Jarní svoz bioodpadu

Od 21. března budou v Radotíně přistavovány kontejnery na bioodpad. Svoz se uskuteční vždy v úterý a ve čtvrtek od 13 do 17.45 hodin podle pevného harmonogramu, a to až do 4. května. Zvlášť se separuje listí a tráva, zvlášť větve.

Na každé z určených stanovišť budou postupně po sobě přistaveny dva kontejnery – jeden na listí a trávu, druhý na větve. To proto, že zpracování těchto druhů odpadu ze zahrad před samotným kompostováním se liší. Odkládaný bioodpad musí být bez příměsí a do kontejneru je ho třeba z obalu (pytle) vysypat.

Kontejnery přistavují Technické služby Praha – Radotín, které jsou příspěvkovou organizací Městské části Praha 16. Rozmísťovat je budou opět v úterý a ve čtvrtek od 13.00 do 17.45 hodin, na jednotlivých místech zajistí i obsluhu, která občanům pomůže a poradí, může jim poskytnout i rozpis přistavování kontejnerů.

Kromě nadstandardní služby lze pro odložení bioodpadu samozřejmě využít i Sběrný dvůr Praha - Radotín v ulici V Sudech 1488/2, a to od pondělí do pátku v době od 8.30 do 17 hodin  (při změně ze zimního času na letní se konec pracovní doby prodlužuje o jednu hodinu, tedy až do 18 hodin), v sobotu pak od 8.30 do 15.00 hodin. Ve sběrném dvoře je odevzdání tohoto druhu odpadu bezplatné, což platí pro občany hlavního města Prahy po předložení občanského průkazu.

Svoz bioodpadu jaro 2017

Tabulka jarního svozu bioodpadu (pdf, 134 kB)


Zveřejněno: 03.03.2017 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 750 x
Vytisknout