2. Radotínské pábení je historií

Letošní kulturně společenské akce 2. Radotínské pábení jsou historií. Hlavní myšlenkou projektu, jehož organizátorem je Městská část Praha 16, je nabídnout a rozšířit kulturní vyžití pro občany všech věkových skupin, možnost prezentace a spolupráce při předávání poznatků, např. mezi jednotlivými oddíly, soubory, sdruženími a školními zařízeními.

"Druhý ročník Radotínského pábení je historií, ale my již formujeme, a to i na základě zkušeností z letošního roku, náměty na příští rok. Radotínská radnice chce projekt kulturně společenských akcí dále rozvíjet, a tak není tajemstvím, že se v roce 2010 seriál rozroste o hudební harmonikářský festival a nebo že program Královského průvod bude v Radotíně dvoudenní a bude začínat již v pátek odpoledne rytířským kláním v Říčních lázních," přibližuje představy pro příští ročník Pábení radotínský starosta Karel Hanzlík. Dále dodává: "Samozřejmě budeme chtít dále zkvalitňovat a zatraktivňovat doprovodný program, tak aby se jednotlivých pořadů zúčastnilo co nejvíce občanů."

Kalendář akcí:

16. května  Radotínská radost
30. května  Velký dětský den v lázních
  6. června  Královský průvod z Prahy na Karlštejn
13. června  Velké radotínské rodeo o primátorský pohár
20. června  Radotínská neckyáda

Radotínská radost

Projekt připraven zejména pro příznivce divadelního umění, má přinášet radost pro všechny. Představili se jak radotínští ochotníci, tak i amatérské divadelní soubory z blízkého okolí. Radotínské Gaudium si připravilo pohádku "Kočíčí rebelie aneb tenkrát za komínem" - příběh zdomácnělých roztomilých kočiček, z nichž jednu hrála Mirka Stehlíková a druhou Vlasta Pilařová, která kostýmy i ušila. Snahou do budoucna je zorganizovat celovíkendovou akci.

P1070186.jpg

Velký dětský den
Zábavný den pro děti, konaný v areálu radotínských lázní. Program byl i přes nepřízeň počasí vyplněn soutěžemi, autogramiádou známých osobností, vystoupením DJ Sluníčka a divadelního spolku. Zajímavou kulturní vložkou byla módní dětská přehlídka a hudební vystoupení hostů z Afriky.

 P1070256.jpg

Královský průvod z Prahy na Karlštejn 

Dvoudenní historický průvod císaře Karla IV. a jeho družiny z Pražského hradu přes Radotín, Černošice, Dobřichovice až na Karlštejn. V Radotíně bylo pro císaře připraveno důstojné uvítání, bohatý kulturní program včetně šermířů a dobové hudby. Příjemným zážitkem v pozdních večerních hodinách bylo vedle vystoupení zpěváka Ivana Hlase i slibované dvojnásobné překvapení, kterým byla laser show a slavnostní zprovoznění nasvícení kostela sv. Petra a Pavla.

P1040193.jpg 

Velké radotínské rodeo o primátorský pohár

Tradičně pořádané pod patronací primátora hlavního města Prahy a starosty Městské části Praha 16. Akce byla určena hlavně pro milovníky koní, kteří zde mohli zhlédnout rychlostní soutěže zaměřené na ovládání těchto krásných zvířat, jezdecké dovednosti, ukázky s lasem a bičem, disciplínu pokládání telete a nebo volbu Miss rodeo 2009. Jako vždy to byla báječná podívaná, završená tradičním večerním country bálem.

 Snímek 148.jpg

Radotínská neckyáda

Soutěž ve splavování Berounky na netradičních plavidlech. Závodu se zúčastnilo deset odvážných posádek. Počasí bylo krásné, účastníci stateční a originální, takže doprovodný program s večerním vyhlášením vítězů v Říčních lázních byl jen krásnou tečkou za vydařeným dnem i celým Pábením.

 IMG_2366.jpg

Další  fotografie z akcí najdete ve  Fotogalerie 2009 

Radotín, 23.6.2009

 

Za správnost:
Ing. Pavel Jirásek
tajemník Úřadu městské části Praha 16
e-mail: pavel.jirasek@p16.mepnet.cz

Zveřejněno: 24.06.2009 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 7954 x
Vytisknout