Geologická vycházka Zkamenělý Radotín

Letopisecká komise Městské části Praha 16 pořádá v neděli 9. dubna naučnou vycházku, během níž můžete za odborného dohledu geologa Štěpána Raka navštívit tři naleziště zkamenělin v okolí Radotína.

Sraz je na zastávce MHD Nádraží Radotín v 9 hodin, v 9.17 hodin se autobusovou linkou 120 společně přemístíte na zastávku K Cikánce. 

Radotín, Lochkov a Kosoř jsou světoznámá naleziště zkamenělin. Během nedělní výpravy navštívíte celkem tři nejvýznamnější lokality: Ortocerový lůmek u Lochkova, Černou rokli a Sudy pod Kosoří. Poznáte radotínské skály, seznámíte se s historií radotínské cementárny a budete si moci nasbírat zkameněliny typické pro tyto oblasti. 

Těžba černých mozaikových vápenců z Černé rokle nebo obkladových hlavonožcových vápenců je nedílnou součástí nerostného bohatství našeho nejbližšího okolí.

Místo u řeky - nové infotabule o nerostném bohatství našeho okolí,  historii cementárny i tzv. geozídka. To vše v moderním pojetí připomíná historii Radotína. Foto ze dne 10.12.2015. Přehlednou galerii vyleštěných vápenců - mramorů můžete najít třeba na tzv. Místě u řeky (na radotínské straně Berounky). Venkovní expozice nabízí i ukázku zkamenělin ze všech tří shora uvedených nalezišť. 


Na vycházku do terénu si s sebou si vezměte svačinu, pití, pevnou obuv, malé kladívko a noviny na balení nalezených vzorků. Výprava do prvohor zabere cca 3 – 4 hodiny, ujdete vzdálenost cca 4 km pohodovým terénem. Odnesete si nejen zážitky, ale jistě i nějakou tu zkamenělinu.

Plakát - Zkamenělý Radotín - Geologická vycházka s LPK

Poslední vycházka se konala přesně před rokem 10. dubna 2016. Fotky z této výpravy najdete ve fotogalerii
Zveřejněno: 06.04.2017 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1250 x
Vytisknout