MAP II. Praha 16: Realita inkluze

On-line workshop pro rodiče a pedagogy se tentokrát zaměří na inkluzi. V inkluzivním vzdělávání jde o zařazování všech dětí do běžné školy, do takzvaného hlavního vzdělávacího proudu. Účastníci kurzu se ale budou moci podívat na společné vzdělávání z opačné strany, tedy z pohledu dítěte se speciálními potřebami. 

S lektorkami Petrou Malíkovou a Lenkou Komůrkovou, které působí jako speciální pedagožky, si v modelových situacích vyzkoušíte, jaké to je žít s dys poruchou doma i ve škole. Naučíte se, jaké způsoby podpůrných opatření je možné využívat, a to vzhledem k možnostem učitele i platné legislativě. 

Pro on-line setkání si prosím připravte: Tužku, jeden nelinkovaný papír A4, kosmetické zrcátko (ideálně o velikosti dlaně – není však podmínkou), vytištěnou předlohu domečku, rukavice (lyžařské nebo zednické), provázek (délka cca 50 cm) a pokud někdo má, tak i kuchařskou zástěru (není nutné).

Přednáška se bude konat ve středu 13. dubna od 16 hodin na platformě Google Meet. V případě zájmu o účast pošlete e-mail na adresu mappraha16@gmail.com, odkaz pro připojení bude zaslán obratem. 

Akce je hrazena z projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání na území správního obvodu Praha 16 (tzv. MAP II.) a pro účastníky je zdarma.


Pozvánka na on-line workshop Realita inkluze, 13.4.2021
Zveřejněno: 06.04.2021 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 210 x
Vytisknout