Havelské posvícení v Radotíně se koná o víkendu 13. a 14. října

Městská část Praha 16 pořádá o víkendu 13. a 14. října Havelské posvícení. Dvoudenní zábava se bude konat v ulicích Václava Balého a Loučanská, na náměstí Sv. Petra a Pavla a nově i Nad Berounkou. Akce je největší součástí radotínského dění od roku 1998 a vlajkovou lodí kulturně společenských akcí pořádaných radotínskou radnicí v čele se starostou Karlem Hanzlíkem. Vstup na posvícení a na koncerty je zdarma.

Ve stáncích si budete moci zakoupit výrobky tradičních řemesel a nejrůznější pochutiny a občerstvení už od sobotních devíti hodin. Kulturní program začíná v sobotu i v neděli od 10.30 hodin.

Nezbytnou součástí slavnosti je staročeský jarmark, který se jako vždy koná na náměstí Sv. Petra a Pavla, v ulicích Václava Balého a Loučanská. Více než 100 stánků nabídne rozličný a bohatý sortiment občerstvení, výrobků tradičních řemesel, rukodělných produktů nebo třeba kreativní dílničky pro děti. 

Během víkendového programu vystoupí: Janek Ledecký & band, Olga Lounová & band, Purplemania & String Ladies nebo Viktor Sodoma. Uvidíte i skupinu historického šermu Alotrium, Old Fashion Trio, skupinu Třehusk, kapelu Pro Tebe, Shizzle orchestra, divadelní spolky Gaudium, Lorika, Křoví, mateřské školy z Radotína, Petrklíč, Jeden Strom, klauny na chůdách a další. Součástí programu bude i den otevřených dveří v místní knihovně.


Program 

Sobota 13. října 2018 (velké pódium)
10.30 hodin: Třehusk, staropražské a lidové písně
12.30 hodin: Alotrium, skupina historického šermu
13.00 hodin: Viktor Sodoma
13.40 hodin: Alotrium, skupina historického šermu
14.00 hodin: Old Fashion Trio (světové i české evergreeny)
15.30 hodin: Divadlo Lorika (obluda na chůdách a její krotitelé)
16.00 hodin: kapela Pro Tebe (www.kapelaprotebe.cz)
17.15 hodin: Alotrium, skupina historického šermu
18.15 hodin: Janek Ledecký 
& band (www.ledecky.cz)
19.15 hodin: Kejklíř Hubert
20.30 hodin: Purplemania & String Ladies


(malé pódium)
10.30 hodin: MŠ Petrklíč
11.00 hodin: Divadlo Lorika - O husitech
12.00 hodin: MŠ Jeden Strom
12.30 hodin: DS Gaudium - Čtyři pohádky o drakovi
13.30 hodin: Divadlo Lorika - Prostě potvory
14.00 hodin: DS Gaudium - Bajky a nebajky
14.30 hodin: Dozer - beatboxová show
15.30 hodin: ZUŠ Klementa Slavického - bubeníci


Neděle 14. října 2018 (velké pódium)
10.30 hodin: Old Fashion Trio, světové i české evergreeny
12.00 hodin: Třehusk, staropražské písně
13.20 hodin: Kejklíř na chůdách
14.00 hodin: Olga Lounová 
& band (www.olgalounova.cz)
15.00 hodin: Kejklíř na chůdách
15.30 hodin: Shizzle orchestra (www.facebook.com/shizzleorchestra


(malé pódium) 
11.00 hodin: MŠ Radotín
11.45 hodin: Divadelní spolek Křoví - Písničky z pohádky Královna Koloběžka 1. 
12.30 hodin: Dozer - beatbox
13.15 hodin: ZUŠ Klementa Slavického, literárně dramatický obor - Byl pozdní večer v Haloweensku (text: Tim Burton, dramatizace: B. Osvaldová)

14.00 hodin: Divadlo Ančí a Fančí - Pohádka o Šemíkovi
14.45 hodin: Divadlo Kubko - Africká pohádka 
15.30 hodin: ZUŠ Klementa Slavického - taneční obor 

Změna programu vyhrazena.

Trh nabídne  více jak 90 stánků, v nichž návštěvníci naleznou rukodělné výrobky ze dřeva, kůže, rohoviny, vlny, kovu, skla, pryskyřice, kožešin, vosku, pálené hlíny, krajky, rifloviny, kamene, porcelánu, minerálů …... na pletenou, šitou i háčkovanou tvorbu, batiku, šperky, keramiku, dekorace, svíčky, výrobky do kuchyně i domácnosti, vínové a jiné sklo zdobené provazovým úpletem, hračky …. nebudou chybět bylinky, koření, včelí produkty, sirupy bez konzervačních látek, sušené květiny, oděvní doplňky, dětské dílničky, malování na obličej…… mlsné jazýčky potěší vepřové a rybí tacos, hovězí v parmezánovém bešamelu, vepřové v citrusových šťávách, masa a uzeniny na grilu, hamburgery, vepřové a kuřecí steaky, polévky, africká jídla, halušky, domácí sekaná, plněné placky, pomazánky, palačinky, veganské zákusky, zvykoslovné pečivo, tyčinky slané i sladké, langoše, trdelník, frgály i jiné koláčky, ovoce sušené i máčené v čokoládě, jablečné spirály přelité polevou, čerstvé perníčky, sýry mnoha druhů, pečivo ….. na zapití po jídle budou nealko i alko nápoje, káva a kávové speciality. Svou produkci nabídnou soukromá vinařství i minipivovary a samozřejmě bude v nabídce i Radotínský speciál – ALT MMX (svrchně kvašené polotmavé pivo, vařené z 3 druhů chmele a 5 druhů sladu).
Na své si přijdou i čtyřnozí kamarádi, a to v cukrárně pro pejsky.
Prezentovat se budou dětské, zájmové, vzdělávací a volnočasové organizace, spolky a sdružení, chybět nebude INFO stánek městské části.


Pozvánka na Havelské posvícení

Zveřejněno: 13.10.2018 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 8947 x
Vytisknout