OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Rezidence Malý Mlýn parkování (Radka Kozumplíková 09.03.2018 8:20) – Výstavba
  Dobrý den,moc nás všechny v ulici Zdická trápí parkování z protilehlé stavby Malý Mlýn před našimi domy-vraty.Je to každý den, přitom dělníci a lidé ze stavby by logicky mohli parkovat výše,kde lidé nebydlí tudíž nevyjíždějí.A také nás zajímá,kde budou mít parkovací místa lidé v již jmenované rezidenci...nemyslím si,že při počtu bytů tam bude místo,jelikož skoro každá rodina má auta 2.Je nějaká šance,že bychom mohli docílit některé zony,aby se u nás nemohlo parkovat?Moc děkujeme za odpovědi a rady.Auta mohu nafotit,jak to tady vypadá....
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 16.03.2018 11:23)

   Dobrý den, paní Kozumplíková,
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Ing. Markéta Korčáková z Úseku výstavby Odboru výstavby, dopravy a životního prostředí našeho úřadu: 
   Bilance dopravy v klidu byla pro „Rezidenci Malý Mlýn“ v projektové dokumentaci posouzena podle nařízení č. 10/2016 Sb. hl. m. Prahy, kterým se stanovují obecné požadavky na stavby v hlavním městě Praze („Pražské stavební předpisy“). Požadavky kapacity parkování byly podle Pražských stavebních předpisů splněny a doloženy výpočtem potvrzeným autorizovaným projektantem.
   Návrh byl doložen stanoviskem Magistrátu hl. m. Prahy – odboru dopravních agend ze dne 27. 3. 2017, čj. MHMP-471088/2017/O4/Jv, dále stanoviskem s podmínkami ÚMČ Praha 16 - OVDŽP, Oddělením dopravy sp. zn. 011819/17/OVDŽP/Mj ze dne 11. 7. 2017. Splnění těchto podmínek bylo zapracováno do projektové dokumentace a odsouhlaseno odborem dopravy 25. 7. 2017.

 • Otázka: svatba (Hana Ziková 07.03.2018 17:54) – Obecné téma
  Dobrý den, ráda bych se zeptala jak a de je možné rezervovat termín svatby u vás na úřadě. Předem Děkuji za odpověď. S pozdravem
  Hana Ziková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 08.03.2018 8:27)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz. Bližší informace o svatbách, lokalitách a možných termínech Vám podají kolegyně z Úseku matrik Odboru občansko správního našeho úřadu.
   Kontakty: Úsek matrik
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: termíny zájezdů (Miluška Nevímová 04.03.2018 19:36) – Kultura
  Dobrý den,nemohu na Vašich stránkách najít slibované termíny zájezdů pro seniory Jaro 2018.Můžete mi pomoci?
  Děkuji Miluška Nevímová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 06.03.2018 10:35)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz. Termíny a lokality jarních zájezdů pro radotínské seniorky a seniory byly zveřejněny v tomto článku: Zájezdy pro seniory.
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: Doplnění k dotazu na Lošetickou (Šmrhová 22.02.2018 9:00) – Doprava
  Dobrý den,
  k odpovědi na dotaz p. Riedla k výhledu na výstavbu sítí a povrchu v ulici Lošetické ze dne 20.2.2018 (Dobrý den, pane Riedele,
  na Váš dotaz odpovídá Ing. Milan Bouzek, místostarosta Městské části Praha 16:
  Dle našich informací je na MHMP k odsouhlasení smlouva mezi HMP a Pražskou vodohospodářskou společností o zajištění výstavby TV Lošetická Pražskou vodohospodářskou společností.Po odsouhlasení by mělo být vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele stavby a stavba zahájena.Předpokládáme zahájení ve 2. až 3. čtvrtletí letošního roku.)

  prosím o doplnění informace o následující:
  - který odbor/úsek/institut/oddělení má na starosti tuto investici na MHMP
  - která kontaktní osoba MHMP vč. tel. či mailového spojení k otázce funguje
  - kdo je zástupcem investora v této věci (dříve ZAVOS) vč. kontaktní osoby spolu s tel. či malového spojení

  Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 26.02.2018 8:46)
   Dobrý den, paní Šmrhová,
   na Magistrátu hl. města Prahy má na starosti výstavbu technické vybavenosti OTV (Odbor technické vybavenosti) a stavbu Lošetická, Zderazská a část ulice Otínské má na starosti Ing. Rejfíř, tel.: 236 004 654. Spojení na člověka ve firmě Pražská vodohospodářská společnost zatím neznáme, protože není ještě podepsána smlouva.
   S pozdravem
   Ing. Milan Bouzek, místostarosta Městské části Praha 16

 • Otázka: Lošetická ulice -   (Jakub Riedel 20.02.2018 21:05) – Doprava
  Dobrý večer,
  děkuji za rychlou odpověď, abych řekl pravdu, moc tomu nerozumím. Co řeší smlouva mezi HMP a Pražskou vodohospodářskou společností, když, jak píšete, by po jejím odsouhlasení mělo být vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele stavby? Je správný můj dojem, že v oblasti výběrového řízení na zhotovitele nebylo uděláno v podstatě nic? Abych řekl pravdu, znění poslední věty čtu opakovaně několik let po sobě.

  Děkuji.

  S pozdravem,

  Jakub Riedel
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 22.02.2018 14:07)

   Dobrý den, pane Riedele,

   Magistrát HMP v současné době předává zařizování staveb technické vybavenosti na sektorové zadavatele,kteří mají zjednodušený postup ohledně vyhlašování výběrových řízení na zhotovitele staveb u těchto staveb.To je důvod, proč se uzavírá smlouva mezi MHMP a PVS.

   Ing. Milan Bouzek 
   místostarosta Městské části Praha 16
 • Otázka: doprava (Michal Sládek 16.01.2018 11:49) – Doprava
  Dobrý den,mám dotaz bydlíme v ulici k cementárně a touto ulicí mají zákaz jezdit nákladní automobily nad 12 tun.Není den,aby to nějaký nákladní automobil neporušil a je jich čím dál tím víc.Chtěl bych Vás tímto poprosit o větší kontrolu od Městské Policie,tu jsem tady snad ještě nikdy neviděl.
  děkuji za odpoved a s pozdravem Sládek.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 18.01.2018 8:58)

   Vážený pane Sládku,
   děkujeme za Vaši otázku, na kterou odpovídá Ing. Pavel Jirásek, tajemník Úřadu městské části Praha 16:
   Podobných podnětů, jako je ten Váš, jsme v minulých měsících dostali více. Dopravní omezení na komunikaci náměstí Osvoboditelů – Pod Klapicí – K Cementárně bylo zavedeno v okamžiku otevření Pražského okruhu, aby se zamezilo průjezdu těžkých nákladních automobilů po této, do té doby přetížené dopravní tepně nahrazující právě chybějící úsek obchvatu Slivenec – Lahovice. Opatření se zcela osvědčilo, po prvotních intenzívních kontrolách se počet projíždějících kamionů snížil na minimum. Nyní Městská policie hl. m. Prahy provádí na těchto ulicích kontrolu dle svých personálních možností. Vždy nízký počet vozidel s tonáží nad 12 t zkontroluje, nicméně téměř všichni kontrolovaní řidiči dokládají cestu do Cementárny Radotín – tento provoz je uvnitř úseku s dopravním omezením, a proto dopravní obsluha areálu cementárny může do ulice K Cementárně (a navazujících komunikací) vjet. Přesto velitele místního oddělení Městské policie hl. m. Prahy opětovně o intenzívnější kontroly požádáme.

  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 22.02.2018 10:32)
   Dobrý den, pane Sládku, 
   k Vašemu dotazu ze dne 16.1.2018 a naší odpovědi v záležitosti jízdy kamionů a dalších těžkých nákladních vozidel v ulici K Cementárně Vám zasíláme doplňující informaci: 
   Na základě naší žádosti provedla Městská policie hl. m. Prahy, detašované pracoviště pro Prahu 16, intenzívní kontrolu na této komunikaci v únoru 2018. V průběhu jednoho týdne prováděli strážníci kontrolu všech vozidel, jejichž tonáž je vyšší než 12 tun, vždy dvě hodiny dopoledne a dvě hodiny odpoledne v průběhu 5 po sobě jdoucích pracovních dnů. Zkontrolováno bylo celkem 67 vozidel. Všichni řidiči doložili důvod, pro který do úseku s dopravním omezením vjeli (tj. v drtivé většině případů dopravní obsluha provozu Cementárny Radotín). Nebylo zjištěno ani jediné vozidlo, které by porušilo podmínku vjezdu, proto nebyla uložena žádná pokuta nebo předán podnět ke správnímu řízení. 
   Městská policie bude i nadále na této komunikaci provádět namátkové kontroly. 
   S pozdravem
   Ing. Pavel Jirásek
 • Otázka: Lošetická ulice - (Jakub Riedel 18.02.2018 21:14) – Doprava
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal, jaký je status plánovaného vybudování inženýrských sítí a nového povrchu v ulici Lošetická? Děje se konečně něco reálného nebo se stále pohybujeme v oblasti pouhých proklamací?

  Děkuji.

  S pozdravem,

  Jakub Riedel
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 20.02.2018 14:00)

   Dobrý den, pane Riedele,

   na Váš dotaz odpovídá Ing. Milan Bouzek, místostarosta Městské části Praha 16:

   Dle našich informací je na MHMP k odsouhlasení smlouva mezi HMP a Pražskou vodohospodářskou společností o zajištění výstavby TV Lošetická Pražskou vodohospodářskou společností.Po odsouhlasení by mělo být vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele stavby a stavba zahájena.Předpokládáme zahájení ve 2. až 3. čtvrtletí letošního roku.

 • Otázka: Protihluková stěna Prvomájová (Tomáš Urban 08.02.2018 16:09) – Výstavba
  Dobrý den.Zajímá mě,zda li je plánována protihluková stěna v ulici Prvomájová v úrovni tunýlku dále do centra Radotín.Hluk od vlaků je nesnesitelný a uvažujeme o změření hluku hygienikem. Dále si myslím,že by to bylo i bezpečnější,jelikož mši zde lidé zkracují cestu na vlak přes koleje.Děkuji a zdravín .Tomáš Urban
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 15.02.2018 14:20)

   Dobrý den, pane Urbane,

   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Ing. Milan Bouzek, místostarosta Městské části Praha 16:

   V rámci rekonstrukce železniční tratě v úseku Praha-Smíchov –Berounbudou okolo trato u Prvomájové vybudovány protihlukové stěny.Stavba by měla být zahájena koncem letošního roku a plánované ukončení je v roce2021.Podrobné informace je možno získat u projektanta stavby Ing.Krska,tel.: 605 229 077,firma SUDOP.

 • Otázka: Křižovatka Karlická/Na Viničkách (Ing. Vlastimil Ehrman 15.01.2018 20:44) – Doprava
  Dobrý den,
  na jednu moji připomínku k řešení křižovatky Na Viničkách/Karlická oddělení dopravy odpovědělo: „na uvedené křižovatce zvažujeme umístění dopravního zrcadla“. To bylo 31. října minulého roku. Proto se ptám, zda stále ještě zvažujete, nebo zda jste již dospěli k nějakému rozhodnutí, a když ano, tak k jakému? Přesunutí radaru o 100 m blíže k železničnímu přejezdu je jen částečná pomoc.
  Řada řidičů (už také patřím mezi ně) používá ke sjezdu z Viniček raději ulici Zdickou, i když i tam hrozí určitá rizika, než riskovat uvedenou křižovatku.
  Děkuji za kvalifikovanou odpověď.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 18.01.2018 11:53)

   Dobrý den, pane inženýre,
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Jan Martínek, vedoucí Oddělení dopravy OVDŽP našeho úřadu:
   Umístění dopravního zrcadla považujeme za vhodné. Upozorňujeme ale na to,že za určitých klimatických podmínek (např. mráz, zamlžení apod.) je zrcadlo nefunkční a nelze se na něj vždy spolehnout. Návrh umístění bude projednán s Policií ČR a v Dopravně bezpečnostní komisi Rady městské části Praha 16.Následně silniční správní úřad vydá příslušné povolení k osazení.

 • Otázka: Přechod u Rozmarýnu (Tomáš Urban 08.01.2018 11:35) – Sociální oblast
  Dobrý den.Většinou vozím mého syna do školy v Radotíně autem,ale dnes poprvé jsem ho vedl pěšky do školy a byl jsem v šoku,když jsme šli přes přechod u restaurace Rozmarýn u radotínského potoka,kolik aut zde jelo na přechodu na červenou.Ráno je zde veliký pohyb školáků a jízdy na červenou jsou zde běžně.Šlo by zajistit zde nějekého strážníka,jako je tomu u školy?! Děkuji Urban
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 16.01.2018 13:15)
   Dobrý den, pane Urbane, 
   děkujeme za Váš podnět. Na základě Vašeho příspěvku požádal starosta Městské části Praha 16 Mgr. Karel Hanzlík velitele detašovaného pracoviště Městské policie hl. m. Prahy v Radotíně, aby byl inkriminovaný přechod na náměstí Osvoboditelů u restaurace Rozmarýn monitorován dle možností jako ostatní přechody u školy a na Horymírově náměstí.
   Požadavku bude vyhověno, přechod ale nebude hlídán pravidelně, nýbrž pouze nárazově, a to tehdy, pokud bude ve službě k dispozici dostatečný počet strážníků (městská policie totiž celorepublikově a dlouhodobě pracuje v personálním podstavu).
   Městská část se zástupci Městské policie hl. m. Prahy dlouhodobě řeší priority ohledně dozoru strážníků v ranních hodinách na přechodech s tím, že dlouhodobě a pravidelně jsou především sledovány přechody s největší frekvencí školáků a bez světelné signalizace, což jsou přechody v těsné blízkosti škol v Loučanské ulici a dále na světelné křižovatce na Horymírově náměstí. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová


Vytisknout