Nácvik Policie ČR v radotínské škole

Ve středu 24. listopadu 2021 bude v odpoledních hodinách v budovách a areálu radotínské základní školy probíhat cvičení Policie ČR „Aktivní střelec“. Upozorňujeme občany, že se ze školy bude v době od cca 15:00 do 17:30 hodin ozývat imitující střelba.

Jedná se o nácvik policejních jednotek pro případ útoku aktivního střelce ve škole, konaný ve vybraných školách v hlavním městě pod záštitou Pohotovostní motorizované jednotky. Součástí cvičení bude i přednáška pro učitele a zaměstnance školy o doporučeném postupu jednání při výskytu střelce v prostorách školy. Úkolem cvičení je eliminace pachatele, záchrana života zraněných, evakuace osob a kompletní vyčištění objektu.

Cvičení „Aktivní střelec“ je součástí projektu „Velitel policie“, který byl zahájen v roce 2013 kvůli mimořádné události v Divadelní ulici v Praze. Součástí projektu je příprava policejních velitelů na převzetí velení nad celým zásahem podle typu mimořádné události, a to až do příjezdu místně příslušného důstojníka. Radotínská škola je druhou školou v Praze, kde se toto cvičení bude konat.Zveřejněno: 19.11.2021 – Eva Javorská ; Přečteno 335 x
Vytisknout