Návštěva ministra kultury Zaorálka v místní knihovně

Dnes dopoledne přijela do radotínské knihovny vzácná návštěva, ministr kultury Lubomír Zaorálek. Naši knihovnu si vybral na doporučení Městské knihovny v Praze, jakožto jednu z mála, která je za dodržování přísných hygienických pravidel otevřená.

Vedoucí knihovny provedla ministra prostory a vysvětlila mu, za jakých podmínek a jakým způsobem teď probíhá půjčování a vracení knih a ukázala mu všechna opatření, která v nouzovém režimu dodržují. Ministr ocenil nejen připravenost a rychlost, s jakou se knihovna dokázala přizpůsobit daným podmínkám, ale i krásný výhled z horního patra a prostory pro nejmenší čtenáře.

Návštěva ministra kultury Lubomíra Zaorálka v místní knihovně, 14.5.2020

Zajímal se i celkově o historii Radotína a zaujatě si listoval v Knize o Radotínu, kterou dostal darem. V průběhu své návštěvy se setkal i s radotínským starostou Karlem Hanzlíkem, který mu představil další kulturní zařízení a programy, které městská část pořádá. Ministr obdivoval, že v Radotíně je tak mimořádně bohatý kulturně společenský život s mnoha dnes již tradičními akcemi, a že kromě místní knihovny máme i místní kino a kulturní středisko, která taktéž spravuje městská část.

Návštěva ministra kultury Lubomíra Zaorálka v místní knihovně, 14.5.2020 Návštěva ministra kultury Lubomíra Zaorálka v místní knihovně, 14.5.2020 Návštěva ministra kultury Lubomíra Zaorálka v místní knihovně, 14.5.2020 Návštěva ministra kultury Lubomíra Zaorálka v místní knihovně, 14.5.2020


Odkaz na video z návštěvy

Vloženo: 14.05.2020 – Eva Javorská ; Přečteno 496 x
Vytisknout