OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Nebezpečný strom (Adéla Pohlavcová 12.07.2019 7:59) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  jezdím z Kosoře jednosměrkou do Radotína a cca 200 m od technických služeb u přemostění, je velmi nahnutý velký strom. Zdá se mi, že je to nebezpečné pro okolí. Je možné to nějakým způsobem zkontrolovat a popř. řešit?Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 15.07.2019 9:07)
   Dobrý den, Adélo, 
   děkujeme za Váš podnět, záležitost již řešíme. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: lavičky na dětském hřišti na novém sídlišti (Adriana 11.07.2019 9:23) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  bylo by možné umístit na dětské hřiště s velkou skluzavkou uprostřed nového sídliště lavičky do oploceného prostoru? maminky s dětmi si tam nemají kde sednout a lavičky za plotem u hřiště jsou bohužel pro maminky hlavně menších dětí daleko. děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 11.07.2019 12:56)
   Dobrý den, Adriano, 
   děkujeme za Váš podnět, nicméně i nadále neuvažujeme o umístění laviček do areálu tohoto sportoviště. Hřiště je určeno pro větší děti (nepotřebují tak blízkou asistenci rodičů) a pryžová dopadová plocha zde plní zejména bezpečnostní funkci - každý herní prvek musí mít určitou dopadovou zónu, kterou bychom umístěním laviček narušili. 
   Menší děti mohou se svými rodiči využít další dětská hřiště na novém sídlišti, kde jsou lavičky, kolotoče a  skluzavky pro menší děti umístěny v oploceném prostoru. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Nová skládka (Ivana Myšková 01.07.2019 11:35) – Životní prostředí
  Dobrý den, dne 24.6.2019 ČTK uvedla v deníku Metro cituji "Hlavní město si za téměř 22 milionů korun pořídí NELEGÁLNÍ skládku orozloze 100 metrů čtverečních na pomezí Radotína a Slivence. Pozemky plánuje využít pro uskladnění kalů, které vznikají při odkalování rybníků. Odkups schválili minulý týden na svém zasedání pražští zastupitelé". Ráda bych znala Vaše stanovisko k této nepříjemné záležitosti a také o jakém místě se přímo jedná??? Za odpověď předem děkuji. Přeji hezký den. Myšková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 03.07.2019 11:49)
   Dobrý den, 
   k tomuto záměru Městská část Praha 16 nedávala žádné stanovisko a nebyla ani ze strany Hlavního města Prahy k této věci dotazována. Podle našich informací proběhla pouze neformální komunikace a předání rámcové informace ze strany starostky Městské části Praha-Slivenec starostovi naší městské části Mgr. Karlu Hanzlíkovi. Cílem by nemělo být využití pozemku, na němž je dlouhodobě nelegální skládka (primárně na uskladnění kalů, které vznikají při odkalování rybníků) pro další odkládání odpadů. Materiálem by se měl pouze modelovat terén a pozemek by měl být revitalizován na budoucí sportovní park s cyklotrasami pro terénní jízdu (MTB). Úřad městské části Praha 16 nebyl do této chvíle požádán, aby v této záležitost vedl jakékoliv stavební či obdobné řízení. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: udržba hřbitova (Hana Špačkova 19.06.2019 18:19) – Životní prostředí
  Dobrý den,ráda bych se zeptala zda někdo udržuje horní starý hřbitov u školy.Postraní uličky jsou tak zarostlé trávou vysokou az 50cm nešlo by to tam posekat a vyčistit.Děkuji Špačková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 20.06.2019 11:39)
   Dobrý den, paní Špačková,
   sekání a údržba starého hřbitova v Radotíně probíhala od včerejška a během dnešního dne. Ve dnech předchozích se upravovaly hřbitovy "Na Pískách" a urnový háj. Práce provádějí Technické služby Praha - Radotín. 
   Děkujeme za pochopení. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: odpověď (Hana Stočesová 12.06.2019 9:27) – Obecné téma
  Dobrý den,reaguji na odpověď pana Milana Kubce,ohledně odcizené lavičky naproti konečné autobusové linky 244. Původně tam byla umístěna lavička,která jak píšete,byla vyrobena svépomocí neznámým občanem.Jelikož byla úplně rozpadlá,žádali jsme o náhradu této lavičky a skutečně tam byla nová lavička umístěna,za což jsme byli velmi rádi.Byla to stejná lavička,jaké jsou zde na sídlišti zabudovány.Byla zde cca 3 roky.Jestliže nejsou všechny lavičky využity/nechodí tam lidé kvůli umístění na celodenním slunci/bylo by možné alespoň jednu z nich přemístit na žádané místo,které je ve stínu po celý den? Samozřejmě s pevným uchycením.Není přeci nutné počet laviček navyšovat.Děkuji za pochopení.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 14.06.2019 10:06)
   Dobrý den, paní Stočesová, 
   děkujeme za reakci. Jak jsme již psali v minulé odpovědi, lavičky se osazují jen na zpevněné plochy, ne do zeleně (umístění do zeleně znesnadňuje její údržbu, při následném sekání může dojít k poškození od techniky). Bude tedy nutné zbudovat 
   menší zpevněnou plochu ze zámkové dlažby a vytvořit základy pro uchycení lavičky (jinak by opět mohlo dojít k odcizení lavičky). Pokusíme se vymyslet nějaký způsob, jak a kam lavičku umístit. Realizaci předpokládáme během letošních prázdnin. Žádáme Vás ale o trpělivost, přednostně musíme řešit přerůstající zeleň (na ostatní záležitosti nemáme v současné době volné kapacity). 
   Děkujeme za pochopení
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: dotaz-lavičky,Sídliště/staré/ (Hana Stočesová 02.06.2019 9:50) – Obecné téma
  Dobrý den,měla bych tento dotaz.Na Sídlišti byly odcizeny pěkné lavičky,které sloužily k odpočinku starších lidí a i maminkám s dětmi.Některé lavičky jsou upevněny v zemi,což je výborné.Jedná se především o lavičku u dětského sportovního hřiště.Byla umístěna mezi krásně vzrostlými stromy,kde se dalo posedět od rána až do večera.Obyvatelé Sídliště/starších 75+/,špatně chodící si nemají kde odpočívat.Prosím, bylo by možno opět na toto místo lavičku zabudovat? Děkuji za informaci Hana
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 04.06.2019 9:30)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš podnět, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín: 
   Na starém Sídlišti byly skutečně odcizeny tři kusy laviček. Jedna z nich byla umístěna v trávníku naproti konečné autobusu č. 244 (nebyla majetkem Městské části Praha 16; ale byla sem umístěna svépomocí neznámým občanem). Ta se nahrazovat nebude, protože lavičky se osazují jen na zpevněné plochy. 
   Další lavičky byly odcizeny před domem čp. 1074 a 1075. Na toto místo jsme přesunuli lavičku odjinud. 
   V současnosti je jen v této centrální části okolo hřiště 12 ks laviček a nejsou nikdy plně obsazeny. Z tohoto důvodu neuvažujeme o rozšiřování množství laviček v této centrální části Sídliště. Další lavičky jsou před vstupem do lékárny, další za domem čp. 1073.
   Děkujeme za pochopení. 


 • Otázka: Vlajka EU (Jan Lukavský 01.06.2019 15:22) – Obecné téma
  Dobrý den, rád bych se zeptal, zda by nebylo možné na pobočkách radotínské radnice trvale vyvěsit vlajku Evropské unie, když mohou být trvale vyvěšené vlajky ČR a Radotína. Obzvláště v době, kdy je naše členství v Evropské unii a obecně prozápadní orientace naší země často zpochybňována i vysokými ústavními činiteli by to myslím bylo dobré gesto. Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 04.06.2019 9:00)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz. O vyvěšení vlajky Evropské unie na budovách Městské části Praha 16 neuvažujeme. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Údržba zeleně v naší městské části (Jiras Karel 30.05.2019 14:39) – Úřad
  Dobrý pánové a dámy radní.
  Chtěl bych se s vámi podělit o mou nemilou zkušenost s místními zahradníky či firmou, která se nám stará o zeleň. Předem bych rád podotkl, že na snímcích je zachycené jen naše auto, protože nikdo z ostatních zaparkovaných, až takto zaflákané vozidlo neměl. Nerozumím tomu, proč k tomuto vůbec došlo, automobil jsem nafotil a budu vše konzultovat s místními zastupiteli, protože oni si tuto firmu najali a je tedy na nich, aby sjednali nějakou nápravu a jsem zvědav jak se k celé pro mě nešťastné věci postaví. Automobil, mám zhruba měsíc, takže pro mě je novým vozem, které jsem si umyl v myčce, nechal navoskovat a teď tohle! Ne jen, že je zaflákané od posekané trávy, která nejde dolů, díky lepivé šťávě kterou obsahovala, ale dnes po dojetí na myčku uvidím, zda se jednalo jen o trávu a nebo i částečky prachu a kamínků, které mohli na laku vozidla zanechat nenávratnou stopu v podobě poškozeného laku.
  Kolem obrubníku, bylo použito strunové sekačky, která má ve spodní části ochranný kotouč, který se dá otáčet tak, aby se docílilo i směru odlétání posekané trávy (a ostatního matriálu) v tom směru do kterého chcete, aby požadovaný materiál odlétával. Bohužel se v tomto případě tak nestalo. Tento článek píši hlavně proto, abych docílil toho, aby se to již neopakovalo! Mám s tím starosti jak já tak i některý s úředníků. Vezměte si kolik mě bude stát opětovné umytí vozu cca 200,- Kč a v případě, že se potvrdí i poškození laku, tak i oprava karoserie vozu.....pořádně si prosím prohlédněte fotografie, na kterých je dobře vidět, že se v žádném případě nejedná o banalitu a automobil je od trávy nejen ve spodní části, ale po střechu a přední, boční okénka oházen trávou.

  Chtěl bych se tedy zeptat, jak se k celé věci postaví radnice!!
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 03.06.2019 11:00)
   Dobrý den, pane Jirasi, 
   zveřejňujeme odpověď p. Milana Kubce, vedoucího Technických služeb Praha – Radotín: 
   Trávu sekali pracovníci Technických služeb Praha – Radotín a bohužel došlo k pochybení jednoho ze zaměstnanců. Za nepříjemnost se omlouváme. Na e-mail: dispecinkts@praha16.eu, prosím, pošlete, jednoduchou žádost a přiložte naskenovaný účet z myčky, vyčištění vozidla Vám proplatíme. Děkujeme za pochopení. 
   A nyní na vysvětlení problematiky sekání. Zaměstnanci mají povinnost použít při sekání kartonovou desku, která ochrání vozidla parkující podél trávníků. Ochranný kotouč se sice dá v určitém rozmezí natáčet, ale je určen výhradně jako ochrana obsluhy při sekání a nikoliv jako ochrana okolí před odletujícím materiálem. Na snímku Vašeho vozu je totiž vidět zažitý nešvar řidičů - parkujete zadní částí vozidla (někdy i přední) tak, že zasahujete až do trávníku a znemožňujete nám použít pojezdovou sekačkou, která nezpůsobuje odletování posekané trávy. 
   Proto musíme okolo takto špatně zaparkovaných vozidel sekat ručně, což nám značně znesnadňuje údržbu zeleně. V některých místech musíme nakonec osazovat dopředu dopravní značení a nechávat celý prostor bez vozidel, což se zase nelíbí dalším řidičům. I tak se stále najde dost řidičů, kteří ani na osazené dopravní značení nereagují a tím nám znemožňují provést řádně údržbu zeleně, případně úklid komunikace.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: připojení k veřejné kanalizaci (Lenka Kudrnová 02.06.2019 10:22) – Životní prostředí
  Dobrý den, zajímalo by mě, zda má Radotín vyhášku, která nařizuje připojení k veřejné kanalizaci a pokud ano, jak kontroluje její dodržování.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 03.06.2019 9:34)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Ing. Lenka Hübnerová, vedoucí Oddělení životního prostředí našeho Odboru výstavby, dopravy a životního prostředí: 
   Vyhlášky na území hlavního města Prahy může vydávat pouze obec, kterou je Hlavní město Praha. (Městská část Praha 16 tedy vyhlášky nevydává.) Hlavní město Praha v současné době nemá vyhlášku, která by nařizovala připojení na veřejnou kanalizaci. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: cestovní pas (Lucie Kriegerová 20.05.2019 12:56) – Správní oblast a osobní doklady
  Dobrý den. Dnes jsem dceři měnila adresu trvalého pobytu. Za měsíc má s prarodiči odcestovat do zahraničí. Je potřeba dceři zřizovat pas nový s novou adresou?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 20.05.2019 13:02)
   Dobrý den, paní Kriegerová,
   na cestovním dokladu není uvedena adresa, takže není třeba dceři pas měnit.
   S pozdravem
   Eva Javorská


Vytisknout