OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: odpadky kolem silnice Vrážská (Radka Putzová 21.03.2023 13:50) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  denně jezdím ulicí Vrážská kolem nádražní budovy směrem k Chuchli. Po celé této trase pod kolejemi na svahu k silnici jsou odpadky, pytlíky, platstové lahve, křoví, které by bylo potřeb ostříhat, nepořádet vyhrabat a nechat nově zarůst. Je to smutný pohled, jako když jedete kolem skládky odpadků a nikdo s tím nic nedělá. Mohli byste prosím tuto část uklidit, případně domluvit s vlastníkem, aby odpadky odstranil a křoviny zmladil? Děkuji. P
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 24.03.2023 9:38)
   Dobrý den, paní Putzová, 
   děkujeme za Váš příspěvek. Žádost o úklid kolem trati jsme odeslali hlavnímu stavbyvedoucímu stavby optimalizace železnice. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Informace o dojezdech (Eva Knollová 02.03.2023 7:28) – Doprava
  Dobrý den, požádejte, prosím za radotínské občany dráhy, aby zvýšili frekvenci hlášení ze které koleje pojede nejbližší vlak. Kloudný informační systém na nádraží schází, koleje odjezdů jsou pokaždé jiné a člověk bez ČD aplikace v mobilu se leckdy dostane na správnou kolej, až když vlak odjíždí. Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 07.03.2023 14:17)
   Dobrý den, paní Knollová, 
   děkujeme za Váš příspěvek. O odpověď jsme požádali Správu železnic: 
   Rozhlas ve stanici je plně funkční. Informační panely pro cestující jsou v závislosti na postupu stavby osazovány a zprovozňovány. V současné době jsou zprovozněny informační panely na nástupišti č. 3 a v podchodech. Na vstupech do podchodů budou zprovozněny odjezdové tabule cca do konce března. Na nástupišti č. 1 a 2 budou informační panely zprovozněny po dokončení montáže podhledů cca koncem května.
   Děkujeme za trpělivost a pochopení. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: výměna státní vlajky (Jindřiška Pejšová 03.03.2023 12:17) – Obecné téma
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda uvažujete o výměně státních vlajek u Pomníku padlých vojínů v parku u Koruny. Stávají jsou špinavé, vybledlé, celkově nedůstojné.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 07.03.2023 8:56)
   Dobrý den, paní Pejšová, 
   děkujeme za Váš příspěvek. Vlajky vyměníme. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Změna předností (Olga Ziková 22.02.2023 9:33) – Doprava
  Dobrý den. Reaguji na změny v dopravě, které byly spojeny s otevřením tunelu, spojujícího ulici Vrážskou a Prvomájovou.
  Je nutné nainstalovat zrcadla, jelikož ulice jsou při výjezdu nepřehledné a spousta řidičů na současnou změnu nereaguje.
  Není to dobré řešení, stačilo by jen nechat původní variantu a pro omezení nainstalovat retardér.
  Děkuji za odpověď.
  Ziková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 06.03.2023 10:44)
   Dobrý den, paní Ziková, 
   děkujeme za Váš příspěvek k „zóně 30“ v Prvomájové ulici. Aktuálně nepřipravujeme žádné úpravy, které spočívají v instalaci dopravních zrcadel. Vzhledem k tomu, že nejvíce podnětů od občanů máme v případě výjezdů z ulic U Vápenky a Býšovské, kde jsou vyznačeny parkovací pásy, požádáme policii o dohled, případně návrh úpravy dopravního značení týkající se stání vozidel v těsné blízkosti křižovatky. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Výsadba nových stromu (Radka Putzová 13.02.2023 23:32) – Životní prostředí
  Dobrý den, v loňském a předloňském roce proběhla v Radotíně výsadba nových stromů. Všimla jsem si, že některé z nich uhynuly. Například dva stromy uschly v ulici Karlická naproti autobusové zastávky Na Viničkách. Budou nahrazeny novými? Případně kdy. Děkuji za odpověď. R.
  Zasílám odkaz. https://maps.app.goo.gl/cu9jGn6k4jWcBK5q6
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 24.02.2023 8:59)
   Dobrý den, paní Putzová, 
   děkujeme za Váš dotaz. Počítáme s tím, že pokud jsou stromy v Karlické uschlé, budou nahrazeny novými. Přesný termín výsadby nejsme schopni v tuto chvíli sdělit. Radnice se ale opět pokusí využít dotační prostředky nejenom na obnovu, ale i další pokračování výsadeb stromů. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: Přejezd v Karlické ul. (Ing. Vlstimil Ehrman 12.02.2023 23:18) – Doprava
  Reaguji na příspěvek týkající se omezení na přejezdu v Karlické ul. ze dne 8.2.t.r. Nepíšu proto, že by mě omezení provozu a související zvukové projevy nějak vadily (i když vlastně také ano, bydlím nahoře na Viničkách a tam se houkání a troubení taky pěkně rozléhá), ale pro bohorovnou aroganci drážního úředníka, který se vůbec nenamáhal odpovědět tazatelce na její dotaz (proč nebyla volena jiná forma omezení, např. objížďka, jako již v minulosti), ale stylem „ty o voze, já o koze“ odpovídá, že „bla, bla, úřady tak rozhodly, bla, bla, a vlaky musí houkat“. Chybí mi tam jen „ať se vám to líbí, nebo ne“. Proto se ptám, proč musí výměna nebo aktivace (nebo co to je) zabezpečovacího zařízení trvat tak dlouho a proč je v tom termínu zahrnuta i sobota a neděle, kdy se stejně nic neděje. Děkuji za kvalifikovanou odpověď.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 15.02.2023 9:15)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který odpovídá Radek Filip, hlavní stavbyvedoucí optimalizace trati: Aktivace definitivního zabezpečovacího zařízení neprobíhala pouze na přejezdu z Radotína do Černošic, systém se musel napojit na celé části trati do Radotína a do Černošic, proto práce trvaly několik dnů. O víkendu probíhaly práce na softwarovém zabezpečení zajištění přejezdu, tudíž na dálku. Signalizace nešla zapojit, protože nebylo co zapojit - systém nebyl funkční. O tom, že situace nebude řešena objížďkou, rozhodla Policie ČR, která nejspíš srovnala problémy, které by řidičům působila několika kilometrová zajížďka, s tím, že musí přejezd projíždět se zvýšenou pozorností.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Omezení na přejezdu v Karlické (Lenka Jansová 08.02.2023 22:36) – Doprava
  Dobrý večer,

  chtěla bych Vám za celou ulici Staňkovka "moc poděkovat" za vyřešení situace s výměnou zabezpečovacího zařízení na přejezdu v Karlické ulici v Radotíně. .
  Nechápu, jak někdo se zdravým rozumem povolil téměř týdenní přejíždění vlaků s výstražným houkáním/troubením. Ano, ve Staňkovce žije v bezprostřední blízkosti jen 6 rodin, ale 4 z nich mají děti ve věku od pár dnů starého miminka, až po školou povinné. A ty mají spát asi kdy? Ve dne v noci nám přímo pod okny houkají vlaky, které v domech zní na 100% nad povolenou hladinu decibelů v intervalech 10min. odpoledne po 30min v noci. Proč není přejezd uzavřen a vedena objížďka, jako v minulosti už několikrát? Přijďte se sem vyspat, ať víte, co musíme téměř týden snášet!!!!
  Prosím o okamžité řešení!

  Děkuji, Jansová.


  • Odpověď: (Eva Javorská) 10.02.2023 8:06)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš podnět, na který Vám odpovídá Ing. Michal Krošlák ze Správy železnic: Povolení bylo vydáno Magistrátem hl. m. Prahy v souladu s projednaným a schváleným dopravně inženýrským opatřením Policie ČR a na základě vydaného opatření obecné povahy o stanovení přechodné úpravy provozu na komunikaci Karlická.
   Vlaky jezdí přes přejezd rychlostí 10 km/h a troubí na základě Rozkazu o výluce, ve kterém je toto uvedeno. Vlaky bohužel troubit z hlediska bezpečnosti musí.
   Za vzniklé nepříjemnosti se omlouváme.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: dětské hřiště (Helena Chmelová 17.01.2023 16:10) – Výstavba
  Chtěla jsem se zeptat, zda by městská část nezauvažovala o výstavbě malého dětského hřiště (pro nejmenší..houpačka, klouzačka, pískoviště) v oblasti Radotína, která je trošku stranou, a to oblast K Cementárně (Safírová, V Edenu, U Drážky, U Učiliště...). V této oblasti žije mnoho rodin s malými dětmi a nejbližší hřiště je v sídlišti u Alberta, které je i tak dost vytížené. Chápu, že prostorů, kde by takové hřiště mohlo vzniknout nebude mnoho, a tak jsem se chtěla zeptat, zda by nepřicházel v úvahu parčík za pečovatelským domem u ulice Pod Velkým hájem. Toto umístění by navíc mohlo mít i pozitivní vliv na obyvatele pečovatelského domu, vzhledem k trendu poslední doby spojování domů pro seniory s dětskými skupinami s podporou interakce mezi generacemi. Zároveň je prostor za pečovatelským domem dostatečně velký na to, aby naopak nedocházelo k nechtěnému rušivému efektu.

  Předem velice děkuji za odpověď.
  S pozdravem,
  Helena Chmelová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 03.02.2023 8:52)
   Dobrý den, paní Chmelová, 
   děkujeme za Váš podnět. V současné době ale  máme v Radotíně sedm dětských hřišť, dvě venkovní tělocvičny a další tři hřiště umístěné v zástavbě a určené pro míčové hry. Momentálně tedy o rozšíření o další hřiště neuvažujeme.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: množení nutrii u řeky Berounky (Hana Spačková 24.01.2023 8:56) – Životní prostředí
  Dobrý den,ráda bych se zeptala proč nezakročíte a nezabráníte krmení a množení nutrii pod kostelem.Jistá paní chodí denně ve stejném čase 13,30h až 14h s pojizdnou taškou plnou mrkve a krmí to silně rozrůstající se stádečko nutrii,které lezou všude po cestě.V létě to tam bude zamořené odporné a všude slyšíte,že krmení je zakázané ,roznašejí plno nemocí to toho tady máme málo?Ještě si to budeme pěstovat?
  Né každému se to líbí,je to odporné.Omlouvám se ochráncům přírody,ale do města to nepatří.Děkuji Šp
  stádečko nutrii.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 25.01.2023 17:14)
   Dobrý den, paní Špačková, 
   děkujeme za Váš podnět. Situaci s nutriemi řeší naše Oddělení životního prostředí s Lesy hlavního města Prahy ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: PPO (Michal Čeleda 19.01.2023 14:12) – Doprava
  Dobrý den, byla na jednání Bezpečnostní rady řešena přístupnost oblasti mezi tratí a ulicemi Výpadová / Věštínská / U Jankovky v případě povodní? Mám na mysli např. složky IZS. Pokud si dobře pamatuji, tak na Vrážské u tunýlku a na Výpadové jsou PPO a u Horymíra byla voda. Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 23.01.2023 13:35)
   Vážený pane Čeledo,
   momentálně byla dokončena výstavba a rozšíření protipovodňového opatření v ul. Vrážská, které má v případě povodně (stav více jak 50leté povodně) za úkol ochránit rozšířený podjezd z Prvomájové ulice do Vrážské jako jediné spojnice mezi severní a jižní částí Radotína. To z důvodu, že byl koncem minulého roku definitivně uzavřen přejezd přes železniční trať v ulici Na Betonce, který v minulosti byl při zaplavení Horymírova náměstí jediným propojením pro automobilovou dopravu.
   Původní linie protipovodňových opatření ve Vrážské ulici vystavených v Radotíně mezi roky 2007 – 2010 toto neumožňovala. Momentálně se připravuje (7.2.2023) zkouška a technická přejímka nového protipovodňového opatření, které umožní přístup k možnému zásahu i záchranných složek IZS mezi železniční tratí a ul. Výpadová / Věštínská / U Jankovky.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
Vytisknout