DvojCD radotínských hudebníků je pokřtěné

vyzadujiPo více než roční přípravě vyšla druhá kompilace mapující současnou hudební scénu v Radotíně. Ve čtvrtek 9. listopadu večer bylo dvojalbum pokřtěno za účasti mnohých, kteří se na jeho tvorbě podíleli - a že jich bylo požehnaně.

Patronát nad vznikem dvojCD Radotínská hudební scéna 2 převzal opět starosta Mgr. Karel Hanzlík (více si o albu můžete přečíst v jeho sloupku). Velký podíl práce při koordinaci celého projektu ovšem odvedl (stejně jako minule) ManPetty Neuman, kterému rovněž patří velký dík, stejně jako Miloši Ráblovi; ten se ujal nahrávání se všemi interprety.

Po roční práci ve studiích a jejím dalším následném zpracování tu tedy jsou nové desky. A jsou pokřtěné. Šampaňským. Křtu se vedle starosty Hanzlíka ujali oba zmínění pánové, dále zpěvák, kytarista a skladatel Honza Kalousek, mezinárodně uznávaná sopranistka Markéta Fassati Mátlová - ta kvůli křtu dokonce zkrátila svou svatební cestu! - a oba moderátoři večera – Roman Ondráček a Miloš Pokorný, tedy Těžkej Pokondr.

vyzadujiSpolečné dítě je na světě, pokřtěné - a teď už jen čeká, jak se bude líbit. Během křestního večera zaznělo několik písniček od těch, kdo se na jeho vzniku podíleli: Markéty Fassati Mátloví a Honzy Kalouska, Alice Bonde, Moniky Pavlačkové a Nolemu. To byla ale jen první ochutnávka - obě desky toho nabízejí daleko víc (k dostání budou od příštího týdne v Kulturním středisku Radotín v domě U Koruny).

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Zveřejněno: 10.11.2017 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 3691 x
Vytisknout