Dopravní změny na „Mramorce“ od 9. září

V oblasti „Mramorka“ v Radotíně byla v srpnu 2021 zahájena úprava dopravního značení a od 9. září 2021 od 9.00 hodin se zásadně změní dopravní režim a jednosměrnost některých ulic v této oblasti. O těchto změnách jsme informovali v zářijových Novinách Prahy 16 (strana 4), na webových i facebookových stránkách, informační plakáty byly rozneseny do schránek a rozdány za stěrače vozidel v této oblasti.

Jak jsme již informovali v červnu, byl na podnět členů dopravní komise zpracován projekt firmou PROZNAK Praha s.r.o., který upravuje dopravní značení v této oblasti.
  • V celé oblasti dojde ke snížení rychlosti na 30 km/hod, 
  • k zobousměrnění části ulic Tachovská (od Výpadové po křižovatku s Josefa Kočího a část k obytnému domu a podzemním garážím na Tachovské) a Věštínské ulice (úsek Vrážská - Nýřanská),
  • k otočení jednosměrnosti v ulicích Nýřanská, Zbynická a Tachovská (úsek Nýřanská - Zbynická),
  • a k úpravě přechodů pro chodce.
Důvodem těchto změn je kompletní zklidnění dopravy v celé oblasti „Mramorky“, možnost více výjezdů z oblasti, odlehčení přetížené křižovatky Matějovského - Vrážská, zvýšení počtu parkovacích míst pro rezidenty, legalizace parkování ve vybraných úsecích a zřízení nových přechodů pro chodce.

Investice na úpravy značení půjde z rozpočtu Městské části Prahy 16, projektant je PROZNAK Praha, s. r. o., zhotovitelem bude STAVO PRAHA, spol. s r. o.

Dopravní značení a opatření (pdf, 2,01 MB)


Dopravní změny na „Mramorce“ od 9. září 2021

Vloženo: 12.08.2021 – Eva Javorská   |   Aktualizováno: 06.09.2021 – Eva Javorská ; Přečteno 1132 x
Vytisknout