Krizový štáb schválil další nutné změny provozů

V pondělí 23. března opět jednal rozšířený Krizový štáb MČ Praha 16. Zhodnotil dosavadní opatření proti šíření nového koronaviru a rozhodl o dalších nutných úpravách provozu, například ve zdravotnickém zařízení, na úřadě či v technických službách. 

V první řadě byla zhodnocena materiální podpora a zásobování. Bohužel opět muselo být konstatováno, že od státu nedorazilo dosud nic z avizovaných dodávek. V případě hlavního města Prahy by ještě během dnešního dne mělo být dodáno kolem 750 roušek, dezinfekce byly k dispozici již minulý týden. Materiál je určen nejen do všech domů s pečovatelskou službou či budov úřadu, ale také do radotínského zdravotnického zařízení.

Zdravotnické zařízení v ulici Sídliště je rizikovým místem z důvodu možnosti návštěvy nemocným Covid-19, a proto se radnice rozhodla, že lékařům a lékárníkům poskytne jednak (úředníky a místními lidmi vyrobené) textilní roušky a dále právě větší část nové dodávky jednorázových roušek. Přesto je nutné upravit provoz na poliklinice, o čemž jsme již dnes informovali v samostatném článku.

Pečovatelská služba shrnula stav svých provozů, oddělení jednotlivých pracovníků do směn, které se již nebudou potkávat (podobně tomu je u technických služeb i úřadu), a zajištění jednorázových jídlonosičů.

Ke změnám došlo v úřadu městské části, neboť dosavadní opatření nebyla některými občany respektována a tvořily se u vchodu do budov skupinky nedodržující bezpečnostní rozestupy větší než 2 metry. Proto se budovy úřadu nově uzavírají i v době úředních hodin (pondělí a středa 8.00-11.00 hodin) a v tento čas budou odbaveni jen klienti, kteří se dopředu objednají přes telefon či e-mailem na přesný termín schůzky. Z důvodu povinného nošení roušek a jiného zakrytí úst a nosu kdekoli na veřejnosti již není možné nabírat nové žádosti na občanský průkaz či pas (což vyžaduje fotku občana přímo na přepážce).

Městská část Praha 16 je také připravena na zřízení dětských skupin (jedna třída v základní a druhá v mateřské škole) pro pracovníky složek integrovaného záchranného systému ČR a další klíčové pracovníky zajišťující chod státu při mimořádných situacích. O povinnosti rozhodlo Hlavní město Praha na základě usnesení vlády ČR. 

Krizový štáb také řešil součinnost radnice s policejními složkami či hasiči. Další zasedání proběhne ve středu 25. března, pokud nebude svoláno dříve.Příprava techniky pro distribuci ochranných prostředků
Technické služby již nyní prověřují místa pro distribuci ochranných prostředků veřejnosti (budou-li v příštích dnech dodány v přislíbeném množství). Použit bude mj. nový kontejner pořízený vloni pro řešení mimořádných situací.
Vloženo: 23.03.2020 – Ing. Pavel Jirásek ; Přečteno 864 x
Vytisknout