HLÁŠENÍ ZÁVAD

Vážení občané,
záleží nám na udržování čistoty a veřejného pořádku našeho Radotína. Pokud chcete pomoci k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města, informujte nás fotografií a stručným popisem problému. Nahlásit můžete rozbité lavičky, díru v chodníku nebo na komunikaci, nepořádek u popelnic a nevyvezené kontejnery, upozornění na černou skládku, poškozenou zeleň, zaparkovaný vrak automobilu atd.
Poté, co odešlete příspěvek, bude nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti Úřadu městské části Praha 16, které se postará o její řešení nebo doporučí další postup, eventuálně pošle hlášení o závadě jinému kompetentnímu úřadu či organizaci. Příspěvky budou spolu s informacemi o způsobu jejich řešení zveřejňovány na této stránce. Děkujeme Vám za spolupráci!
Řadit podle data
Obsahuje text:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
*
 
*


Nahlášené závady


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: (nespokojený rezident 21.03.2020 9:55) – Hlášení závad
  Dobrý den, omlouvám se že neuvedu své jméno, ale jde o problémového člověka od nás z ulice. Zhruba před rokem se tu pan Beránek ptal, zda je někým odsouhlasené ukládání sutě a hlíny na "Homolku" u drážního domku na konci ulice Na Rymáni. Prý vydáte rozhodnutí o odstranění, pokud se tak bude dít dále. K domku stále jezdí jedno nákladní auto za druhým a vykládají tam suť a jiný stavební odpad. Stále se tam dělají terénní úpravy bagrem! Nehledě na to, že pán co tam bydlí jezdí svým vozem ulicí Na Rymáni zcela jistě více než je povolená rychlost v této oblasti. Prosím o řešení tohoto problému. Moc děkuji
  • Odpověď: (Eva Javorská) 25.03.2020 13:08)
   Dobrý den,
   děkujeme za váš podnět, na který odpovídá Ing. Helena Jíchová z Oddělení životního prostředí našeho úřadu: Otázkou terénních úprav u drážního domku na konci ulice Na Rymáni se naše oddělení podrobně zabývá od jejich počátku. V souvislosti se zákonem o ochraně ZPF jsme udělili  pokutu původci terénních úprav. Pokuta však nebyla zaplacena a proto bylo předáno k vymáhání pohledávky. Podnět byl současně zaslán také na ČIŽP. Terénní úpravy jsou řešeny i na OVDŽP Oddělení výstavby.

   Situaci se snažíme řešit v rámci našich kompetencí dle možností, které nám umožňuje současná platná legislativa. Dnešní situace kolem nás nám ale naši práci značně komplikuje, přesto se snažíme změny na pozemcích průběžně monitorovat a připravovat se tak na další  kroky v řešení této nelehké záležitosti.

 • Otázka: (Hana Špačková 19.03.2020 11:41) – Hlášení závad
  Dobrý den,ráda bych upozornila,že u nás vůbec neslyšíme hlášeni mistního rozhlasu.Od sokolovny to není rozumět neboť to je dost potichu a U Vápenky to asi nefunguje,jde spíš o to ,že v této době kdyby bylo něco důležitého nevime nic.Díky a držte se přeji hlavně at to zvladnem ve zdraví hezky den Špačková
  • Odpověď: (Ing. Pavel Jirásek) 19.03.2020 12:09)
   Dobrý den, paní Špačková,
   děkujeme za upozornění. Kolegové už to prověřují - místní rozhlas vedle webových stránek, oficiálního facebookového profilu a informačních e-mailů je v této krizové situace dalším z klíčových informačních kanálů naší radnice a musí fungovat správně.
   Děkuji též za přání a buďme všichni zdrávi!
   Pavel Jirásek
 • Otázka: (Jiřina Atanasi Ječná 09.03.2020 15:10) – Hlášení závad
  V křižovatce s ulicí Zderazskou je v ulici Kolová nevyasfaltovaný úsek silnice a musíme jej objíždět. Prosím Vás touto cestou o zajištění dokončení silnice v tomto místě. Děkuji
  • Odpověď: (Eva Javorská) 11.03.2020 9:48)
   Dobrý den,
   děkujeme za podnět, na který odpovídá Ing. Milan Bouzek, II. místostarosta: V tomto místě se bude v nejbližší době provádět výkop pro propojení plynovodů, proto je dočasně zabetonováno a je zde umístěna značka s upozorněním. Jakmile bude propojení hotovo, bude komunikace vyasfaltována.
 • Otázka: (Marášková Ilona 05.03.2020 12:02) – Hlášení závad
  Dobrý den, v ulici Ke Zděři u domu č.p. 246 nesvítí pouliční lampa .
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 05.03.2020 12:07)
   Dobrý den, paní Marášková,
   děkujeme za upozornění. Závadu jsme nahlásili správci veřejného osvětlení. Tímto správcem je společnost Technologie hlavního města Prahy. Poruchy veřejného osvětlení můžete ohlásit přímo na stránkách společnosti pod tímto odkazem: https://www.thmp.cz/jak-si-zaridit/hlaseni-poruch.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: (Helena Olmrová 19.12.2019 2:39) – Hlášení závad
  Dobrý den, před domem jsme mívali kontejnery tříděného odpadu, ale v průběhu oprav ulice Zderazská byly odvezeny. Nyní na tomto místě vzniká hromada odpadu, zřejmě vlastníci okolních nemovitostí doufali, že se popelnice vrátí. Je možné, aby město chodník uklidilo a vrátilo popelnice na tříděný odpad? Děkuji za odpověď. Foto v příloze. zdraví Helena Olmrová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 23.12.2019 10:55)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na nějž odpovídá Ing. Lenka Hübnerová, vedoucí Oddělení životního prostředí našeho úřadu:
   Hromadu odpadu z ulice Zderazská odstranili pracovníci našich technických služeb. Po dohodě s panem místostarostou Ing. Milanem Bouzkem jsme se zástupcem Pražských služeb, a.s. domluvili vrácení kontejnerů na separovaný odpad na původní stanoviště, křižovatka ul. Zderazská a Otínská od 23. 12. 2019.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: (Alena Kotlíková 18.12.2019 19:24) – Hlášení závad
  Ohořelé kontejnery a jejich obsah dělají ostudu již čtvrtý den na křižovatce ulic Živcová a Radkovská.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 20.12.2019 13:23)
   Dobrý den,
   kontejnery a úklid odpadků v okolí stanoviště mají na starosti Pražské služby, a.s. Kontejnery byly vyměněny a odpadky v okolí byly uklizeny. Nicméně - úklid po požáru bude zaurgován (také na Pražské služby). 
   Děkujeme za pochopení. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: (Alena Šoufková 29.10.2019 20:07) – Hlášení závad
  elektrické osvětlní 512977 stále bliká je to velmi nepříjemné

  místní rozhlas na sloupu u č.p.658 ve směru Zderazská nefunguje
  • Odpověď: (Eva Javorská) 30.10.2019 7:58)
   Dobrý den,
   děkujeme za upozornění. Závadu jsme nahlásili správci veřejného osvětlení. Tímto správcem je společnost Technologie hlavního města Prahy. Poruchy veřejného osvětlení můžete hlásit přímo na stránkách společnosti pod tímto odkazem: https://www.thmp.cz/jak-si-zaridit/hlaseni-poruch.
   Závada místního rozhlasu je v řešení.
   S pozdravem
   Eva Javorská
 • Otázka: (Aneta Moravcová 15.10.2019 10:38) – Hlášení závad
  Dobrý den, chci se zeptat zda radar, který je v ulici Karlická po pravé straně ve směru z Černošice - Radotín, je opravdu pouze na kontrolu rychlosti, protože pokud ne, a pokud nám dorazí neoprávněná pokuta, bude se mnou mít někdo velký problém. Jezdíme zde denně a moc dobře víme jaká je povolená rychlost, radar ale zobrazil SPZ našeho vozu, a připsal mu rychlost vozidla za námi, které jelo rychlostí přes 80km/h !!! Prosím o nápravu a upřesnění. Děkuji.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 22.10.2019 8:09)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš podnět. Radar je pouze kontrolní, slouží k upozornění na překročení nejvyšší povolené rychlosti. Přesto doporučujeme nejvyšší povolenou rychlost dodržovat, v Radotíně probíhá měření rychlosti městskou i státní policií.
   S pozdravem
   Eva Javorská
 • Otázka: (Vendula Kubátová 08.10.2019 12:54) – Hlášení závad
  Dobrý den,

  prosím o úklid a úpravu zeleně v uličce mezi Zderazskou a Karlickou. Přes přerostlou vegetaci se tam dá sotva projít.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 08.10.2019 14:18)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha - Radotín: V současné době provádíme úklid a prořez zeleně (sekání trávy, stříhání keřů) v oblasti mezi ul. Prvomájová a ul. Strážovská, včetně všech bočních ulic. Tuto oblast máme v plánu dokončit přibližně do poloviny příštího týdne a následně se přesuneme do oblasti kopce Viničky.
   S pozdravem
   Eva Javorská
 • Otázka: (Karolína Čížková 23.08.2019 10:17) – Hlášení závad
  Dobrý den, bylo by možné umístit u křižovatky Josefa Kočího a Výpadové přechod? V dosahu 50 m není žádný a denně zde přejdou desítky lidí, často maminky s dětmi, s kočárky nebo majitelé se psy. Je to velmi nebezpečný úsek. Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 05.09.2019 12:17)
   Dobrý den, paní Čížková,
   děkujeme za Váš dotaz. O absenci uvedeného přechodu ve Výpadové ulici víme, proto se jako Městská část Praha 16 dlouhodobě snažíme se správcem komunikace (tj. s Technickou správou komunikací hlavního města Prahy)  o jeho realizaci. Projektovou dokumentaci zpracovala naše městská část sama, v současné době je vydané příslušné povolení. Investorem je ale Hlavní město Praha, resp. Technická správa komunikací hlavního města Prahy. Termín realizace zatím nebyl stanoven. 
   S pozdravem 
   Jana HejrováZveřejněno: 10.03.2015 –Admin Admin ; Přečteno 67387 x
Vytisknout