Nová vánoční výzdoba rozsvítila Radotín

Radotínská radnice se rozhodla obnovit a rozšířit vánoční výzdobu v centru městské části. Převážná většina dekorací tak svítí od první adventní neděle, zbývající motivy byly instalovány začátkem týdne v ulici Na Betonce, na náměstí Osvoboditelů a ve Vrážské ulici.

Smrky osvětlené řetězy s led žárovkami najdeme u zdravotnického zařízení na starém Sídlišti a u autobusového terminálu mezi Vrážskou a Věštínskou. Nově se objevil vánoční strom mezi paneláky na náměstí Osvoboditelů. Jedná se o 4,5 metru vysoký umělý strom, který je bohatě ozdoben. Letos je poprvé nazdobena i alej v Karlické, kde září koruny dvanácti javorů vysazených před dvěma lety. Další ,,okrášlené“ dřeviny jsou čtyři listnaté stromy na náměstí Sv. Petra a Pavla, mezi farou a budovou radnice. Svítící dekory ve tvaru hvězd, závěsů a koulí zdobí ulice Václava Balého, Na Betonce a Vrážskou.

Vánoční osvětlení v Radotíně, 3.12.2020 Vánoční osvětlení v Radotíně, 3.12.2020 Vánoční osvětlení v Radotíně, 3.12.2020 Vánoční osvětlení v Radotíně, 3.12.2020

„Nová vánoční výzdoba přišla městskou část na 650 tisíc korun. Oproti původní dosluhující dekoraci zahrnuje energeticky méně náročné prvky,“ říká radotínský starosta Karel Hanzlík. S obměnou některých zastaralých dekorů se bude pokračovat i v následujícím roce.

Fotogalerie ZDE
Zveřejněno: 04.12.2020 – Eva Javorská ; Přečteno 694 x
Vytisknout