Koruna přivítala výtvarníky

Již tradiční prodejní výstavu radotínských výtvarníků přivítalo v pátek 6. května 2022 Kulturně komunitní centrum Koruna vernisáží, které se zúčastnili jak sami autoři, tak i zástupci radotínské radnice.

Přítomné návštěvníky i autory vystavovaných děl přivítal radotínský starosta Karel Hanzlík „jsem upřímně rád, že po covidové pauze může městská část opět pořádat nejen kulturní a sportovní akce, ale i třeba výstavy. Radnice již několik dekád podporuje místní amatérské výtvarníky a dává jim prostřednictvím výstavy prostor pro ukázku jejich tvorby.“ Starosta přítomné výtvarnice i výtvarníky obdaroval rudou růží.

Pořádání výstavy Kruhu radotínských výtvarníků má tento rok na svých bedrech radní Simona Baráková, která se podle „kulturistek“ svého úkolu zhostila velmi profesionálně. Mezi vystavujícími jsou převážně místní amatérští umělci, kteří dvouletou pauzu využili k tvorbě nových děl, jež jsou možné ve většině případů i v  průběhu výstavy zakoupit.

Letos také poprvé probíhal doprovodný program na Fajnovém dvoře. Na venkovním pódiu vystoupili muzikanti Základní umělecké školy Klementa Slavického - bubeníci, instrumentální soubor a kapela. Teplý jarní podvečer pak zpříjemnila osadními a trampskými písněmi skupina Rendavend.

Výstavu můžete navštívit až do pátku 13. května, vždy od 14.00 do 19.00 hodin ve velkém sále Kulturně komunitního centra Koruna.

Vernisáž výstavy Kruh radotínských výtvarníků, foto Petr Buček, 6.5.2022 Vernisáž výstavy Kruh radotínských výtvarníků, foto Dana Radová, 6.5.2022 Vernisáž výstavy Kruh radotínských výtvarníků, foto Dana Radová, 6.5.2022 Vernisáž výstavy Kruh radotínských výtvarníků, foto Dana Radová, 6.5.2022

Další fotografie ZDE.Zveřejněno: 09.05.2022 – Eva Javorská ; Přečteno 773 x
Vytisknout