Na biotop přijel král

Ve čtvrtek 17. září přijel na radotínský biotop král na svém oři, a ne jen tak nějaký král, přímo pohádkový v podání Jana Révaie. Společně s produkcí, herečkou Veronikou Freimanovou, režisérem Petrem Kubíkem a dalšími neméně důležitými lidmi od filmu přivezl premiéru pohádky „Princezna zakletá v čase“.

Jedním z producentů této výpravné pohádky je radotínský zastupitel Viktor Krištof (zároveň je i spoluautorem scénáře a všímaví diváci jej mohli zahlédnout i na plátně), díky kterému mohla premiéra v letním kině proběhnout. Zásluhu na vzniku pohádky má i místní radní Simona Baráková, která je zároveň i učitelkou na místní základní škole. Právě v roli učitelky umožnila spolupráci s žáky pátých tříd, kteří si v loňském školním roce s nadšením zahráli na dramaturgy a svými postřehy a poznámkami pomohli profesionálům. Kdo jiný, než právě děti vidí u pohádek to, čeho si dospělí nevšimnou.

Na pohádku se přišlo podívat přibližně 240 diváků, kteří se před promítáním účastnili soutěže s cenami od jednoho ze sponzorů - pivovaru Lobkowicz. Protože odpovědi na otázky znalo jenom dětské publikum, museli si pro basy piv dojít jejich rodiče.

Samotná pohádka se setkala s velkým úspěchem a smích a potlesk se nesl tmou ještě hodně dlouho po jejím skončení.

Premiéra pohádky „Princezna zakletá v čase“ na biotopu, 17.9.2020 Premiéra pohádky „Princezna zakletá v čase“ na biotopu, 17.9.2020 Premiéra pohádky „Princezna zakletá v čase“ na biotopu, 17.9.2020 Premiéra pohádky „Princezna zakletá v čase“ na biotopu, 17.9.2020
Zveřejněno: 18.09.2020 – Eva Javorská ; Přečteno 543 x
Vytisknout