Dopravní úpravy v Radotíně

Řidiči by měli zpozornět, do začátku května dojde k úpravě dopravního režimu a značení v několika radotínských lokalitách.

Viditelná změna bude v Jarkovské ulici, která bude zjednosměrněna ze Safírové do ulice V Edenu. Podnět podali místní obyvatelé a jednosměrnost zvýší bezpečnost a plynulost provozu. Další ulicí se změnou režimu je Hadravská, kde se zavádí "zóna 30". Stejně jako v jiných oblastech Radotína se zde doprava zklidní a současně se legalizují parkovací místa (podobně jako v minulosti v dalších slepých ulicích).

V Hadravské ulici bude „zóna 30“

Cyklisty čekají dobré zprávy v návaznosti na otevřený tunýlek pod železniční tratí u restaurace Rozmarýn. Ten dříve sloužil pouze pro pěší, protože jeho šířka neumožňovala pohyb kol. Nový podchod je již komfortní, napřímený a široký, proto nově bude průjezd cyklistům umožněn a navíc projedou navazujícím úsekem ulice Ke Zděři, který bude pouze pro ně zobousměrněn. 

Rovněž režim parkování projde změnou, a to hned ve dvojici lokalit. První je ulice Sídliště před zdravotnickým zařízením, kde bude v období od 1. května do 31. prosince 2022 vyzkoušen režim krátkodobého stání zdarma, pouze s parkovacím kotoučem - tak jak jej řidiči znají z mnoha jiných radotínských ulic (např. Vrážské, Horymírova náměstí či od mateřských školek). V této době bude zrušena zóna placeného stání a parkování bude bezplatné. 

Poslední ulicí s úpravou bude Pod Velkým hájem, kde se z důvodu dále rozšiřujícího provozu Pečovatelské služby Praha - Radotín zvýší počet parkovacích míst pro pečovatelky ze tří na šest, ale s časovým omezením od pondělí do pátku mezi 6. a 18. hodinou.
Zveřejněno: 14.04.2022 – Eva Javorská ; Přečteno 1604 x
Vytisknout