Babí léto pod střechou

vyzadujiNení jen za okny, Babí léto s velkým B se na jeden den odstěhovalo i do Kulturního střediska Radotín v domě U Koruny. V sobotu 6. října dopoledne nabídlo pohádku, odpoledne dva koncerty.

 

vyzadujiMyšlenka příjemného kulturního programu pro celou rodinu přineslo do Babího léta představení, která spojují nejstarší s nejmladšími – pohádky. Letos přivezlo divadlo Kasperle Holčičku, která zlobila. A trefilo se s ní do noty nejen dětem, ale i dospělým. Oba „tábory“ dokázaly najít v úsměvných scénách jak sebe, tak i ty druhé (či třetí – v případě prarodičů). Nastavené zrcadlo jim pomohlo mnohé pochopit, aniž by přehnaně moralizovalo. Zvládlo to zábavně a obě herečky i loutka za to sklidily zasloužený potlesk.

 

vyzadujiCo se týká odpoledního koncertu krále dechovky Josefa Zímy, v Koruně se ho organizátorky docela bály, protože nevěděly, zda se všichni zájemci do sálu vejdou. Strach však nebyl na místě. Jak to okomentoval sám král: „Volby tu asi všechny hodně vyčerpaly, nebo, že by to bylo tím počasím?“ Slíbil ale, že pro ty diváky, kteří dorazili, bude hrát jako kdyby jich přišlo 200 tisíc – protože to ani jinak neumí. Což, navzdory věku i zdravotním problémům, dokázal splnit do puntíku. Zpíval klasické dechovkové hity i filmové melodie, nezapomněl přidat zábavné historky – které opravdu bavily – vyfotil se se svými postskokany (kapelou Bartet) a nakonec prohlásil „bylo mi potěšením – a teď mně budete muset odnést, protože sám asi neodejdu.“ Podařilo se mu však i to – a dokonce s úsměvem.

 

vyzadujiPo první části hudebního odpoledne se publikum trochu obměnilo, většina posluchačů ale zůstala i na country část, s níž dorazilo trio Bartet (bratři Bartákové a baskytarista Vašek Mašek). Hráli a zpívali písničky Michala Tučného, Waldemara Matušky i Roberta Křesťana, a to skvěle. 

 

Jeden každý z popsaných bloků byl fajn. A těm, kdo do Koruny zašli, ani nevadilo, že kvůli stavbě na náměstí Sv. Petra a Pavla se tentokrát Babí léto přestěhovalo pod střechu.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii

Zveřejněno: 10.10.2018 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 2092 x
Vytisknout