HLÁŠENÍ ZÁVAD

Vážení občané,
záleží nám na udržování čistoty a veřejného pořádku našeho Radotína. Pokud chcete pomoci k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města, informujte nás fotografií a stručným popisem problému. Nahlásit můžete rozbité lavičky, díru v chodníku nebo na komunikaci, nepořádek u popelnic a nevyvezené kontejnery, upozornění na černou skládku, poškozenou zeleň, zaparkovaný vrak automobilu atd.
Poté, co odešlete příspěvek, bude nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti Úřadu městské části Praha 16, které se postará o její řešení nebo doporučí další postup, eventuálně pošle hlášení o závadě jinému kompetentnímu úřadu či organizaci. Příspěvky budou spolu s informacemi o způsobu jejich řešení zveřejňovány na této stránce. Děkujeme Vám za spolupráci!
Řadit podle data
Obsahuje text:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
*
 
*


Nahlášené závady


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: (Josef hrdlicka 11.01.2018 19:22) – Hlášení závad
  Vlecka za radotinskym mostem smerem od chuchle je nebezpecna dira mezi kolejemi. Panel pri kazdem prejeto osobaku nadskoci. Tez jsem se tam slusne vysekal na kole.

  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 16.01.2018 13:31)
   Dobrý den, pane Hrdličko, 
   děkujeme za podnět, na nějž odpovídá Lenka Moravcová z Oddělení dopravy OVDŽP našeho úřadu: 
   Vlečka v ulici Vrážská nevykazuje závady ve sjízdnosti. Na místě je osazeno příslušné dopravní značení upozorňující řidiče na křížení pozemní komunikace s dráhou a řidič je zde povinen snížit rychlost a přizpůsobit jízdu stavebnímu a dopravně technickému stavu komunikace v souladu se zákonem č. 361/2000 Sb., o silničním provozu. Dále uvádíme, že do prostoru mezi kolejnicí a komunikací zapadá okolek železničního vozidla, který brání sjetí kola z kolejnice a je zde tedy nezbytný. 
 • Otázka: (Alena Pražská 15.01.2018 23:01) – Hlášení závad
  Nesvítí lampa veřejného osvětlení na konci ulice Na Rymáni.
  Číslo lampy 5 1317.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 16.01.2018 8:14)

   Dobrý den, paní Pražská,
   děkujeme, závadu jsme nahlásili. Poruchy veřejného osvětlení, prosím, pište na e-mailovou adresu poruchyvo@pre.cz.
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: (Josef Hrdlička 03.01.2018 19:08) – Hlášení závad
  Dobrý den, rád bych se zeptal jaký je důvod, že přes pěší lávku nyní nemohou kočárky. Bohužel tam nyní sotva projde jeden člověk kočárek musí nechat na břehu. Trochu hloupé. děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 04.01.2018 13:08)
   Dobrý den,
   na Váš dotaz odpovídá Ing. Milan Bouzek, místostarosta Městské části Praha 16:
   Vzhledem k havárii lávky v Troji jsme zadali kontrolu naší lávky přes Berounku. Z protokolu o kontrole vyplynula opatření, která je nutno neprodleně provést, jde zejména o omezení vstupu na lávku pro motocykly a zajištění vstupu na lávku pouze jednotlivými osobami. Abychom splnili tyto požadavky, museli jsme provést zúžení prostoru vstupu na lávku, což má nepříznivé důsledky pro vstup na lávku pro kočárky, vozíčkáře apod. Toto opatření je dočasné a předpokládáme, že po realizaci dalšího opatření ve smyslu dalšího zpevnění lávky bude možné opět obnovit původní provoz na lávce.

 • Otázka: (Eva Knollová 17.12.2017 17:47) – Hlášení závad
  Dobry den, je treba ZAZIMOVAT PITKO vedle kostela, aby bylo na jare opet provozuschopne. Jeste dne 17. 12. z nej kolemjdouci pousteli vodu!
  Dekuji.
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 18.12.2017 15:39)
   Dobrý den, paní Knollová,
   děkujeme za upozornění, pítko bylo dnes zazimováno.
 • Otázka: (Eva Knolova 27.11.2017 23:51) – Hlášení závad
  Dobry den, mriz nad sklepnim okynkem vedle Zabky je (zvlast v obdobi, kdy se brzy smraka) nebezpecna. Je nakrivo, chybi tam dlazebni kostka, lze tam snadno zakopnout. Minuly tyden zrovna prede mnou tam upadla gymnazistka a divila jsem se, ze vstala...
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 28.11.2017 11:59)

   Dobrý den,
   děkujeme za upozornění, odpovídá na ně Ing. Pavel Švitorka, vedoucího odboru místního hospodářství:
   Po kontrole povrchu chodníku byl kontaktován správce objektu (v němž je obchod Žabka), který uvolněnou mříž na anglickém dvorku budovy slíbil opravit v nejbližším možném termínu.

 • Otázka: (Eva Procházková 07.09.2017 11:00) – Hlášení závad
  Zdravím. Chtěla bych upozornit, že když jsem dnes šla cestou okolo řeky do lázní, tak jsem narazila (už tam blízko lázní, v úrovni koňské ohrady) na spadlou větev.. Nevím jestli je v plánu nějaký prořez nebo kontrola stromů v těch místech, ale zkrátka upozorňuji.. E. Procházková.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 12.09.2017 11:01)
   Dobrý den, paní Procházková, 
   děkujeme za Vaše upozornění. K uvedenému stavu stromů podél Berounky Vám sdělujeme, že Městská část Praha 16 plánuje provést během podzimu prořezávku topolů podél řeky, a to na pozemcích ve vlastnictví naší městské části. Spadlá zlomená větev bude odklizena Technickými službami Praha – Radotín.
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: (Vávra Karel 05.09.2017 1:01) – Hlášení závad
  Prosíme laskavě o posekání trávy
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 05.09.2017 9:46)
   Dobrý den, pane Vávro, 
   děkujeme za Váš příspěvek – podle Ing. Marcela Alferiho, vedoucího Technických služeb Praha – Radotín, bude cestička posekána do konce tohoto týdne. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: (Tamara Petržílová 31.08.2017 20:57) – Hlášení závad
  Dobrý den, asi se nejedná úplně o závadu, ale ráda bych informovala, že jsme dnes s dětmi u vody našly kromě spousty odpadků i stříkačku s jehlou.. Nebylo to úplně příjemné..
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 01.09.2017 9:35)
   Dobrý den, paní Petržílová, 
   děkujeme za Váš podnět. O uvedené situaci jsme dnes informovali Městskou policii hl. m. Prahy a požádali ji o provedení kontroly na uvedeném místě. Velice by nám proto pomohlo, kdybyste lokalitu specifikovala blíže.
   Pokud by se situace případně opakovala, je nutné a důležité kontaktovat Městskou policii hl. m. Prahy, a to na telefonních číslech 222 025 342 nebo 777 156 656. Strážníci jsou totiž vybaveni boxem na sběr infekčního materiálu a ten pak mohou odborně odvézt k likvidaci. 
   Děkujeme za spolupráci. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: (Jaroslav Marvan 24.08.2017 10:09) – Hlášení závad
  V tunele se po deštích akumuluje bláto a voda. Nelze ho suchou nohou projít ani projet na kole. Je tam cca 10cm bahna a voda se drží týdny.
  Nejspíš je nutné vyčistit a podpořit odtok aby k problému nedocházelo v budoucnosti.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 24.08.2017 13:46)
   Dobrý den, pane Marvane, 
   děkujeme za Váš podnět, na nějž odpovídá Lenka Moravcová z Oddělení dopravy OVDŽP našeho úřadu: 
   Předmětný propustek pod tratí se nachází v katastrálním území Velká Chuchle (v ulici Radotínská). Vlastníkem pozemku je SŽDC. Zároveň ale musíme uvést, že se nejedná o místní komunikaci, ale veřejně přístupnou účelovou komunikaci, na které její vlastník není ze zákona o pozemních komunikacích povinen provádět údržbu. 
   Děkujeme za pochopení. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: (Marcela Barcalová 28.07.2017 16:06) – Hlášení závad
  Dobrý den, cca před rokem bylo v ulici Jarmily Novotné otevřeno krásné nové dětské hřiště, které velmi rádi navštěvujeme. Nicméně v tuto chvíli začíná působit trochu zanedbaně (neposekaná tráva, bodláky prorůstající štěrkem na herní ploše atd). Myslím, že když se již investovalo tolik do vzniku tohoto hřiště, byla by škoda ho nechat neudržované. Dovolila bych si tedy navrhnout, zda-li by bylo možné hřiště pravidelněji udržovat. Velmi Vám děkuji, s pozdravem a přáním hezkého dne, Marcela Barcalová
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 31.07.2017 14:17)
   Vážená paní Barcelová,
   na Váš dotaz odpovídá Ing. Marcel Alferi, vedoucí Technických služeb Praha - Radotín:
   Děkujeme Vám za Vaše upozornění. Jakmile se uvolní kapacita Technických služeb, provedeme důkladnější údržbu nad rámec předchozích sekání trávy (vytrhání plevele ze štěrku, vyřezání lopuchů atd.).  


Zveřejněno: 10.03.2015 –Admin Admin ; Přečteno 36705 x
Vytisknout