OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Demolice objektu SC Radotín (Zahada 20.07.2018 10:46) – Výstavba
  Dobry den,
  nema ciste nahodou stavebnik za povinnost pri demolici objektu SC Radotin skrapet staveniste vodou? Nikdo to nedela a solidne to prasi do okoli.
  Dekuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 20.07.2018 12:04)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš podnět. Na základě kontroly, kterou jsme dnes na stavbě provedli (OVDŽP ÚMČ Praha 16, Oddělení životního prostředí), byl demolovaný objekt kropen vodou, ale vzhledem k extrémně teplému počasí docházelo k dočasné prašnosti. Demoliční činnost byla zastavena a bude pokračovat v průběhu příštího týdne za spolupráce hasičů, kteří budou přizváni, aby dostatečně skropili vodou zbývající demolovanou část objektu. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: Slavičí údolí 1 (E. Jestřábová 02.07.2018 13:05) – Životní prostředí
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se bude letos vůbec udržovat Slavičí údolí. Vím, že úředně patří pod Magistrát hl.m. Prahy, ale na druhou stranu je v naší městské části. Vždy se sekalo 2x do roka. Letos se směrem k Lochkovu téměř nedá jít. všude jsou metrové kopřivy, bodláky. Loňská posekaná tráva v balících tleje různě poházená buď přímo na cestě nebo vedle cesty - nikdo už jí neodklidil. Vždy jsem tam potkávala spoustu lidí s dětmi či psy, teď nikoho a ani se nedivím. Nicméně mi to přijde jako obrovská škoda. Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 10.07.2018 8:45)
   Vážená paní Jestřábová,
   děkujeme za Váš podnět. V souvislosti s údržbou zeleně ve Slavičím údolí jsme oslovili Magistrát hl. m. Prahy, Oddělení péče o zeleň Odboru ochrany prostředí, a to proto, že se nejedná o pozemky ve vlastnictví a ve svěřené správě Městské části Praha 16. Jelikož jde o součást přírodní památky Radotínské skály, údržbu má plně v kompetenci hl. m. Praha, které v minulosti nechávalo louky ve Slavičím údolí kosit, případně vypásat řízenou pastvou. Dotazovali jsme se proto, jak často a jakým způsobem probíhá údržba zeleně dané lokality. Podle odpovědi, která nám byla zaslána pracovníky MHMP, Odboru ochrany prostředí, strojní seč letos provádí v obou chráněných územích, tedy v přírodní památce Radotínské skály i v přírodní rezervaci Slavičí údolí, stejný dodavatel. Obě plochy jsou aktuálně pokosené a 4. 7. na nich mělo být sbíráno seno. Z hlediska předmětu ochrany není podle MHMP současný termín seče problematický, ale návštěvníkům chráněných území, kteří jimi chtějí procházet, to nemusí být příjemné. Tuto připomínku tedy bere MHMP v potaz a v příštím roce se pokusí vrátit k dřívějšímu termínu seče.
   Děkujeme za pochopení. 
 • Otázka: Rozkopaný chodník (Petr 21.06.2018 1:15) – Obecné téma
  Dobrý den,
  na protějším chodníku od rohu ulic Plánická a Strážovská rozkopala asi před 3mi týdny firma Cetin chodník při jakési úpravě jejich sítě. Tento chodník je doteď rozebraný aniž by se provádely jakékoliv práce. Jelikož po chodníku jezdím téměř denně s kočárkem, musím vždy objet místo vozovkou, která bývá v některých částech dne docela rušná, což mi nepřijde nejbezpečnější. Na druhé straně vozovky se chodník nenachází, není možno přejít a zvolit jinou cestu.
  Navíc se jedná o zámkovou dlažbu, nechápu proč ji tedy po dobu, kdy se na síti nepracuje nesloží zpět a nerozloží až když to bude potřeba.
  Prosím tedy o urgenci u firmy Cetin či jinou nápravu. Věřím, že urgence z MČ bude mít větší efekt, než moje stížnost u nich.
  Děkuji moc.
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 21.06.2018 12:29)

   Dobrý den,

   o nápravě vedl náš Odbor místního hospodářství intenzivní jednání se zhotovitelskou firmou Sup-technik a.s. Ta přislíbila dokončit opravu povrchů jak na tomto místě, tak i v chodníku na křižovatce ulic Prvomájová a Slinková a v zeleni u č. p. 1351 ve dnech 25. až 26. 6. 2018.

 • Otázka: Posekání křoví a zprůjezdnění/zprůchodnění Lošetické (Šmrhová 18.06.2018 13:39) – Doprava
  Dobrý den, po dnešní telefonické konzultaci s vedoucím Technických služeb píšu dle jeho pokynů oficiálně sem:
  Prosím opět o zprůjezdnění a zprůchodnění ulice Lošetické, buď aktivujte majitele pozemků, z nichž se valí pichlavé křoví do ulice tak, že už tlusté větve škrábou střechu auta, nebo to prosím vysekejte sami, včetně kopřiv a trnek , které při chůzi bodají do nohou.
  Konec ulice, obraciště a horní kus pěšiny mezi Lošetickou a Na Viničkách za Vás zatím stále sekáme my, prosím tedy alespoň o zásah v ulici.
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 19.06.2018 14:14)

   Dobrý den, paní Šmrhová,
   na Váš podnět odpovídá Ing. Lenka Hübnerová, vedoucí Oddělení životního prostředí našeho úřadu:
   Děkujeme za informaci, situaci přerostlé zeleně budeme řešit s vlastníky pozemků.

 • Otázka: Detske Hriste (Delgranche 15.06.2018 10:02) – Životní prostředí
  Dobrý den,

  Budu chtít vědět, kdo by měl udržovat hřiště. Jarmily Novotné je v katastrofickém stavu. Stromy jsou po dobu 3 let mrtvé a trávník vypadá jako džungle. Podívejte se na obrázky. děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 18.06.2018 14:45)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha - Radotín. 
   Hřiště mají v péči Technické služby Praha - Radotín. Stromy jsou v reklamačním řízení s dodavatelem, v současné době čekáme na vyjádření dodavatele. Trávník a záhony jsou v plánu dnes, v pondělí 18.6.2018. Bohužel díky dešti v minulých dnech došlo k rychlejšímu růstu zeleně a je potřeba nyní sekat nad rámec rozpisu sekání.
 • Otázka: Objížďka cyklostezky po Výpadové během uzavírky Šárova kola (Pavel Šebera 13.06.2018 9:13) – Doprava
  Dobrý den, bylo by možné po dobu uzavírky cyklostezky doplnit objížďku po Výpadové nějakým dopravním značením na Výpadové - např. dopravní značkou Cyklisté ? Ideálně až k přístavu, neboť návrat na cyklostezku pod mostem silničního okruhu je poněkud terénní. Děkuji a přeji pěkný den, Pavel Šebera
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 14.06.2018 8:16)

   Dobrý den,
   děkujeme za dotaz, na nějž odpovídá Lenka Moravcová z Oddělení dopravy OVDŽP našeho úřadu:
   Předmětná uzavírka a objížďka byla projednána s Policií ČR a s ohledem na skutečnost, že na pozemní komunikaci Výpadová je v úseku od konce zastavěného území v Radotíně po přístav Radotín zvýšená nejvyšší dovolená rychlost na 80 km/h, bylo z našeho pohledu z důvodu bezpečnosti a plynulosti silničního provozu vhodnější vést objížďku pro cyklisty, i přes náročnější terén, pod Radotínský most (mimo jiné i s ohledem na to, že se jedná o cyklotrasu, nikoli o cyklostezku, která může být vedena i po nezpevněném povrchu v terénu).
   Dalším důvodem proč vést objížďku pod Radotínský most byla skutečnost, že cyklisté navedení až k přístavu Radotín by minuli návaznost na cyklotrasu směr Zbraslav (zavěšená lávka přes Berounku).
   Cyklista např. na silničním kole, pro kterého je uvedená objížďka nevhodná, může samozřejmě Výpadovou  použít. Dopravní značka A 19 (Cyklisté) je osazena jak za křižovatkou s ul. Šárovo kolo, tak i za koncem zastavěného území Radotína. Možné doplnění či úpravu dopravního značení zvážíme a případně projednáme se zhotovitelem stavby inženýrských síti, kterou byla objížďka vyvolána.
   Děkujeme za pochopení. 

 • Otázka: Kuchyňský odpad (Karolína Kyselová 08.06.2018 10:34) – Životní prostředí
  Dobrý den,

  doma třídíme kuchyňský bioodpad, ale bohužel nemáme zahrádku na kompost. Nikde v Radotíně nemohu najít hnědé popelnice a ve sběrném dvoře mi bylo řečeno, že tam kuchyňský odpad nepatří. Můžete mi sdělit, kde v Radotíně můžu tento odpad vyhazovat?

  Děkuji za radu,
  Kyselová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 08.06.2018 11:26)
   Dobrý den, paní Kyselová, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín, které jsou mj. provozovatelem radotínského sběrného dvora: 
   Je potřeba důsledně rozlišovat druh odpadu. Kuchyňský odpad jsou veškeré zbytky jídel, slupek atd. a ty nepatří do žádného kontejneru na bioodpad, ale do popelnice na směsný odpad. Provozovny jsou dokonce povinné si na tento druh odpadu sjednat speciální popelnici a odvoz (Pražské služby za úplatu) a sběrné dvory tento odpad opravdu neodebírají. Naproti tomu bioodpad z domácnosti (slupky od zeleniny, odřezky zeleniny atd.) patří do kontejnerů na bioodpad a je možné je ve sběrném dvoře odevzdat. 
   Je ale potřeba tyto dva druhy odpadu – kuchyňský odpad a bioodpad – důsledně rozdělovat. V případě smíchání těchto dvou odpadů nebudete moci odpad ve sběrném dvoře odložit. 
   Děkujeme za pochopení. 

 • Otázka: Doprava (zuzana 05.06.2018 16:17) – Doprava
  Dobrý den, výjezd z ulice U vápenky do ulice Prvomájová je velmi složitý. Přes parkující auta (nejčastěji dodávka) není vidět. Nebylo by tedy možné umístit zde alespoň zrcadlo ?
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 06.06.2018 16:01)
   Dobrý den, Zuzano, o umístění dopravního zrcadla zde neuvažujeme, neboť se jedná o standardní křižovatku.
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: Poskytování sociálních služeb (Lukavský 28.05.2018 13:43) – Sociální oblast
  Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je pro poskytování sociálních služeb Pečovatelskou službou Praha - Radotín, jako je například rozvoz obědů, třeba mít v Radotíně trvalý pobyt.
  Děkuji za odpověď
  Lukavský
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 31.05.2018 12:20)

   Dobrý den,

   na Váš dotaz odpovídá vedoucí pečovatelské služby Praha – Radotín Mgr. Ivana Krásná:

   Trvalý pobyt je nutný pro rozvoz dotovaných obědů, u nichž je cena stanovena na 50 Kč + dovoz. Avšak je možné se rozhodnout pro odběr obědů formou ekonomické činnosti za plnou cenu obědů (65 Kč + dovoz).

   V současné době ovšem nelze využít ani tuto možnost, jelikož kapacita pečovatelské služby je zcela naplněna. Je možné se telefonicky domluvit (tel. č.: 257 811 994) na službě do budoucna – pak by byl zájemce osloven pečovatelskou službou po uvolnění kapacity.

 • Otázka: Zrcadlo na křižovatce Na Viničkách/Karlická (Ing. Vlastimil Ehrman 28.05.2018 11:50) – Doprava
  Dobrý den,
  na jeden můj dotaz k řešení této křižovatky uvedl dopravní odbor 15.1. t.r. mimo jiné toto: „umístění dopravního zrcadla považujeme za vhodné. .... Návrh umístění bude projednán s Policií ČR a v Dopravně bezpečnostní komisi Rady městské části Praha 16. Následně silniční správní úřad vydá příslušné povolení k osazení“. Jelikož uplynula již nějaká doba, tak se ptám, jak uvedená jednání dopadla a kdy bude příslušné povolení vydáno. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 28.05.2018 18:08)

   Dobrý den,
   zrcadlo bylo na křižovatce nainstalováno již 29. března.

   Na Viničkách x Karlická, 29.5.2018Vytisknout