Novinky z webu do e-mailu

Radotínská radnice připravila novou informační službu – zasílání důležitých zpráv z oficiálních webových stránek na e-mail. Občané, ale i další zájemci z řad veřejnosti, kteří se na stránkách www.mcpraha16.cz zaregistrují, budou dostávat hlavní zprávy pohodlně do své e-mailové schránky.

Počínaje dnešním dnem spustila Městská část Praha 16 odběr novinek z oficiálních webových stránek Městské části Praha 16 (Radotín) na e-mail. Jde o službu bezplatnou, která nabízí zasílání nejdůležitějších a aktuálních informací přímo do e-mailové schránky.

"Ne každý má čas a chuť denně prohlížet webové stránky veřejných institucí. Proto jsme připravili službu, která všem zajistí doručení zprávy například o plánovaných odstávkách vody, uzavírkách hlavních radotínských ulic a dalších důležitých informací přímo do jejich e-mailu," vysvětluje Ing. Pavel Jirásek, tajemník Úřadu městské části Praha 16, důvody zavedení dalšího komunikačního kanálu mezi úřadem a občany.

Stávající způsoby informování zůstávají samozřejmě zachovány – jedná se zejména o měsíčník Noviny Prahy 16, webové stránky, kabelovou televizi, místní rozhlas a informační tabule na území MČ. Zprávy se navíc mohou týkat i ostatních městských částí správního obvodu Praha 16 (Lipence, Lochkov, Velká Chuchle, Zbraslav) – například změny úředních hodin, uzavírky páteřních komunikací apod.

Jak se registrovat a přihlásit k odběru novinek?
K aktivaci služby je nutná registrace, a to pod odkazem Registrace na horní liště úvodní stránky (http://www.mcpraha16.cz/path/registration/lang/l1). Po vyplnění povinných údajů v registračním formuláři (uživatelské jméno, e-mailová adresa a číselný klíč pro zašifrování hesla) je zájemci zaslán e-mail na jím uvedenou elektronickou adresu. Ten obsahuje zašifrované heslo společně s návodem na jeho dešifrování. Poté bude zájemce automaticky přihlášen a dešifrované heslo se mu na stránce zobrazí. Toto heslo je lépe si rovnou pro lepší zapamatování změnit.

Jestliže jste již registrováni, přejděte, prosím, na stránku Přihlášení (http://www.mcpraha16.cz/path/login/lang/l1). Využijete k tomu vaši registrovanou e-mailovou adresu a vygenerované nebo změněné heslo. Po přihlášení si můžete aktivovat zasílání novinek z webu Městské části Praha 16 zaškrtnutím volby "Dostávat zprávy z MČ Praha 16 přímo na e-mail".

V případě dotazů souvisejících buď s touto službou nebo s webovými stránkami obecně se, prosím, obracejte přímo na administrátora (e-mail: jana.hejrova@p16.mepnet.cz, od 27.7.2009 pavel.jirasek@p16.mepnet.cz).

Radotín, 22.7.2009

Za správnost:
Jana Hejrová, DiS.
tel.: 234 128 201
e-mail: jana.hejrova@p16.mepnet.cz

Zveřejněno: 22.07.2009 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 7865 x
Vytisknout