Na čaji - o Masarykovi

vyzadujiV první jarní den se ve velkém sále Koruny uskutečnil první letošní Čaj o třetí - ten jarní. Jarně bylo vyzdobené také celé pódium, ale počasí za oknem celkovému ladění příliš neodpovídalo. Což byl patrně důvod, proč se tentokrát všechny stoly tak plně neobsadily.

Téměř ladovská zima, která stáhla teploměr hodně pod bod mrazu i přes den, patrně byla tím hlavním důvodem, proč se někteří pravidelní hosté čajů rozhodli raději zůstat doma. To, že zbylo několik volných židlí, ale rozhodně neznamená, že by se tu těm, kdo dorazili, líbilo méně.

vyzadujiKromě vyzdobeného sálu, čaje, kávy a koláčů bylo pro všechny připraveno i dostatek čerstvého ovoce, poreferovat o nejčerstvějším dění a plánech v Radotíně opět přišel radotínský starosta Mgr. Karel Hanzlík spolu s místostarostou Mgr. Miroslavem Knotkem.

vyzadujiO kulturní program se tentokrát postarali dva hudebníci: Jitka Baštová a Jindřich Macek. Ke stému výročí založení společného státu Čechů a Slováků si připravili pásmo věnované prvnímu československému prezidentovi. Myšlenky Tomáše Garrigue Masaryka proložily hudbou jeho současníků zahranou trochu netradičně na akordeon a loutnu.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Zveřejněno: 21.03.2018 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 2130 x
Vytisknout