OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: úprava u schodů mezi Karlickou a U starého stadionu (Daniela 16.09.2018 11:06) – Obecné téma
  Dobrý den. Již několik měsíců čekám, zda někdo upraví, vypleje atd.. místo u schodiště, spojující ulici Karlickou a U starého stadionu - u vlečky do cementárny. Toto místo bylo nově upraveno a již tenkrát po pár dnech jsem vznesla dotaz, proč se o to nikdo nestará, usychaly nově zasazené rostliny, borka byla všude na cestě, ale tam kde má být ne... Nyní již několik měsíců roste plevel tak, že když dorostl do velikosti větší, než dospělá osoba, tak to už bylo opravdu přes čáru. Vedu si fotodokumentaci toho, jak plevel rostl a nikdo se o to nestará. Je to opravdu smutný pohled. Nemluvím o tom, že veškerá borka je na chodníčku, po kterém denně projde stovky občanů. Takto neupravená část láká samozřejmě k odhazování odpadků, kálení psů atd... Mohu moc poprosit, aby se tomuto úseku konečně někdo začal pravidelně věnovat? Vždyť to Radotín stálo nemalé peníze tuto část po tolika letech "zkulturnit". Moc děkuji. A v poslední řadě dotaz - zřejmě na policejní odbor - bylo by možné tam občas poslat hlídku, denně na schodech vysedávají opilý občané, kteří tam dělají hluk, zanechávají plechovky od alkoholu a velmi často tam vykonají i svojí potřebu. Je to nepříjemné, když tudy chodí děti do školy, ze školy, na kroužky atd... Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 19.09.2018 10:58)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16:
   Zahradnické práce v uvedené lokalitě jsou již nyní prováděny pracovníky Technických služeb Praha – Radotín a dnes by měly být hotovy. Co se týká bezpečnosti, požádal jsem místní detašované pracoviště Obvodního ředitelství Městské policie hl. m Prahy v Praze 5 o dohled nad tímto problematickým místem. Zároveň jsem dal pokyn bezpečnostní agentuře, aby inkriminované místo procházela, hlavně v podvečerních a večerních hodinách. Bezpečnostní agenturu si naše městská část najímá kvůli dlouhodobému personálnímu podstavu obou policejních sborů.
   Děkujeme za pochopení. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: Linka 248 (Jakub Riedel 14.09.2018 8:53) – Doprava
  Dobrý den,
  také bych chtěl touto cestou poděkovat za zprovoznění linky 248. Je to skvělé, jen by ráno bylo šikovnější, kdyby děti jedoucí do školy mohli jet dolů z Viniček autobusem kolem 7:30, protože autobus v 7:15 jede zbytečně brzo a v 7:45 už to je příliš pozdě. Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 14.09.2018 11:23)
   Dobrý den,
   děkujeme za další z řady pozitivních reakcí na zavedení nové autobusové linky na Viničky. Pokud se provoz autobusu osvědčí, chtěli bychom Ropidu navrhnout několik dílčích úprav. Jednou z nich je i možnost zavedení školní autobusové linky, která by děti vozila z oblasti Viniček až k radotínské škole, podobně jako linky ze Zbraslavi a z Lahovské.
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: Zavedení linky 248 (Jana Stepanikova 04.09.2018 15:37) – Doprava
  Dobrý den. Nemam žádný dotaz, jen bych chtěla poděkovat za zavedení linky 248 do oblasti Vinicek. Usnadnilo mi to život o 1000%. Absolutní spokojenost, intervaly dostačujíci. Díky.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 13.09.2018 9:15)
   Dobrý den, 
   za tento pozitivní ohlas mnohokrát děkujeme. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Lošetická - zahájení prací výstavby vodovodu, kanalizace, atd. (Martina 10.09.2018 20:56) – Výstavba
  Dobrý den, v tomto diskusním fóru bylo nedávno zmíněno p. Bouzkem následující: "Stavba kanalizace, vodovodu, plynovodu a komunikace v ul. Lošetická bude dle všech předpokladů zahájena ve 4. čtvrtletí letošního roku. Vše bude jasné, až se vybere zhotovitel (výběr proběhne 16.8) a stanoven postup prací."
  Marně vyhlížím na webu Prahy 16 aktualizaci této zprávy a závěr ze srpnového jednání. Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 13.09.2018 9:08)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Ing. Milan Bouzek, místostarosta Městské části Praha 16:
   Zhotovitel, firma Čermák a Hrachovec, byl vybrána 16. srpna. Bylo ale nutné počkat na možnost podání odvolání vůči tomuto rozhodnutí.
   Dle našich informací se v těchto dnech podepisuje smlouva o dílo mezi touto firmou a Pražskou vodohospodářskou společností a následně se bude řešit detailní postup prací. Před jejich zahájením bude svolána informační schůzka mezi občany dotčenými výstavbou, investorem a zhotovitelem za účasti zástupců radnice. Zde budou občané informováni o postupu prací. Předpokládáme, že se tato schůzka uskuteční koncem září.
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: Linka 248 (Lucie Kárná 08.09.2018 12:00) – Doprava
  Dobrý den,
  mohli byste mi prosím vysvětlit logiku střídání spojů nové linky 248? Přinejmenším ve večerních hodinách to funguje tak, že po příjezdu vlaku od Prahy (kdy jede i 244) končí spoj 248 na Sídlišti a na Viničky zajíždí jen ten mezilehlý.
  Chápala bych, kdyby to bylo obráceně: po příjezdu vlaku by jela 248 na Viničky (ti, kdo potřebují na Sídliště, mohou jet v tu dobu 244) a mezilehlá jen na Sídliště. Tím by měli spojení od vlaku jak obyvatelé Sídliště, tak Viniček, a na Sídlišti by měli ještě jeden spoj navíc.
  V současné podobě to vypadá jako schválnost, aby byla 248 málo využívaná a bylo možné ji zrušit.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 11.09.2018 10:25)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz. Jízdní řády autobusových linek pro Prahu tvoří ROPID, jemuž jsme také Váš dotaz odeslali jako oficiální stížnost. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 13.09.2018 8:24)

   Dobrý den,
   k Vašemu dotazu z webových stránek Praha16.eu ze dne 11.9.2018 k autobusové lince 248 jsme obdrželi odpověď ze společnosti ROPID, a to od Ing. Jana Marka z odboru městské dopravy: 
   Časové polohy spojů linky 248 jsou stanoveny tak, aby na vlak navazovaly přednostně právě spoje jedoucí až na Viničky. Konkrétně v odpoledním a večerním období do 20:00 jezdí spoje na Viničky od nádraží vždy ve 12. a 42. minutu a navazují tedy na vlaky z centra, které přijíždějí ve 3. a 33. minutu. Cestující tedy mají na přestup 9 minut, což je sice na první pohled mnoho, ale reálně vlaky většinou jezdí o několik minut zpožděné, takže jsme takovouto časovou rezervu vyhodnotili jako optimální. Tato poloha spojů byla zvolena také proto, že přestup na vlak vychází i v opačném směru.
   „Krátké“ spoje linky 248 na Sídliště Radotín odjíždějí ve 27. a 57. minutu, což sice zdánlivě ideálně navazuje na vlaky přijíždějící v 23. a 53. minutu, ale ve skutečnosti je tento přestup z důvodu zpoždění vlaků rizikový. Nicméně linka je v prokladu s linkou 244, takže pokud linka 248 ujede, cestujícím na sídliště jede za dalších 7 minut linka 244.
   Pravidelný souhrnný interval linek 244 a 248 je dodržen až do cca 19:15. Potom obě linky postupně přecházejí na večerní intervaly, a proto je tam období, kdy proklad není pravidelný. Nicméně i v tomto období platí, že linka 248 si drží návaznost na vlaky. Ty přijíždějí v pozdně večerním období ve 23. a 53. minutu, zatímco linka 248 odjíždí v 1. a 31. minutu, z toho druhý jmenovaný spoj jede až na Viničky. Na přestup je tedy 8 minut, což bylo opět vyhodnoceno jako optimální čas vzhledem k nepravidelnostem v provozu vlaků v daném období.
   Naším prvořadým cílem je samozřejmě spokojenost cestujících a protože linka 248 byla zavedena především pro obyvatele Viniček, jejich názory jsou pro nás důležité. Pokud se ukáže, že zvolené přestupní doby nefungují optimálně, provedeme jejich úpravu u příležitosti prosincového termínu celostátních změn jízdních řádů.
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: Provoz l. 248 (Michal Čeleda 04.09.2018 13:06) – Doprava
  Dobrý den, bude provoz linky 248 po nějaké době vyhodnocován? A budou výsledky zveřejněny? Mmch. nikde jsem nenašel výsledky (a podmínky) přechozí ankety na téma l. 248 chceme/nechceme. V okolí jsem nenašel nikoho, kdo souhlasil. Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 05.09.2018 11:25)

   Dobrý den,
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Ing. Pavel Jirásek, tajemník Úřadu městské části Praha 16:
   Ano, provoz linky 248 bude, podobně jako u všech linek MHD v Praze, vyhodnocován, a to společností ROPID, která je za organizování pražské hromadné dopravě zodpovědná.
   Děkujeme za pochopení.
   Jana Hejrová

 • Otázka: volně pobíhající psi v lázních (Iva Glücksmannová 26.08.2018 15:50) – Obecné téma
  26.8. asi ve 22 hod,jsem šla se psem kolem parkoviště u říčních lázní protože vyběhli dva psi k nám, vzala jsem svého psa na vodítko.Z lázní vyšla nějaká slečna na kterou jsem zavola ať si své vezme na vodítka nebo odvolá nato jsem se dozvěděla,že jsou to psi od koní a ti můžou volně běhat.Upozornila jsem jí na ceduli kde je napsáno,že volné pobíhání je zakázáno-Pominu to že do mě strkala. Následně mě doběhla znova psi s ní a začala říkat že je od městské policie a že zde trénuje koně a má to povolené od starosty.
  Řekla jsem jí ať ani nahlas neříká že je od policie protože je opilá a že to budu řešit.Vrchol byl když řekla že to vyřeší káva se starostou na které s ním byla již třikrát.
  Myslím že toto už bylo přes únosnou mez.Ráda bych znala vyjádření úřadu k této zaležitosti.Chodím venčit psa do lázní a dokonce jsem pomáhala panu Tišlovi ve stánku ale co se děje dnes je neskutečné, Díky za odpověď.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 29.08.2018 14:50)
   Dobrý den, paní Glücksmannová, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Mgr. Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16:
   Volný pohyb psů v Praze řeší vyhláška hl. m. Prahy č. 6/2001 Sb., o ochraně veřejné zeleně, nicméně pozemky v „lázních“ jsou v majetku soukromých vlastníků, tudíž zde tato vyhláška neplatí. Majitel si zde však může stanovit, že „volný pohyb psů je zakázán“. 
   Pokud do Vás dotyčná osoba „strkala“ a dále uváděla, že je od „policie“ a jak tvrdíte, byla i opilá, správně jste tedy měla okamžitě volat policii Vy (ať už Městskou policii hl. m. Prahy nebo Policii ČR), a to proto, aby došlo ke zdokumentování uvedeného konání a věc mohla být dále řešena formou přestupkového řízení a udělením finanční sankce. K další části Vašeho popisu události v kontextu výše uvedené odpovědi a způsobu řešení situace snad není potřeba nic dodávat, i kdyby se dotyčná osoba oháněla prezidentem republiky. Děkujeme za příští případnou a rychlou spolupráci.
 • Otázka: Šárovo kolo - uzavírka (Radek Mikšátko 24.08.2018 9:32) – Doprava
  Dobrý den, dokdy potrvá uzavírka cyklostezky v oblasti Šárovo kolo? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den!
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 24.08.2018 9:55)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz. Uzavírka v ulici Šárovo kolo byla naším silničním správním úřadem povolena s termínem do 29.10.2018.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: autobus 248 (Šmrha Michael 19.08.2018 10:01) – Doprava
  Můžete mi sdělit,v čem je průjezd Příbramskou ulicí v úseku Lošetická - Na Viničkách nebezpečný?Vždyť zde jezdí veškerá doprava(např.popeláři denně)bez jakéhokoliv omezení.
  Je to z důvodu spádu nebo parkujících automobilů,to by šlo přece vyřešit.Např.ul.Strážovská nebezpečná není min.10let,tam autobus jezdí? Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 20.08.2018 8:30)

   Dobrý den, pane Šmrho,
   na Váš příspěvek odpovídá Ing. Pavel Jirásek, tajemník Úřadu městské části Praha 16:
   Zástupci Dopravního podniku hl. m. Prahy  a organizace ROPID odmítli možnost průjezdu Příbramskou ulicí z důvodu velkého převýšení a (na rozdíl od Strážovské ulice) ostré 90° zatáčky na samotném konci tohoto strmého klesání. Proto v posledních měsících probíhalo opakované testování s midibusem přímo v ulicích a odborníci z těchto organizací se zaměřili na všechny detaily možných tras. Pokud bychom trvali pouze na této trase s průjezdem Příbramskou ulicí, autobus 248 by na Viničky od 1. září 2018 nejezdil vůbec.
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: Nebezpečné stromy u autobusové zastávky (Věra Švarcová 06.08.2018 15:29) – Životní prostředí
  Dobrý den, velmi jsme uvítali údržbu zeleně v okolí autobusové zastávky V Sudech. Nicméně u zastávky zůstaly tři zcela suché břízy, ze kterých při větru padají klacky přímo do prostoru, kde čekají lidé na autobus.
  V současné době už několik dní "vlaje"v koruně jednoho stromu ulomená velká větev a je jen otázkou času, kdy spadne někomu na hlavu. Prosím o odstranění větve i suchých bříz co nejdříve. Děkuji, V. Švarcová
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 17.08.2018 15:03)

   Dobrý den,
   suché stromy u autobusové zastávky byly včera (16.8.2018) pokáceny. Další usychající břízy před nájezdem k zastávce budou, schválí-li to oddělení životního prostředí pokáceny na podzim.Vytisknout