Nová dopravní opatření v oblasti škol

Od středy 3. července probíhá realizace několika nových dopravních opatření ve dvou radotínských ulicích – v Loučanské a K Lázním. Jde o úpravy provedené na základě únorové diskuze s občany a také po vyhodnocení ročního provozu nového systému dopravy, který byl zaveden ve druhém čtvrtletí roku 2018. 

Loučanská, na níž navazuje ulice K Lázním, je oblastí, kde se nachází základní škola, gymnázium, jídelna, ale i koupaliště, bazén a další sportoviště. Po provedených opatřeních by Loučanská měla i nadále patřit ke zklidněným komunikacím. Uplatňovaný systém „Zóny 30“, střídavého parkování po obou stranách komunikace, zpomalovacích prahů a nově doplněného krátkodobého stání před Gymnáziem Oty Pavla (K+R) by měl přispívat k větší bezpečnosti – zejména dětí, které míří do škol. 

Úpravy by také měly pomoci v aktuálně probíhající sezóně Biotopu. Vozidla, která zaparkují na špatných místech, bude i nadále Městská policie hlavního města Prahy nekompromisně pokutovat a tam, kde je to možné, osazovat i botičkami. 

K nejzásadnějším změnám patří: 
  • Vyznačení parkovacích míst kolem „parčíku“ v Loučanské a zkrácení možnosti parkování při vjezdu z ulice K Lázním (důvodem je zlepšení tzv. rozhledových poměrů).

  • Parkování před Gymnáziem Oty Pavla (počet míst zredukován ze dvou na jedno, nově zavedený režim K+R, tedy krátkodobého parkování a osazení zpomalovacích prahů
Radnice dále připravuje i úpravy v oblasti Rymáně, které jsou již delší dobu projednávány s místními obyvateli.

Vyznačení parkovacích míst kolem „parčíku“ v Loučanské a zkrácení možnosti parkování při vjezdu z ulice K Lázním
Vyznačení parkovacích míst kolem „parčíku“ v Loučanské a zkrácení možnosti parkování při vjezdu z ulice K Lázním (z důvodu zlepšení tzv. rozhledových poměrů).

Parkování před Gymnáziem Oty Pavla
Parkování před Gymnáziem Oty Pavla (počet míst zredukován ze dvou na jedno + nově zavedený režim K+R, tedy krátkodobého parkování).
Zveřejněno: 04.07.2019 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1674 x
Vytisknout