Městská část > Doprava, výstavba, životní prostředí
   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7   
Chodníky zahrnuté sněhem
9.12.2010  

Chodníky zahrnuté sněhem

Ze dvou ulic v Radotíně postupně přišly naprosto pochopitelné stížnosti na způsob úklidu vozovek – minulý týden z Ametystové, nyní ze Strážovské. Důvodem hněvu je sníh nahrnutý ze silnice na, často svépomocí, uklizené chodníky.

Jak je to s úklidem zasněžených komunikací
1.12.2010  

Jak je to s úklidem zasněžených komunikací

Začátek „ostré“ zimní sezony zatím na komunikacích přináší komplikace pro motoristy i chodce. Úklid sněhu a ošetření posypem sice probíhá, ale v nevyrovnané kvalitě. Proč je to tak?

Slunce vyrábí elektřinu pro ZŠ
8.11.2010  

Slunce vyrábí elektřinu pro ZŠ

Solární energie je v současné době díky legislativě a nadstandardním podmínkám jejího výkupu cílem mediální kampaně. Záměrem využít střechy škol k výstavbě fotovoltaické elektrárny se ale vedení radotínské radnice začalo zabývat již v roce 2008.

Uzavírka ulice Na Cikánce
20.10.2010  

Uzavírka ulice Na Cikánce

Celá silnice od lomů až k Zadní Kopanině bude od 26. října téměř tři týdny zcela uzavřena. Důvodem je oprava vozovky v ulicích Na Cikánce a K Zadní Kopanině. Přesný termín uzávěry je od 26. října do 14. 1istopadu 2010.

Technická vybavenost Viniček
23.9.2010  

Technická vybavenost Viniček

Rada hlavního města Prahy potvrdila na svém zasedání dne 21. září výsledek výběrového řízení na výstavbu inženýrských sítí a komunikací v oblasti radotínských Viniček. Výstavba by měla být zahájena v nejbližších týdnech.

Po okruhu už se jezdí
20.9.2010  

Po okruhu už se jezdí

Podle oznámení Policie ČR byla ve 12.15 hodin otevřen nový úsek pražského obchvatu pro veškerý provoz. Po dopoledním slavnostním otevření přišlo tedy to zcela prozaické, ale o to podstatnější praktické zprovoznění nové dálnice.

Otevření pražského okruhu
13.9.2010  

Otevření pražského okruhu

Ostře sledovaná stavba v jižní části hlavního města propojující dálnice D1 a D5, se otevře 20. září. Tři nové úseky Pražského okruhu od Jesenice do Slivence v délce přes 22 kilometrů budou již za pár dní sloužit pro automobilovou dopravu.

Stavební úpravy v Radotíně
26.8.2010  

Stavební úpravy v Radotíně

Letní výstavba v Radotíně vrcholí. Rekonstrukce komunikacích, budování dvou nových tříd pro mateřskou školu, plynofikace a výměna topného systému v Kulturním středisku Radotín, výstavba parkovišť a pěšího propojení na starém Sídlišti...

Nová zastávka u základní školy
23.8.2010  

Nová zastávka u základní školy

Ropid informuje o trvalé změně trasy školního autobusu PID číslo 561 od 1. září 2010, který bude ráno nově zajíždět před budovu radotínské základní školy. Děti ze Zbraslavi a Lahovic tak už nebudou muset přecházet přes Výpadovou ulici.

Školka se rozroste
16.7.2010  

Školka se rozroste

Stejně jako v jiných částech Prahy i v Radotíně vzrostl zájem rodičů o umístění dětí do mateřské školy do té míry, že by nebylo možné všechny uspokojit, pokud by se Městská část Praha 16 nerozhodla rozšířit prostory školky.

Parkování a cesty na Sídlišti
16.7.2010  

Parkování a cesty na Sídlišti

Obyvatelé Sídliště získají během letních prázdnin realizací projektu městské části 35 nových parkovacích stání. Nového vzhledu se dočká i prostor před podchodem železniční tratě a podél vlečky bude vybudován nový chodník.

Koupací jezera místo čistírny
15.7.2010  

Koupací jezera místo čistírny

Prostor bývalé čističky odpadních vod v těsné blízkosti areálu radotínské základní školy byl především pro děti velmi nebezpečný. Loni se toto místo podařilo vyčistit a do budoucna se zde plánuje přírodní koupaliště.

Nový mobiliář v Radotíně
16.6.2010  

Nový mobiliář v Radotíně

V týdnu od 21. června se objeví první lavičky, odpadkové koše, směrovky místních cílů či vývěsní tabule. Kompletní proměna se bude týkat oblasti vlakového a autobusového nádraží a okolí kostela a radnice, kde již je květinová výzdoba.

Jednosměrky na Benátkách
16.6.2010  

Jednosměrky na Benátkách

Z důvodu zklidnění provozu v ulicích U Jankovky, Věštínská, V Parníku a Na Benátkách a zamezení jejich užívání tranzitní dopravou dojde v druhé polovině června ke změně doprav­ního režimu v této oblasti.

Břehy jsou čisté
24.5.2010  

Břehy jsou čisté

Nebo alespoň v sobotu odpoledne zcela určitě byly. Ten den, 22. května, mezi 9. a 12 hodinou proběhlo dobrovolné čištění břehů Berounky. Vedle vyzývatelů z radotínské radnice se ho účastnili i ti, kdo se o své vůli rozhodli přidat.

   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7   

Kalendář akcí

Vyberte druh akce

 

Aktuální články

19.4.2014
Přivítaní občánci
Na slavnostní přivítání svých potomků mezi obyvatele Radotína dorazilo ve čtvrteční dopoledne 17. dubna dvacet sedm rodin z devětatřiceti pozvaných. Natřikrát se rodiče se svými ratolestmi sešli v obřadní síni radotínské radnice.
18.4.2014
Dubnové Noviny Prahy 16
Od úterý 15. do čtvrtka 17. dubna bylo do schránek vkládáno nové číslo Novin Prahy 16. Pokud se k vám dubnové vydání nedostalo vinou distribuce, dejte nám, prosím, vědět. Budeme rádi za veškeré informace o kvalitě roznosové služby.