Nový pomocník ve školce

Radotínská mateřská škola pořídila o letošních prázdninách nové interaktivní zařízení pro výuku dětí. První ostré testování proběhlo 5. září.

Na různá multifunkční a interaktivní zařízení ve školách už jsme si zvykli – různé speciální tabule, projektory či tablety se v minulých letech staly prakticky standardem v základních školách. Ale v mateřské školce je to zatím velká výjimka. Letos se k těm výjimkám přiřadila i Mateřská škola Praha – Radotín zřízená radotínskou radnicí: z investičního fondu školky byla pořízena dvojice interaktivních zařízení pro výuku dětí v předškolním vzdělávání.

Na první pohled se jedná o televizi s větším displejem, ale zdání klame: interaktivní displej MultiBoard má již v sobě integrovaný výkonný počítač, a proto se s ním pracuje stejně intuitivně jako s klasickým PC. Vedle standardních vzdělávacích programů lze na něm třeba sdílet soubory, používat internet, přehrávat videa ve vysokém rozlišení se stereo zvukem. Ale hlavně interaktivní displej MultiBoard je zjednodušeně řečeno velký tablet na mobilním stojanu.

Školka pořídila hned dvě tato zařízení, včetně všech doplňkových zařízení a proškolení, za celkovou cenu 168 588 Kč (bez DPH). Jedno je umístěno v mateřské škole na náměstí Osvoboditelů a druhé na Sídlišti. První úspěšné otestování nové techniky proběhlo 5. září v „předškolácké“ třídě Včelek.

Interaktivní tabule slouží dětem z Mateřské školy Praha - Radotín

Interaktivní tabule slouží dětem z Mateřské školy Praha - Radotín
Interaktivní tabule slouží dětem z Mateřské školy Praha - RadotínInteraktivní tabule slouží dětem z Mateřské školy Praha - Radotín
Interaktivní tabule slouží dětem z Mateřské školy Praha - Radotín
Zveřejněno: 07.09.2016 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1680 x
Vytisknout