OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: kulturní akce (Siková Věra 08.01.2019 12:08) – Kultura
  Dobrý den,
  v minulých letech jsem absolvovala několik koncertů Doodles-Pražského gay pěveckého sboru. Naposledy loňský adventní koncert v obřadní síni MČ Praha 5. Jsou vynikající! Dávám je jako typ na akce v Radotíně. S pozdravem Siková
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 10.01.2019 17:04)

   Milá paní Siková,
   na Váš příspěvek odpovídá Dana Radová, vedoucí KS U Koruny:
   Moc děkujeme za velmi zajímavý tip, uložíme si do databáze pořadů. Cením si vašeho zájmu a těším se naviděnou na radotínské kultuře.

 • Otázka: Cheníček (Tomáš 08.01.2019 19:05) – Doprava
  Dobrý den,bydlíme v horní části ulice Strážovská, kde jsou na vozovce dlažební kostky.Bohužel doprava v této ulici silně narůstá a řidiči nedodržují předepsanou rychlost, čímž se enormě zvyšuje hlučnost.
  Rád bych se zeptal zda MČ neuvažuje o nahrazení dlažebních kostek v této lokalitě asfaltem?
  Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 09.01.2019 7:56)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Ing. Pavel Švitorka, vedoucí Odboru místního hospodářství našeho úřadu: 
   Strážovská ulice byla zrekonstruována v rámci stavby technické vybavenosti zhruba před 15 lety. Výměnu povrchu či jiné úpravy neplánujeme. Případné opravy jsou prováděny podle aktuálních potřeb. 
   Děkujeme za pochopení. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: vánoční a jiné osvětlení (Eva Šmrhová 11.12.2018 20:10) – Úřad
  Vážená radnice,

  I když mám jen minimální šanci, že tento dotaz zveřejníte a odpovíte na něj, přesto se o to pokusím:

  Naproti části neprodejného, a tedy z valné většiny prázdného developerského projektu řadových domů Na Krupičárně jste letos vůbec poprvé v historii Radotína nasvítili strom na městském pozemku, stříbrný smrk na křižovatce ulic Kolová a Příbramská. V těchto ulicích také je a normálně funguje veřejné osvětlení.

  Hned kus vedle o 200 metrů dál v ulici Lošetická, kde probíhá stavba kanalizace, je tma a také po kotníky bláto, štěrk, kusy asfaltu, výkopy, zbytky křoví, kameny, odstavené stavební stroje a vyježděný nerovný terén od bagru, plný vody a nečistot.

  V této ulici na městském pozemku také stojí jehličnan, smrk ztepilý, u prostřední z městských chatek, jejichž pozemky jste pronajímaly.

  Prosím tedy, mohli byste raději nasvítit vánočně tento strom? Poslalo by to na rozkopanou komunikaci alespoň trošku světla, což kvůli bezpečnému projití ocení nejen všechny děti tady žijící (nejmenší má rok a 5 měsíců), i ta těhotná paní z konce ulice, i všichni mi ostatní dospělí. Když už jste několik let po sobě výslovně odmítli dát sem aspoň provizorní osvětlení a když to provizorní osvětlení není ani při liniové stavbě v komunikaci, tak snad alespoň vánoční světýlka by tu mohla měsíc tuto potřebu uspokojovat.

  Nevěříte-li, že není bezpečný pohyb ve stavebním prostoru, který kvůli tmě pouze tušíte, určitě se domluvíme a kdykoli po setmění, tedy po půl páté odpoledne Vám zapůjčím k odzkoušení kočár, dítě, tašku s nákupem a baterku, abyste s vlastní zkušeností a v civilních botách porozuměli této poptávce po vánočních světýlkách na dalším z Vašich smrků.

  Děkuji, Eva Šmrhová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 17.12.2018 10:14)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz. Co se týká nasvíceného stromu na rohu Kolové a Příbramské, jde o občanskou iniciativu – strom si nazdobil vlastník pozemku po předchozím souhlasu městské části. Domluveno bylo i připojení k veřejnému osvětlení – na náklady vlastníka pozemku. V Lošetické ulici o instalaci vánočního osvětlení neuvažujeme, městská část tradičně zdobí stromy pouze v centrálních částech Radotína. Veřejné osvětlení v této lokalitě bude vybudováno v rámci stavby technické vybavenosti, která již probíhá. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: Kasíková (Jaroslava 12.12.2018 7:29) – Obecné téma
  Dobrý den,
  chtěla bych informovat o osvětlení v podchodu naproti novému hřišti. Ze dvou zářivek, jedna nesvítí a druhá pro velkou zanedbanost moc světla nevydává. Prosím o nápravu. Děkuji. S pozdravem Kasíková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 14.12.2018 10:12)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš podnět, který jsme nahlásili jako poruchu veřejného osvětlení společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s. (THMP), která se stará o údržbu veřejného osvětlení v hlavním městě Praze. 
   Poruchy veřejného osvětlení můžete nahlásit i sama přes on-line formulář: https://www.thmp.cz/hlaseni-poruch-vo/uncategorised/hlaseni-poruch nebo e-mailem na poruchyVO@thmp.cz či telefonicky na bezplatné lince 800 40 40 60.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: doprava vlakem (Pavel Bydžovský 10.12.2018 11:31) – Doprava
  Dobrý den, má úřad městské části nějaké "páky" na dopravní spojení vlakem ? To, co se letos děje na trati S7 je opravdu neuvěřitelné. Chápu neočekávané situace, ale to, že ČD nejsou schopny přistavit vlakovou soupravu (nestalo se letos poprvé) další spoj má zpoždění (v Radotíně se do něj vejde pár prvních šťastlivců jen díky tomu, že porušili zákaz vstupu do kolejiště před zastavením vlaku), je už skoro výsměch cestujícím. Pan senátor Fischer se může dát do práce jak slíbil...
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 10.12.2018 18:26)
   Dobrý den,
   vedení městské části i oddělení dopravy našeho úřadu vedou častá jednání o spojích MHD, ale ani partner v těchto jednáních, společnost ROPID neovlivní to, jakým způsobem České dráhy řeší problémy u jednotlivých spojů. Situace se patrně opravdu  zlepší až po plánované optimalizaci trati.
 • Otázka: Letní čas (Vlaďka 15.11.2018 13:45) – Obecné téma
  Dobrý den. Hodiny naproti restauraci Na Viničkách stále ještě ukazují letní čas. Nešlo by s tím něco udělat? Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 15.11.2018 14:04)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš podnět, který jsme nahlásili jako poruchu veřejných hodin společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s. (THMP), která se stará o údržbu veřejných hodin a veřejného osvětlení v hlavním městě Praze. 
   On-line formulář najdete zde: 
   https://www.thmp.cz/hlaseni-poruch-vo/uncategorised/hlaseni-poruch. Případně lze využít dispečink na bezplatné lince 800 40 40 60.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: harmonogram přistavování kontejnerů na bioodpad (Hana Špačkova 14.11.2018 18:33) – Životní prostředí
  Dobrý den,ráda bych poprosila,zda by se nemohly střídat dny na stanovištích při pristavovaní kontejnerů na bioodpad.Nechci prudit jsem ráda,že to funguje,ale bohužel zrovna U vápenky je to vždy ve čtvrtek a zrovna čt já to nikdy nestihnu.Kdyby to bylo možné budu vám nesmírně vděčná,nebot je to pro mě velká uleva,když nemám možnost si to sama odvezt do sb.dvora.Díky moc Spačková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 15.11.2018 10:54)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš podnět, na který odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha - Radotín: 
   Při plánování jarních svozů bioodpadu prověříme možnost změny trasy a svozového dne. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Provozovatel bazénu (Zuzana 08.11.2018 20:45) – Výstavba
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, kdo bude provozovatelem nového krytého bazénu, na koho konkrétně se mohu v budoucnu obrátit. Děkuji, Zuzana
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 09.11.2018 10:30)
   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz. Předpokládáme, že bazén bude spravovat Radotínská, o.p.s., která již dnes provozuje Sportovní halu a Biotop. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová


 • Otázka: Cementárna (Pavlína Sládková 05.11.2018 10:43) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  dnes t.j.5.11.2018 je údolí okolo cementárny zahaleno do mlhy, přes kterou se ani slunce nemůže dostat. Mlha ale začíná při sjezdu od Lockova u cementárny. Není hlášená nějaké porucha?
  Děkuji za odpověď případně za prověření Sládková
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 05.11.2018 13:38)

   Dobrý den,
   na Váš dotaz odpovídá Ing. Pavel Švitorka, vedoucí Odboru místního hospodářství našeho úřadu:
   Společnost Českomoravský cement žádnou havárii ani závadu nehlásila. Stav jsme ověřili i přímo u ředitele cementárny Ing. Damaška – vše je v pořádku. Mlha, která stoupala od řeky do údolí se dnes patrně udržela déle.

 • Otázka: hudební program na posvícení (Hana Špačková 09.10.2018 11:06) – Kultura
  Dobrý den,mužete mi prosím napsat časový program Radotínského posvícení,jedná se mi o vystoupení Janka Ledeckého a Olgy Lounové v kolik asi vystoupí.Díky moc Spačková


Vytisknout