Berounka jako zrcadlo

Úklid břehů BerounkyZrcadlo pro břehy plné smetí? V Radotíně si řekli: „To tedy ne!“ – a na sobotu 22. května přichystala Městská část Praha 16 ve spolupráci s Místním sdružením ODS Radotín dobrovolnou akci, během níž chtějí z míst kolem stezky vedoucí po břehu Berounky uklidit vše, co tu kdo odhodil.

„Myslím, že zájem o zachování čistých veřejných ploch je jedna z konzervativních hodnot, kterou by si lidé v sobě měli udržovat,” říká Mgr. Karel Hanzlík, radotínský starosta a dodává: “Podle mne je nejlepším způsobem, jak předávat a vštěpovat hodnotový řebříček dalším, osobní příklad. V Radotíně zveme všechny, kteří mají zájem přispět k větší čistotě místa, kde bydlí, aby se společně s námi podíleli na úklidu odpadků, které se válejí po zelených plochách na břehu Berounky a v jejím nejbližším okolí. Pozvání ovšem samozřejmě platí i pro kohokoli dalšího, kdo má tato místa rád a vztah k životnímu prostředí pro něho není jen prázdné slovo.”

Brzy už slunce ponoukne k výletům k vodě. Radotínské břehy jsou jedním z oblíbených výletních míst, ale kdo by se chtěl procházet, nebo si dokonce posedět mezi tím, co komu odpadlo od ruky? „Povodí Vltavy a městská část se sice starají o zeleň na březích řeky a pořádek na zde vedoucí cyklotrase, ale jestliže chceme žít v hezkém čistém místě, musíme se o to také sami starat. Když si někdo v rukavicích a s pytlem na odpadky vyčistí svůj díl břehů, určitě už pak nebude jen tak přihlížet proměně zeleně v odpadkový koš,“ míní starosta Hanzlík. 

Napřed práce, potom zábava
Ten, kdo se bude chtít přidat k očistnému týmu, ať přijde v sobotu 22. května v 9.00 hodin v Radotíně před lávku přes Berounku u kostela. Na místě budou připraveny igelitové pytle a rukavice. Akce bude za každého počasí (podle čehož je třeba volit oblečení) a bude trvat do 12.00 až 13.00 hodin. (Více informací na 603 167 469 nebo na 234 128 101.)

A hned poté je možné se dobře pobavit – Velké radotínské rodeo se v areálu Říčních lázní sice rozjíždí už v 11.00 hodin dopoledne, ale zábava tu neopadne až do pozdních večerních hodin!

Zveřejněno: 17.05.2010 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 6919 x
Vytisknout