OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Sekání trávy (Rosťa 22.05.2018 8:48) – Obecné téma
  Dobrý den, asi novému vedení technických služeb vypadlo z plánování sekání parčíku na rohu Strážovské a Slínkové ulice. Je možné v tomto parčíku posekat trávu? Vypadá to tam dosti hrozně. Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 23.05.2018 8:41)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín, které provádějí údržbu městské zeleně: 
   Tzv. „parčík“ na rohu Strážovské a Slinkové ulici není v majetku Městské části Praha 16, sekání trávy proto není v plánu. Je tedy nutné obrátit se na majitele pozemku. Pokud by měl majitel (majitelé) pozemku zájem, mohou s námi uzavřít smlouvu a za úplatu budeme tento soukromý pozemek sekat. 
   Po dohodě s vedením Městské části Praha 16 přesto provedeme sekání přerostlé trávy v pásu max. do jednoho metru od hranice chodníku, abychom chodcům usnadnili průchod po chodníku. Bohužel za vzhled svého majetku je odpovědný jeho vlastník a obec do toho nemůže zasahovat.
 • Otázka: Pediatr (Eva Knollova 17.05.2018 22:51) – Sociální oblast
  Dobry den, dostupnost zdravotni pece v miste bydliste povazuji - zvlaste kdyz jde o deti - za dost zasadni vec pri hodnoceni kvality bydleni.
  Bohuzel jsme o pediatry prisli.
  Mohla by mestska cast lekare motivovat k vetsimu zajmu o praci v Radotine? Nedavno jsem na to tema mluvila s kamaradkou lekarkou a rikala mi, ze lekarky-maminky mnohdy zustavaji mimo praxi z toho duvodu, ze pro sve dite nesezenou misto ve skolce. Co jim je nabidnout jako "pracovni pobidku"???
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 18.05.2018 11:39)
   Dobrý den, paní Knollová, 
   děkujeme za Váš podnět, na nějž odpovídá Mgr. Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16:
   Počítáme i s těmito variantami benefitů, tj. s přijetím dítěte do předškolního zařízení či zapůjčením obecního bytu. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: Zábradlí před školkou (Eva Knollová 27.04.2018 8:22) – Životní prostředí
  Dobry den,
  pred MS Hastrmanek na nam. Osvoboditelu probihji prace zasahujici do povrchu chodniku. Bylo pri nich odstraneno i zabradli - "bezpecnostni brzda", zajistujici, ze se deti cestou ze skolky nevriti pod kola aut.
  Pocita se s tim, ze v zaveru praci bude zabradli zase osazeno na puvodni misto???
  Doufam, ze ano.
  Predem dekuji zaodpoved.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 28.04.2018 14:00)
   Dobrý den, paní Knollová, 
   děkujeme za Váš dotaz, na který odpovídá Ing. Pavel Švitorka, vedoucí Odboru místního hospodářství: 
   V těchto místech probíhá úprava přechodu, zábradlí před školkou se posouvá cca o 40 cm blíže ke komunikaci a zároveň se osadí ke sloupu veřejného osvětlení, kde bude tvořit linii pro nevidomé. Děti tak nebudou moci proběhnout mezi zábradlím a sloupem veřejného osvětlení na vozovku, což nyní mohly. 
   S pozdravem

 • Otázka: dětská hřiště (Novotná 17.04.2018 15:37) – Výstavba
  Vážení, budou se také budovat nová dětská hřiště nebo stávající nějak modernizovat jako na Praze 5. Předškolních dětí je zde habaděj... hřiště mezi parkovištěm a cyklostezkou U Ondřeje není ideální..
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 19.04.2018 10:00)
   Dobrý den, paní Novotná,
   děkujeme za Váš dotaz na dětská hřiště. 
   O celoplošné modernizaci hřišť v Radotíně neuvažujeme. Dětské hřiště v lokalitě nazvané "U Ondřeje", v blízkosti řeky, je prakticky nové a jeho úprava se neplánuje. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: Ucháč (Tomáš 05.04.2018 8:34) – Životní prostředí
  Dobrý den
  Před dvěma lety jsem poslal stížnost na necitlivé ořezání platanů v ulici Josefa Kočího. Odpověděli mi, že ty stromy jsou umístěním nevhodné, stíní,..Navrhl jsem tedy jejich pořezání a bylo mi řečeno, že jedině, když některý z nich se po ozdravné kůře už nevzpamatuje. Po dvou letech co trochu odrazili jsou znovu tak ořezány, že ani jedna větvička, ani pupen na nich nezbyl. Těmito zásahy jsou stromy děsivě vyčerpávány a po několika takovýchto kůrách začnou usychat. To je zřejmě záměr radnice, aby měli důvod stromy pokácet. Bohužel mezidobí, kdy vypadají jak vypadají, tak mi, kteří bydlíme v této ulici a nelíbí se nám to, to musíme strpět. Tato naprostá necitlivost vůči stromům mě velice zaráží,... To jak radnice obecně postupuje v oblasti životního prostředí, kdy zmenšuje nezastavěnou plochu budováním nových parkovišť,... což je možná v zájmu přilehlých obcích okolo Prahy nikoliv v zájmu lidí bydlících v Radotíně, to už je jiná kapitola.
  Tomáš
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 09.04.2018 18:38)

   Dobrý den,

   ne Váš dotaz odpovídá Ing. Helena Jíchová z oddělení životního prostředí našeho úřadu:

   Ořez čtyř platanů v ulici Josefa Kočího byl proveden odbornou zahradnickou firmou a je v plném souladu s úmyslem udržovat platany pravidelným řezem v tzv. francouzském stylu. Rozhodně zde není snaha se stromů zbavit, ale vytvořit tímto netradičním řezem zajímavý, netradiční bod ve složení zeleně naší městské části. Tento ořez se provádí pravidelně každým rokem těsně před napučením.

 • Otázka: tříděný odpad - hotelový dům (Jana Nováková 26.03.2018 15:20) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  posílám fotografii pořízenou 26.3., která nepotřebuje žádný komentář. Pouze bych se ráda informovala, zdali se městská část zabývá nápravou poddimenzovaných objemů kontejnerů na tříděný odpad a jaké nachází řešení.
  Děkuji za odpověď
  Jana
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 30.03.2018 8:32)
   Dobrý den, paní Nováková,
   děkujeme za Váš dotaz. Co se týká svozu podzemních kontejnerů, tak 26. března proběhl vývoz ve 12.23 hodin. Kontejner poddimenzován není, správným vložením odpadu (např. PET lahve sešlápnout, kartony natrhat atd.) nedojde k ucpání vhozové klapky a odpad pak nebude nutné hromadit okolo kontejnerů. V konečném důsledku jde tedy o svědomitost nás všech. Jen podotýkáme, že kapacita podzemních kontejnerů je několikanásobně větší než u těch běžných - nadzemních - kontejnerů na separovaný odpad. K četnosti svozů - podzemní kontejnery na papír a plast se vyvážejí 2x týdně – nicméně tuto věc konzultovalo naše Oddělení životního prostředí s firmou Pražské služby, a. s. s žádostí o navýšení svozu a svoz třikrát týdně je bohužel ekonomicky nevýhodný (svozové auto by muselo speciálně přijíždět), tudíž nebude zaveden. 
   Děkujeme za pochopení.
 • Otázka: Obnova vybavení obecních bytů (Petr Pražský 22.03.2018 10:26) – Místní hospodářství
  Dobrý den,prosím o informaci ohledně výměny dosluhujícího vybavení nájemních obecních bytů.Vstupní a vnitřní dveře jsou ve většině bytů původní z 60.let tedy již v nevyhovujícím stavu.Bude MČ - správa nemovitostí měnit stávající vybavení bytů,nebo to musí vyměnit nájemník z vlastních prostředků ? Při rekonstrukcích bytů,které se nyní předávají novým nájemcům se výměna provádí,jak to bude s byty "starých" nájemníků ? Děkuji za odpověď ,asi nejsem sám koho toto téma zajímá.Petr Pražský ,Staré sídliště.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 27.03.2018 10:21)
   Dobrý den, pane Pražský, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Hana Špryňarová, vedoucí Oddělení správy obecních nemovitostí OMH našeho úřadu: 
   Výměnu vnitřních dveří by si měl nájemník pořídit sám na své vlastní náklady, a to dle nařízení vlády č. 308/2015 Sb., o vymezení pojmů běžná údržba a drobné opravy související s užíváním bytu. Na vchodové dveře je možné získat příspěvek. Podmínky Vám sdělíme na našem pracovišti - Oddělení správy obecních nemovitostí, Sídliště 1600/15a, Praha-Radotín.
   Děkujeme za pochopení. 
 • Otázka: Zápisy do MŠ (Eva Knollová 24.03.2018 21:56) – Úřad
  Dobry den, muzete prosim aktualizovat mobilni verzi webu? O aktualnich terminech zapisu do MS se dozvi jen ctenari PC verze, na rodice s internetem v mobilu cekaji udaje z roku 2016.
  Diky.
 • Otázka: Výpadová - přechod pro chodce (Michael Pour 23.03.2018 22:27) – Doprava
  Dobrý den, každý den jezdím 2x po Výpadové ulici a dost často se chodci snaží tuto silnici přejít přibližně v místech zatáčky u Ondřeje, nebo z ulice Matějovského. Na jednu stranu lamentuju, co lezou do silnice, ale na druhou stranu chápu, že tam prostě chybí přechod. Nejbližší přechod od ul. Matějovského je k ulici Na Benátkách cca 230m, případně na druhé straně až na Horymírovo náměstí 330m. Lze s tím něco udělat? Děkuji Michael Pour
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 26.03.2018 9:43)
   Dobrý den, pane Poure, 
   na Váš dotaz odpovídá Ing. Pavel Jirásek, tajemník Úřadu městské části Praha 16:
   Děkujeme za Váš dotaz. O tom, že v tomto úseku Výpadové ulice přechod pro chodce chybí, samozřejmě víme a Městská část Praha 16 se dlouhodobě snažila se správcem komunikace (Technická správa komunikací hl. m. Prahy) vyjednat možnost stavebních úprav a realizaci samotného přechodu pro chodce. Protože jednání byla zdlouhavá, městská část se sama rozhodla připravit projektovou dokumentaci a na jejím základě požádala o umístění stavby nového přechodu pro chodce. Minulý týden bylo vydáno územní rozhodnutí na tuto stavbu, která vedle samotného přechodu pro chodce mimo jiné zahrnuje navazující chodník či stožáry k přisvětlení přechodu. Po získání všech potřebných povolení bude naše snaha získat na tuto bezpečnostní úpravu finanční příspěvek z BESIPu.

 • Otázka: Výstavba protihlukových stěn (Lukavský 19.03.2018 18:47) – Výstavba
  Dobrý den, v posledním čísle Novin Prahy 16 jsem se dočetl o chystané stavbě protihlukových stěn v rámci výstavby železničního koridoru v ulici Vrážská. Rád bych věděl, zda budou tyto stěny betonové nebo prosklené. Myslím, že betonové stěny by v této oblasti byly velmi nevhodné především kvůli svému vzhledu. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 21.03.2018 17:59)

   Dobrý den, pane Lukavský,
   na Váš dotaz odpovídá Renáta Čeřovská z Odboru výstavby, dopravy a životního prostředí našeho úřadu:
   Protihluková stěna Radotín, ulice Vrážská – je součástí územního rozhodnutí pro záměr „Optimalizace trati Praha Smíchov (mimo) – Černošice (mimo)“ které bylo vydáno 15.07.2013 pro úsek trati km 1,805 (konec ŽST Praha Smíchov) po km 9,964 ul. Na Betonce Radotín.
   Protihluková stěna označena jako stavební objekt (SO 03-40-02) je vpravo od trati od km 9,440 do km 9,530, jednostranně pohltivá, výšky 3,0 m nad temenem kolejnice. S ohledem na délku 150 m je bez únikového otvoru. Protihlukové stěny jsou navrženy podle hlukové studie jako jednostranně pohltivé (absorbční) se zvukovou pohltivostí v kategorii A 3 (cca 8 dB). Rozsah stěn a  jejich materiálové řešení bude upřesněno v dalších stupních projektové dokumentace. Ocitováno ze souhrnné technické zprávy dokumentace stavby.Vytisknout