Nový areál na pétanque v provozu od 28. října

Ve spolupráci Městské části Praha 16 a Radotínského SK bude 28. října od 13 hodin slavnostně otevřeno jedinečné sportoviště pro občany Radotína a okolí.

Nové hřiště se nachází v areálu bývalých technických služeb v Radotíně v ul. K Lázním, který byl zničen při povodních v roce 2002. V rámci obnovy území byly v listopadu 2006 zahájeny práce na revitalizaci tohoto areálu. Demolici zničených budov a následné terénní úpravy včetně vybudování chodníčků a travnatých ploch prováděla firma Regis, s.r.o. Dokončovací práce včetně vybudování bulodromu provádí Technické služby Praha - Radotín.

Areál tohoto nového sportoviště rozšiřuje rekreační zónu budovanou v posledních letech pro občany Radotína, kde se dnes nachází hřiště na beach volejbal, antukové hřiště na volejbal a nohejbal a dětské hřiště. Z Francie pocházející společenská hra pétanque, hra pro lidi každého věku, vhodně doplňuje komplexnost celého areálu, kde se velká pozornost věnuje i parkovým úpravám tak, aby celý areál sloužil k odpočinku a rekreaci.

„Věřím, že to nebude na dlouhou dobu poslední počin v této lokalitě. Tuto klidovou a pro rekreační účely přímo stvořenou zónu bychom chtěli dál rozšířit v rámci rekultivace nevzhledného a neutěšeného areálu bývalé čističky odpadních vod, která bezprostředně s bulodromem a beachvolejbalovým areálem sousedí,“ odhaluje plány radotínské radnice starosta Mgr. Karel Hanzlík.

Bulodrom nabízí dvě regulérní hřiště na pétanque, vhodné i pro mezinárodní soutěže. Protože se předpokládá využití především pro reakční hru, bylo hřiště postaveno tak, aby pravidlům hry pétanque odpovídaly i chodníčky mezi hřišti a tím se rozšířilo využití celého areálu až na 8 drah. Kompletní výbavu pro hru tj. speciální koule, si budou moci občané v sezóně půjčovat v areálu beachového hřiště.

Celý areál je vybaven lavičkami, které poskytla firma FEMAT - užitková litina, s.r.o. Konečné parkové úpravy a výsadbu dřevin provedla firma ORCO Property Group. Výstavba byla financována částečně z grantu PivovaryStaropramen a.s. a dále z investiční dotace Hlavního města Prahy.

Program

  • 13.00 hod. slavnostní zahájení akce, projev starosty Městské části Praha 16 Mgr. Karla Hanzlíka,
  • 13.15 hod. exhibiční utkání profesionálních hráčů pétanque,
  • 13.45 hod. volná hra pro veřejnost na bulodromu za aktivní asistence profi hráčů,
  • 17.00 hod. předpokládané ukončení akce.

Občerstvení a hudba po celou dobu akce zajištěny. V době konání slavnosti lze využít sportovní areál na volejbal, nohejbal a basketbal.
Za nepříznivého počasí se akce uskuteční ve zkrácené formě.

Fotogalerie
Pozvánka (pdf, 100 kB)

Za správnost:
Jana Černá, DiS.
tel.: 234 128 201
e-mail: jana.cerna@p16.mepnet.cz

Zveřejněno: 22.10.2007 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 8360 x
Vytisknout