Císařské zastavení i benátská noc na Biotopu

vyzadujiJiž tuto sobotu vyrazí z Radotína ke královskému hradu Karlštejn slavnostní průvod doprovázející panovníkův dvůr a korunovační klenoty. Tentokrát výjimečně půjde od Biotopu Radotín.

 

Kvůli započaté stavbě dalších tříd na půdě staré budovy školy není možné letos uspořádat Královský průvod na náměstí Sv. Petra a Pavla – proto se veškerý program připravuje v areálu Biotopu Radotín. Původně ne zrovna příjemné omezení ovšem umožnilo připravit ještě velkolepější program – na hladinu tu bude spuštěna i desetimetrová gondola řízená rukou Zdeňka Bergmana, převozníka pražského a ředitele společnosti Pražské Benátky. (Císař tak bude moci vzpomenout na dobrodružství z mladých let, kdy se zapletl do války v Lombardii na straně Benátek proti vládci Verony a Padovy.)

 

Na vodě budou ten den i paddleboardy k zapůjčení, takže zkušená ruka gondoliérova bude opravdu mít co dělat. Znamená to také, že celý areál biotopu bude pro tento den vyhrazen pouze pro Královský průvod – návštěvníkům akce bude otevřen od 12.00 do 22.00 hodin.

 

Svyzadujiám císař se svou chotí (v podání Františka Kreuzmanna a Milady Čechové) bude udělovat audienci o půl třetí po poledni, důkladně uveden předchozím spektáklem šermířů a kapely Euphorica.

Ani po jeho odchodu však v Radotíně smutno nebude. Vždyť tu budou: Václav Neckář, Bacily, královští rappeři J-Style a Jamal Jeff, Tonya Graves i Top dream company.

Pro děti jsou chystány tvůrčí a výtvarné dílny a Divadelní stan s pohádkou o králi Karlovi.

Ani žaludek nepřijde zkrátka – chystají se steaky, pečená kýta, klobásy, langoše i pstruzi na grilu! Vedle toho také veškerá běžná nabídka bistra biotopu.

 

vyzadujiStejně jako v předchozích letech, bude s Královským průvodem spojen i festival malých pivovarů, na kterém své speciály nabídnou již osvědčené pivovary Lobkowicz a MMX,  Pidipivovárek Lazny a letos nově i nejbližší, protože lahovický, pivovar Kail. Opět bude vyhlášena pijácká anketa o nejlepší pivo a z anketních lístků se i tentokrát budou losovat výherci cen věnovaných sponzory. (Ten nejšťastnější výherce si odnese LED LG televizor s úhlopříčkou 108 cm).

 Program Královského průvodu v Radotíně, 2.6.2018

Samotný průvod, který z Radotína vyráží v jednu hodinu po poledni směrem na Černošice a podél řeky dál ke Karlštejnu, aby se cestou setkal s poselstvem vévody Štěpána II. bavorského, vyjíždějícím téhož dne z Králova dvora, dorazí k cíli v neděli 3. června.

Program: 

Areál Biotopu Radotín se otevře ve 12.30 hodin
13.00 hodin: Odjezd hlavní části Královského průvodu s korunovačními klenoty na Karlštejn
13.45 hodin: Rotyka (skupina historického šermu)
14.00 hodin: Rychtářovo uvítání
14.10 hodin: Euphorica (dobová hudba)
14.30 hodin: PŘÍJEZD CÍSAŘE S DRUŽINOU (hrají: Fr. Kreuzmann, Milada Čechová)
15.00 hodin: Euphorica (dobová hudba)
16.00 hodin: Rotyka (skupina historického šermu)
17.00 hodin: Václav Neckář a skupina Bacily
18.00 hodin: J-Style and Jamal Jeff (královští rappeři)
18.45 hodin: Tonya Graves
20.30 hodin: Top Dream Company 

Fotogalerie minulého ročníku
Čtěte také: 
Dopravní omezení v rámci Královského průvodu
Parkování na Biotopu - léto 2018
Zveřejněno: 01.06.2018 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 3829 x
Vytisknout