HLÁŠENÍ ZÁVAD

Vážení občané,
záleží nám na udržování čistoty a veřejného pořádku našeho Radotína. Pokud chcete pomoci k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města, informujte nás fotografií a stručným popisem problému. Nahlásit můžete rozbité lavičky, díru v chodníku nebo na komunikaci, nepořádek u popelnic a nevyvezené kontejnery, upozornění na černou skládku, poškozenou zeleň, zaparkovaný vrak automobilu atd.
Poté, co odešlete příspěvek, bude nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti Úřadu městské části Praha 16, které se postará o její řešení nebo doporučí další postup, eventuálně pošle hlášení o závadě jinému kompetentnímu úřadu či organizaci. Příspěvky budou spolu s informacemi o způsobu jejich řešení zveřejňovány na této stránce. Děkujeme Vám za spolupráci!
Řadit podle data
Obsahuje text:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
*
 
*


Nahlášené závady


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: (Jana 08.03.2018 17:01) – Hlášení závad
  Dobrý den, v okolí Zděře se nachází velké množství pytlů s odpadem a dalšího odpadu, na hladině plavou plastové lahve. Bylo by možné zajistit úklid? Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 16.03.2018 11:29)
   Dobrý den, paní Jano, 
   děkujeme za Váš podnět. Úklid v této lokalitě jsme zařadili do akce "Ukliďme Česko", která se bude konat pravděpodobně 14. dubna 2018.
   Bližší informace o této akci zveřejníme na našich webových stránkách. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: (Jitka Vondráčková 16.02.2018 20:36) – Hlášení závad
  Dobrý den,
  prosím o kontrolu lampy veřejného osvětlení v ulici Javořická u domu 1204/9. Občas svítí, ale většinou ne.
  Dnes, 16.2., nesvítila ráno ani teď večer, ve 20.30h.
  Děkuji za prověření.
  Vondráčková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 20.02.2018 14:01)

   Dobrý den, paní Vondráčková,
   děkujeme za Váš podnět, který byl e-mailem odeslán na PRE (poruchyvo@pre.cz).
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: (Procházka 24.01.2018 15:43) – Hlášení závad
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li nelze objednat pravidelné čištění psích exkrementů vysavačem, přijde mi že poslední dobou se situace strašně zhoršila. Exkrementy už nejsou jen v zatravěných plochách, ale běžně jsou jich plné chodníky. Dočetl jsem se v jednom z přízpěvků, který si stěžuje na stejný problém, že technické služby uklízí exkrementy 3x týdně. Jestli to mají dělat, tak nato hází výše zmíněné exkrementy, protože nedávno bylo h...o na chodníku za Billou asi 2 týdny dokud se řádně nerozšlapalo po celým nádraží. Bydlím tu už 30 let a že bych viděl někdy TS sbírat exkrementy, to se mi ještě nepoštěstilo.
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 26.01.2018 11:26)

   Dobrý den, na Váš dotaz odpovídá Milan Kubec, vedoucí příspěvkové organizace Technické služby Praha – Radotín:

   Z personálních a technických důvodů opravdu nebyla tato činnost nějakou dobu vykonávána. Po provedení oprav sběracího „vysavače“ a jeho opětovném zprovoznění začneme od příštího týdne  znovu s pravidelným sběrem.

 • Otázka: (Jan Šubrt 17.01.2018 13:54) – Hlášení závad
  Dobrý den
  Před naším domem je lampa pouličního osvětlení,která má poškozený kryt elektroinstalace.Lampa je otevřená a hrozí zde úraz el.proudem. Kryt je rozježděný od aut a zcela nefunkční. Nejde použít!!
  Děkuji za vyřízení.
  S pozdravem J.Šubrt
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 17.01.2018 14:16)

   Dobrý den, pane Šubrte,
   děkujeme za informaci, závadu jsme nahlásili na PRE.
   S pozdravem

   Jana Hejrová

 • Otázka: (Chaloupková 08.01.2018 10:14) – Hlášení závad
  Dobrý den,
  bylo by možné, aby městská policie občas dohlédla na sídlišti (nám. Osvoboditelů) a případně i jinde na odklízení psích exkrementů majiteli psů? Sama jsem majitelkou psa, ale situace s exkrementy na travnatých plochách i mimo ně se stále zhoršuje. Pomalu není možné vstoupit na trávu a do nějakého exkrementu nešlápnout... Myslím, že kdyby občas na pejskaře dohlídli strážníci, tak by se situace mohla dlouhodobě zlepšit. děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 17.01.2018 12:43)

   Vážená paní Chaloupková,
   děkujeme za Váš příspěvek. Strážníci Městské policie hl. m. Prahy samozřejmě dohlíží na pejskaře i v Radotíně, ale přesto jsme velitele detašovaného pracoviště Městské policie hl. m. Prahy v Radotíně upozornili na tento nedostatek.
   Problém však není o tom poslat hlídku na konkrétní místo, ale přistihnout pejskaře při tomto přestupku. Pokutovat majitele psa, který po něm exkrement neuklidí, totiž může pouze hlídka v uniformě, ale s tím, že pachatel přestupku jej musí spáchat přímo před hlídkou. Musíme tedy pouze apelovat na morálku majitelů psů – aby uklízeli po svých psech. Případně pokud uvidíte pejskaře, který si po svém psovi neuklidí, nebát se, a majitele psa na tuto skutečnost rovnou upozornit...
   Ještě dodáváme, že Technické služby Praha – Radotín, tedy příspěvková organizace MČ Praha 16, uklízejí psí výkaly třikrát v týdnu, v rámci celého Radotína. Bohužel, problematiku psích exkrementů řeší obecně celá Praha, nejde jen o Radotín.

 • Otázka: (Josef hrdlicka 11.01.2018 19:22) – Hlášení závad
  Vlecka za radotinskym mostem smerem od chuchle je nebezpecna dira mezi kolejemi. Panel pri kazdem prejeto osobaku nadskoci. Tez jsem se tam slusne vysekal na kole.

  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 16.01.2018 13:31)
   Dobrý den, pane Hrdličko, 
   děkujeme za podnět, na nějž odpovídá Lenka Moravcová z Oddělení dopravy OVDŽP našeho úřadu: 
   Vlečka v ulici Vrážská nevykazuje závady ve sjízdnosti. Na místě je osazeno příslušné dopravní značení upozorňující řidiče na křížení pozemní komunikace s dráhou a řidič je zde povinen snížit rychlost a přizpůsobit jízdu stavebnímu a dopravně technickému stavu komunikace v souladu se zákonem č. 361/2000 Sb., o silničním provozu. Dále uvádíme, že do prostoru mezi kolejnicí a komunikací zapadá okolek železničního vozidla, který brání sjetí kola z kolejnice a je zde tedy nezbytný. 
 • Otázka: (Alena Pražská 15.01.2018 23:01) – Hlášení závad
  Nesvítí lampa veřejného osvětlení na konci ulice Na Rymáni.
  Číslo lampy 5 1317.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 16.01.2018 8:14)

   Dobrý den, paní Pražská,
   děkujeme, závadu jsme nahlásili. Poruchy veřejného osvětlení, prosím, pište na e-mailovou adresu poruchyvo@pre.cz.
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: (Josef Hrdlička 03.01.2018 19:08) – Hlášení závad
  Dobrý den, rád bych se zeptal jaký je důvod, že přes pěší lávku nyní nemohou kočárky. Bohužel tam nyní sotva projde jeden člověk kočárek musí nechat na břehu. Trochu hloupé. děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 04.01.2018 13:08)
   Dobrý den,
   na Váš dotaz odpovídá Ing. Milan Bouzek, místostarosta Městské části Praha 16:
   Vzhledem k havárii lávky v Troji jsme zadali kontrolu naší lávky přes Berounku. Z protokolu o kontrole vyplynula opatření, která je nutno neprodleně provést, jde zejména o omezení vstupu na lávku pro motocykly a zajištění vstupu na lávku pouze jednotlivými osobami. Abychom splnili tyto požadavky, museli jsme provést zúžení prostoru vstupu na lávku, což má nepříznivé důsledky pro vstup na lávku pro kočárky, vozíčkáře apod. Toto opatření je dočasné a předpokládáme, že po realizaci dalšího opatření ve smyslu dalšího zpevnění lávky bude možné opět obnovit původní provoz na lávce.

 • Otázka: (Eva Knollová 17.12.2017 17:47) – Hlášení závad
  Dobry den, je treba ZAZIMOVAT PITKO vedle kostela, aby bylo na jare opet provozuschopne. Jeste dne 17. 12. z nej kolemjdouci pousteli vodu!
  Dekuji.
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 18.12.2017 15:39)
   Dobrý den, paní Knollová,
   děkujeme za upozornění, pítko bylo dnes zazimováno.
 • Otázka: (Eva Knolova 27.11.2017 23:51) – Hlášení závad
  Dobry den, mriz nad sklepnim okynkem vedle Zabky je (zvlast v obdobi, kdy se brzy smraka) nebezpecna. Je nakrivo, chybi tam dlazebni kostka, lze tam snadno zakopnout. Minuly tyden zrovna prede mnou tam upadla gymnazistka a divila jsem se, ze vstala...
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 28.11.2017 11:59)

   Dobrý den,
   děkujeme za upozornění, odpovídá na ně Ing. Pavel Švitorka, vedoucího odboru místního hospodářství:
   Po kontrole povrchu chodníku byl kontaktován správce objektu (v němž je obchod Žabka), který uvolněnou mříž na anglickém dvorku budovy slíbil opravit v nejbližším možném termínu.Zveřejněno: 10.03.2015 –Admin Admin ; Přečteno 39061 x
Vytisknout