OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Hluboké výmoly (Lenka 25.01.2021 7:24) – Doprava
  Dobrý den, už dlouhou dobu nás, místní obyvatele ulice Staňkovky trápí hluboké výmoly. Výmoly jsou hluboké i několik centimetrů a jsou po celé délce ulice od křižovatky s Katolickou až po rozdvojku s lesem. Jé jít tolik, že se jim nedá ani vyhnout. Za všechny obyvatele (vím, že jich je málo) prosím o zasypání. S tím bych upozornila na veřejné osvětlení, které zhasíná. Pro mou prvačku, která chodí do školy, je to děsivé. Jedna se o lampy jedna ve Staňkovce a zbylé 4 na Karlické. 513016,017,018,020 a 025.
  Snad se obě nepříjemnosti brzy vyřeší.

  S pozdravem, Lenka Jansová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 25.01.2021 10:40)
   Dobrý den, Lenko, 
   děkujeme za Váš příspěvek. Nesvítící lampy jsme nahlásili na společnost Technologie hlavního města Prahy. Do budoucna můžete využít stránky uvedené firmy a závadu nahlásit na tomto linku: https://www.thmp.cz/jak-si-zaridit/hlaseni-poruch
   Co se týká výmolů, naše technické služby díry zasypou v nejbližším možném časovém termínu. 
   Děkujeme za pochopení. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Přechod u Ondřeje (Michal Čeleda 20.01.2021 13:06) – Doprava
  Dobrý den, proč nesvítí osvětlení nového přechodu "U Ondřeje"? Nesvítí i jedna polovina osvětlení přechodu od Penny k Šárovu kolu. Možná je to jen můj dojem, ale u nového přechodu je středový předěl (i přes značku) za ztížených světelných podmínek dost "neviditelný". Předpokládáte nějakou úpravu (žluté pruhy, odrazky, ...)? Děkuji
  • Odpověď: (Eva Javorská) 21.01.2021 13:04)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který Vám odpovídá Jan Martínek z Oddělení dopravy našeho úřadu: Zhotovitel stavby přechodu podal žádost na spol. Pražská energetika a.s. o připojení osvětlení přechodu. Dle posledních informací bude cca do 10 dnů osvětlení funkční. S další úpravou přechodu není uvažováno. V předmětném úseku komunikace je dočasně osazeno provizorní dopravní značení upozorňující řidiče, že projíždí stavbou. Investorem stavby je Technická správa komunikací hl. m. Prahy.

   Osvětlení přechodu od Penny marketu k Šárovu kolu můžete nahlásit na adrese https://www.thmp.cz/jak-si-zaridit/hlaseni-poruch
   - je tam potřeba znát číslo lampy či přesnější adresu. 

   S pozdravem
   Eva Javorská
 • Otázka: údržba lávky (Šimková 18.01.2021 14:17) – Obecné téma
  Dobrý den,
  již 14 dní sněží a mrzne, chodníky sice vzorně udržujete,
  zato lávka přes Berounku je neustále pokrytá sněhem a ledem.
  Vzhledem k tomu, že ji dost lidí využívá na cestě do práce, vč.mě, byla bych jménem těchto lidí ráda, kdyby se lávka v zimních měsících posypávala štěrkem, aby tak nedošlo k úrazu některého občana,
  Děkuji, hezký den
  Šimková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 19.01.2021 11:35)
   Dobrý den, paní Šimková, 
   děkujeme za Váš podnět. Situaci jsme prověřili a lávka přes Berounku je podobně jako další obdobné důležité pěší cesty v Radotíně zařazena v rámci plánu zimní údržby komunikací do prvního pořadí údržby a úklid mají na starosti Technické služby Praha - Radotín. Ty byly upozorněny na nutnost dodržování harmonogramu úklidu, vedoucí technických služeb dnes potvrdil, že veškerý úklid budou provádět v souladu s plánem zimní údržby. 
   Děkujeme za pochopení. 
   Ing. Pavel Jirásek
 • Otázka: deponie Na Rymání (Josef Beránek 11.01.2021 15:23) – Životní prostředí
  Dobrý den, 31.03.2019 jsem se zde ptal na nelegální skládku odpadu u drážního domku na konci ulice Na Rymáni. provádějí se tu terénní úpravy a skládka se neustále rozšiřuje, jezdí sem jedno auto se sutí za druhým. Nemůžete tomuto prosím nějak zabránit? děkuji Beránek
  • Odpověď: (Eva Javorská) 15.01.2021 8:26)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, který jsme předali na Odbor výstavby našeho úřadu, který tento problém řeší již od loňského dubna. Za odbor Vám odpovídá Ing. Markéta Korčáková: Stavební úřad ve věci nepovolených terénních úprav kolem drážního domku čp. 40 vede řízení o jejich odstranění. Realizátorem terénních úprav byla podána žádost o dodatečné povolení, která nebyla úplná, a proto stavební úřad vyzval k jejímu doplnění a poskytl k tomu potřebnou lhůtu. Řízení o odstranění bylo přerušeno. Lhůta pro doplnění nebyla splněna, a proto bude řízení o dodatečném povolení zastaveno a stavební úřad bude pokračovat v řízení o odstranění.
   Zároveň byl projednán přestupek a udělena pokuta, kterou realizátor nezaplatil. Stavební úřad předal dluh k vymáhání.
   Přeji pěkný den
   Eva Javorská
 • Otázka: Kontejnery na tříděný odpad (Vojtěch Klema 09.12.2020 22:42) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  Prosím o radu, kam teď mohu nosit tříděný odpad, když kontejnery z křižovatky Zderaská/Otínská zmizely. Další pro nás nejbližší kontejnery jsou na křižovatce Karlická/Zderaská/Jelenovská. Zde je ale kontejner na papír zcela přetížen. Už druhý den po odvezení bývá úplně narvaný, za posledního půl roku se nám sem nepodařilo vyhodit žádný papír. Možná je to dáno tím, že jej zneužívají okolní firmy nebo tím že do podzemního kontejneru se nedá hodit o trochu větší krabice.
  Zde mi to nedá a musím odpovědět na článek v posledních Novinách prahy 16 (Přibylo odpadků). Kdo bude pokutovat radnici prahy 16 za to, že nechala postavit podzemní kontejnery na papír zcela nevhodně tvarovanou nadzemní částí, která neumožňuje vhození středně velké krabice. Myslím si, že by bylo lepší se k tomu postavit čelem a přidat kontejner, když je vidět, že kapacita je zcela nedostatečná a né vyhrožovat pokutou 50 000Kč.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 19.12.2020 20:45)
   Dobrý den, pane Klemo, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Ing. Helena Jíchová z Oddělení životního prostředí našeho úřadu: 
   Bohužel musím potvrdit zrušení stanoviště č. 0016/011 ve Zderazské x Otínské ulici. Na základě pokynu z Magistrátu hlavního města Prahy byla na začátku prosince v Radotíně zrušena dvě kontejnerová stanoviště. Důvodem je optimalizace sběrné sítě separačních stanovišť a snížení nákladů. 
   Tříděný odpad doporučujeme odkládat na okolních stanovištích tříděného odpadu. Nejbližší je v ulici Zderazská u garáží nebo u křižovatky Karlická x Zderazská. 
   Zrušená stanoviště se pokoušíme znovu navrhnout  k provozu, ale termín, tedy kdy a zda vůbec se to podaří, Vám bohužel v tuto chvíli nemohu sdělit.
   Přestože tato situace nevznikla z naší iniciativy, omlouváme se za vzniklé komplikace.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Vánoční osvětlení (Vladimíra Kubecová 28.11.2020 19:13) – Obecné téma
  Dobrý den, nevím, kam směrovat svou pochvalu.

  O tomto víkendu bylo rozsvíceno vánoční osvětlení a já chci MOC pochválit rozmístění světel a hvězdu na stromu u Zdravotnického střediska.

  Opravdu je to letos moc krásné, děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 09.12.2020 10:25)
   Dobrý den, paní Kubecová,
   děkujeme za pochvalu!
   Krásné Vánoce.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: úklid ulic (Macková Jaroslava 10.11.2020 11:47) – Obecné téma
  Dobrý den,
  obracím se na Vás s problémem čištění ulic, konkrétně ul.Živcová - její slepá část. Když probíhá úklid zametačem, řidič nikdy nezajíždí do konečné slepé části, nevím proč, je to ulice jako každá jiná. Na náš dotaz na Technických službách nám bylo řečeno, že tento úsek se uklízí ručně (nikdy!!). Dnes zde takový úklid probíhal, ale pracovníci opět tento úsek neuklidili. Náš pozemek je značně pod úrovní ulice, Technické služby proto před časem udělaly podél chodníku mřížku až k nejbližšímu kanálu. Velmi jsme to uvítali, ale pokud se konec ulice neuklízí, veškeré listí,jehličí atd. se spláchne k našemu chodníku a mřížka je neustále zanešená a neplní svou funkci. Musíme to tedy řešit svépomocí, mřížku vyndat a prostor vyčistit. Prosím proto, aby příště úklid probíhal v celé ulici, i v její konečné slepé části. Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 11.11.2020 13:42)
   Dobrý den, paní Macková,
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín: 
   V současné době probíhá lokální strojní zametání listí, a to pouze v místech s jeho vysokou koncentrací. Zároveň se ručně čistí chodníky od plevele a jiných nečistot. Skupina, která tyto práce provádí, se pohybuje v ulici Radkovská a Topasová a postupně přechází ke Strážovské. Takže i Vámi uvedená oblast bude v nejbližší době ručně dočištěna.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: svoz odpadu kontejnery (Špačková Hana 08.11.2020 11:03) – Obecné téma
  Dobrý den,nejprve bych ráda moc poděkovala za dnes přistavený kontejner hl. města na bioodpad.Překvapilo mě.že letošní podzim technické služby nepřistavili ani jeden kontejnerdo ulice Prvomájové.Zrovna okolo sokolovny je plno starších lidí,kteří jsou velice vděčni nebot nema každý možnost jet do sběrného dvora.Jediné co nám všem vadí je mala informovanost proto chci poprosit zda by nebylo do budoucna možné vyvěsit včas na kontejnerová místa rozpis přistavených kontejnerů jako to vidím v okolních vesnicích a častech Prahy jako Slivenec,Lochkov,Chuchle.Dozvěděla by se to tak šírší veřejnost a nejen ti co mají možnost koukat na počítač.moc děkuji a prosím o zvážení,Diky Špačková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 11.11.2020 12:57)
   Dobrý den, paní Špačková, 
   kvůli současné složité situaci související s epidemií koronaviru není možné zajistit letošní podzimní svoz bioodpadu prostřednictvím Technických služeb Praha – Radotín. Důvodem jsou omezené personální kapacity, někteří zaměstnanci vypomáhají pečovatelské službě například s rozvozem obědů, drží i pohotovosti pro profesionální hasiče. Sběr bioodpadu proto plně nahradily víkendové svozy Pražských služeb a otevřený sběrný dvůr, který také přijímá rostlinný odpad. 
   Pevná kontejnerová stanoviště nejsou stanovena, jde jen o určité oblasti, kde může být kontejner přistaven podle aktuální dopravní situace. Z toho důvodu zde nejsou rozmístěny ani žádné vývěsky, kde by se dalo občany informovat o přistavení kontejnerů. Kvůli velkému množství parkujících vozidel se Technickým službám snižují možnosti, kam lze kontejner přistavit. Uvažuje se proto o zřízení pevných kontejnerových stanovišť, na nichž bude zakázáno parkovat vozidla (což bohužel zase sníží možnosti místních obyvatel na parkování svých vozů).
   Uvedené informace jsou proto opravdu zveřejněny elektronicky na radničních stránkách, jak píšete, a v Novinách Prahy 16, případně by mohly být publikovány na plakátovacích plochách, které jsou rozmístěny po celém Radotíně (je jich aktuálně 11).
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: zahrazení stezky u Berounky (Šejharová Jitka 03.11.2020 11:41) – Doprava
  Dobrý den,
  na část stezky u Berounky mezi Říčními lázněmi a biotopem v místě, kde končí ohrady s koňmi, někdo zatloukl želené kůly a omotal je páskou zabraňující vstupu, s informací, že jde o soukromý pozemek. Je vám tato skutečnost známa a řešíte ji?
  Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 06.11.2020 11:05)
   Dobrý den, paní Šejharová,
   o uvedené skutečnosti víme. Záležitost se řeší s právním zástupcem Městské části Praha 16 a s novými vlastníky dotčených pozemků.
   Děkujeme za informaci.
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: přechod u Ondřeje (Martin Rozumek 21.10.2020 7:36) – Doprava
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal, jak je daleko příprava vzniku přechodu pro chodce k parkovišti/ řece v místě u Ondřeje? Už měl být v červnu realizován, ne? Čekáme na to 14 let, řidiči z té zatáčky jezdí jako šílenci,
  Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 21.10.2020 16:54)
   Dobrý den,
   děkujeme za připomenutí. Po dlouholeté přípravě a opakovaných žádostech Městské části Praha 16 je výstavba nového přechodu přes Výpadovou ulici v lokalitě U Ondřeje podle aktuální informace těsně před začátkem realizace. Práce by měly být zahájeny již v průběhu příštího týdne, jak nám dnes sdělil zástupce investora, kterým je Technická správa komunikací hlavního města Prahy.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
  • Odpověď: (Ing. Pavel Jirásek) 27.10.2020 9:34)
   Dobrý den,
   dle písemného upřesnění ze strany Technické správy komunikací hl. m. Prahy bude staveniště předáno zhotoviteli dne 2. listopadu.
   S pozdravem
   Ing. Pavel Jirásek


Vytisknout