tento experiment vycházel ze zkušeností ze zahraničí, ale protože se jednalo o první turnaj takovéhoto rozsahu, bylo velmi těžké předvídat zájem o účast, a s tím i návaznost hracího systému, časového plánu apod. Nakonec se povedlo sehrát vše podle předpokladů, limit 12 minut na zápas byl dodržen. Všichni hráči obdrželi diplom, keramickou pamětní medaili a další drobné ceny od sponzorů.

  Obrázek bez popisku
Fotografie z vyhlášení vítězů.

Ohlas od vedoucích týmů byl pozitivní, náměty pro vylepšení do příštích ročníků byly velmi podnětné; jako největší problém se ukázalo chybějící písmenko ve jméně jedné slečny na předtištěném diplomu. Pořadatelé na základě získaných zkušeností počítají s každoročním pokračováním. Na podnět účastníků bude turnaj dvoudenní, aby se vyšlo vstříc velkému zájmu. První hrací den budou na pořadu pouze liché věkové kategorie, druhý den sudé kategorie, s omezením na 150 hráčů v jednom hracím dni. Tím se zvýší se počet zápasů pro hráče na minimálně na 5 za den a zjednoduší organizace. Těšíme se na ročník 2013.
Mojmír Hnilica, TJ Sokol Radotín

výsledky turnaje, fotogalerie z turnaje

23.5.2012 - Kateřina Drmlová ; Přečteno: 1688 x