Neckyáda uzavřela Pábení

V sobotu 20. 6. 2009 pořádala Městská část Praha 16 společně s Vodáckým oddílem Radotín závěrečnou akci Radotínského Pábení - Neckyádu.

Šlo o recesistickou akci ve splavování řeky Berounky. Připravilo se celkem deset úžasných plavidel se svými posádkami. Startovalo se  v lázních a cílovou čáru dělala pomyslně lávka. Někteří přijeli již se zkompletovanou lodí, někdo konstruoval svou bárku teprve přímo na břehu.

Odstartovalo o dvě lodi více než v loňském roce. Zvítězila  mnohočetná posádka s názvem Queen Berounka, která sestávala z několika námořníků a jejich „pidi“ pomocníků, kteří měli na lodi i své hračky a houpačku. Druhé místo obsadila rodinka Broučků, jež se plavila, jak jinak než na listu. Krásné třetí místo patřilo skupině Rudých Letnic, kteří brázdili řeku se svým pomníkem a salutujícími pionýrkami. Dále byli na vodě k vidění Somálští piráti, Hnízdo (Falcons), Sudy-Boys, Plasťáci, Čaracháni, Gaudent a Povodňové WC.¨

P1070749.jpg IMG_2366.jpg P1070636.jpg

 

Všichni soutěžící projevili mnoho odvahy a humor nechyběl nikomu. Navíc i počasí přálo, takže vše šlo podle plánu.

Sponzorské dary od firmy Staropramen, diplomy všem zúčastněným a poháry třem nejlepším předal starosta Městské části Praha 16 Mgr. Karel Hanzlík.

Budeme se těšit, že příští rok bude zase o pár atraktivních plavidel více.
Nashledanou! 

 

Zveřejněno: 24.06.2009 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 8040 x
Vytisknout