OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Křižovatka na Betonce (Veronika Marešová 26.05.2020 14:04) – Doprava
  Dobrý den,
  s znovu otevřením ZŠ se zvýšil i pohyb samotných dětí chodících po Radotíně. Bylo by možné, alespoň ráno postavit hlídku policie ke křižovatce na Betonce, kde je nyní dopravní situace ve špičkách velice nebezpečná?

  Děkuji

  V. Marešová
  • Odpověď: (Ing. Pavel Jirásek) 26.05.2020 19:01)

   Dobrý den, paní Marešová,
   děkujeme za Váš podnět. Vedení Městské části Praha 16 opakovaně jedná s vedením detašovaného pracoviště Městské policie hl. m. Prahy pro Prahu 16. Do oblasti ulic Prvomájová a Na Betonce, kudy jsou vedeny místní objízdné trasy uzavřeného podjezdu, jsou strážníci vysíláni častěji a dohlížejí na tyto komunikace intenzívněji než za běžného provozu. V tomto týdnu, kdy byla obnovena výuka na I. stupních základních škol, dohlížejí strážníci v ranních hodinách především na bezprostřední okolí škol a nejbližší přechody pro chodce. Dohodli jsme však, že od příštího týdne by dohled i v ranních hodinách měl být na křižovatce ulic Na Betonce a Prvomájová.
   Přeji pěkný den!
   Ing. Pavel Jirásek

 • Otázka: Tunýlek proti Jankovce (Ing. Vlastimil Ehrman 19.05.2020 23:29) – Doprava
  Dobrý den,
  současná dopravní situace v Radotíně ukazuje, že rekonstrukce trati a ostatní práce měly především začít rekonstrukcí (rozšířením) tunýlku proti Jankovce. Dnes (a vlastně i dřív, ale to tolik nevadilo) tvoří tohle místo "úzké hrdlo" a je příčinou zbytečných "front" vozidel z obou směrů. Uvažoval někdo takhle? A ukazuje se, že ani policie ČR nepostupuje v této věci příliš konstruktivně. Je to "pláč nad rozlitým mlékem", ale mohlo se předejít jednomu problému.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 21.05.2020 13:37)
   Dobrý den,
   jak již vysvětlovat zástupce zhotovitele na veřejných diskuzích v aule základní školy, které proběhly na podzim a v únoru, je nutné zvýšit podjezdnou výšku tunýlku a tím pádem zvednout koleje o cca 75 cm. Toto zvýšení bude navazovat na zvýšení ve staničním úseku. Pokud by práce probíhaly opačně, než nyní, znamenalo by to naprosté přerušení železniční dopravy. Proto se začalo s mostem u Horymírova náměstí.
 • Otázka: místní rozhlas (Jiřina Němcová 20.04.2020 12:57) – Obecné téma
  celá oblast nad sokolovnou je už možná půl roku bez
  rozhlasového hlášení. jednáse hlavně o křižovatku
  Grafitové a Ametystové.Jakékoliv důležité informace z radnice
  v období koronerové krize se občané nedoví.Zádam o opravu
  amplionu. Němcová, Ametystová 19
  • Odpověď: (Eva Javorská) 29.04.2020 8:56)
   Dobrý den,

   na vyřešení problémů s místním rozhlasem se pracuje. V minulém týdnu se opravoval rozhlas v oblasti za sokolovnou. Tento týden se podařilo najít závadu, která způsobila nefunkčnost rozhlasu v oblasti Na Viničkách, Dehtínská, Kolová, Zderazská, Staré Sídliště, kde šlo o skřípnutý kabel. Celá oblast až na 2 ampliony je funkční, dnes se budou vadné ampliony měnit. Postupně se řeší další problémy s rozhlasem a měly by být odstraněny v průběhu týdne.
 • Otázka: Separovaný odpad (Mirolslav Morháč 20.04.2020 0:26) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  Z místa separovaného odpadu na kŕižovatce ulic Strunkovská a Strážovská se stává skládka odpadu všeho druhu. Je to před vstupem do lesa , přírodní rezervace a je to smutné. Dnes 19/4/2020 18:50 jsme byli s manželkou svědky toho jak bílá dodávka ABA 90-57 přišla a lidi bez roušek tam vyhazovali odpad všeho druhu. K tomu po upozornéní byli jeśtě agresivní. Hodlá s tím úřad Praha 16 něco dělat?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 20.04.2020 15:33)
   Dobrý den,
   o okolí separovaného odpadu (do 3 metrů) se starají Pražské služby, a. s., které jsme na nepořádek upozornili. Omlouvají se, že měli v pátek problém s nepojízdným autem a proto před víkendem neproběhl úklid. Dnes pracují na odstranění problému a úklid by měl proběhnout normálně. Ve Vašem konkrétním případě byste měla nafotit takovéto chování a SPZ vozidla a volat okamžitě městskou policii, následně to dosvědčit ve správním řízení.
   S pozdravem
   Eva Javorská
  • Odpověď: (Eva Javorská) 22.04.2020 8:48)
   Dobrý den,
   k Vašemu dotazu připojuje odpověď i Gregor Dušička, vedoucí Odboru občansko správního našeho úřadu: Rád bych dodal, že z Vámi popsaného jednání je patrné minimálně podezření ze spáchání přestupku na úseku odpadového hospodářství. V případě, že Úřad městské části Praha 16 obdrží v této věci relevantní podnět ve smyslu správního řádu, dojde následně ze strany úřadu k zahájení správního, potažmo přestupkového řízení, a to z moci úřední. V tomto řízení bude nutné vyslechnout všechny zúčastněné osoby, a to jak svědky, tak i obviněné.
   Přeji krásný den
   Eva Javorská
 • Otázka: Vítáni občánků duben 2020 (Karolína Víchová 15.04.2020 10:27) – Obecné téma
  Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli v současné situaci bylo zrušeno vítáni občánků, které mělo proběhnout začátkem dubna 2020 a jestli bude náhradní termín nebo bude úplně vynecháno? Děkuji za Váš čas s pozdravem Karolína Víchová
  • Odpověď: (Eva Javorská) 15.04.2020 10:29)
   Dobrý den,
   vítání občánků proběhne v náhradním termínu, zatím bohužel vzhledem k okolnostem nedokážeme říct, kdy.
   Přeji krásný den
   Eva Javorská
 • Otázka: Šináglová (Daniela 05.04.2020 18:07) – Obecné téma
  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, jestli 'má Radotín přehled o počtu nakažených Koronavirem tak, jako tomu je v jiných obcích, městech apod.? Pokud ano, je možné toto číslo zjistit? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 06.04.2020 8:24)
   Dobrý den,
   víme, že se nějaké výskyty koronaviru v Radotíně objevily, ale nemáme zprávy o množství nemocných. Z oficiálních míst žádné informace nemáme, hygienická služba je na základě rozhodnutí vlády České republiky neposkytuje.
 • Otázka: Dezinfekce Anti-COVID (Silvie Plzáková 02.04.2020 16:53) – Obecné téma
  Dobrý den,

  tento týden se pro občany Radotína poskytovala dezinfekce Anti-COVID. Bohužel mi tato akce unikla. Plánuje se i v dalších dnech?

  Děkuji
  Silvie P.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 03.04.2020 8:16)
   Dobrý den,
   distribuce bude probíhat v úterý a čtvrtek od 12 do 15 hodin a ve středu od 14 do 17 hodin v Distribučním centru (v areálu úřadu na náměstí Osvoboditelů 21). 
 • Otázka: Kanalizace Zderazská, Otínská (Josef Novotný 01.04.2020 11:01) – Výstavba
  Dobrý den,

  zcela náhodou jsem se dozvěděl, že kanalizace v ulici Zderazská a Otínská byla zkolaudovaná a nabyla právní moci.
  1. proč se tuto informaci nedozvěděli vlastníci nemovitostí, stejně jak se dozvěděli (bohužel pozdě, ale přece jen před) o rekonstrukci ulic v roce 2019 např. v poštovní schránce.
  2. Nebylo by možné, aby žádosti o napojení na kanalizaci na PVK, mohli proběhnout hromadně a městská část aby tomu pomohla. jak vlastníci nemovitostí, tak PVK by se tím usnadnilo jednání, přitom spojit s PVK dnes je možné jen pomocí e-mailu ?

  Děkuji. J. Novotný
  • Odpověď: (Eva Javorská) 01.04.2020 11:12)
   Dobrý den,

   o uvedení splaškové kanalizace do užívání jsme informovali v článku https://www.praha16.eu/Splaskova-kanalizace-ve-Zderazske.html 20. března 2020.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 02.04.2020 12:16)
   Dobrý den,
   připojuji odpověď na druhou část vašeho dotazu, na který reaguje Lenka Hübnerová, vedoucí oddělení životního prostředí našeho úřadu: Žádost o napojení na kanalizaci v provozování PVK a.s. je uskutečňována formou uzavření smluvního vztahu či jeho změny mezi vlastníkem nemovitosti a PVK a.s.. Smlouva musí být podepsána vlastníkem nemovitosti. Doporučuji kontaktovat PVK a.s., jaký je v současnosti postup při uzavírání těchto smluv, když mají uzavřené zákaznické centrum, a to na tel. č.  601 274 274, 840 111 112.
 • Otázka: přechod na ulici Výpadové (Martin Rozumek 31.03.2020 16:22) – Doprava
  Dobrý den,

  rád bych se zeptal, jestli v současné době, kdy je uzavřen tunel, by nebylo možné konečně zrealizovat přechod pro chodce přes Výpadovou ulici směrem k parkovišti u bistra U Ondřeje. S menším provozem se tam auta dnes řítí o to rychleji a je to dost nebezpečné místo. Namalovat pruhy a před ně dát zpomalovací pásy by nemělo být drahé a pomohlo by to bezpečnosti i hluku. Čekám na to 13 let a mám pocit, že se všemi investicemi a uzavírkami je nyní šance se přechodu dočkat.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 01.04.2020 10:51)
   Dobrý den,
   děkujeme za váš podnět, na který odpovídá Jan Martínek, vedoucí Oddělení dopravy našeho úřadu: S realizací přechodu pro chodce v ulici Výpadová se letos počítá. Investorem je Magistrát hlavního města Prahy a termín realizace se předpokládá během měsíce července.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 02.04.2020 12:12)
   Dobrý den,
   na váš dotaz odpovídá i radotínský starosta, Karel Hanzlík: Realizaci přechodu ve Výpadové ulici (v návaznosti na ulici Tachovská směrem k bistru U Ondřeje) se snažíme dlouhodobě řešit s vlastníkem (hl. m. Praha) a se správcem komunikace Technickou správou komunikací (TSK) hl. m. Prahy a koordinovat realizaci právě do období dopravních výluk spojených s modernizací železničního koridoru. Dle příslibů z TSK hl. m. Prahy z počátku letošního roku (i z hlediska, že je akce zohledněná ve schváleném rozpočtu hl. m. Prahy na rok 2020 v projektech programu BESIP) by se přechod měl vybudovat dle připraveného harmonogramu v červnu letošního roku. Celková stavba dlouhodobě vázla z důvodu řešení a vypořádání majetkoprávních poměrů navazujících pozemků, na které přechod vyúsťuje. Ty se podařilo vyřešit výkupy v minulém roce.
 • Otázka: Koronavirus (Michal Žiška 22.03.2020 12:27) – Obecné téma
  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli by bylo možné posílit policejní hlídky v ulicích Radotína a zpřísnit potenciální postih pro ignoranty kašlající na současný stav? bezohlednost a arogance lidí je neskutečná, dnes a denně vídám lidi (desítky) bez roušek a to včetně rodičů na procházce s dětma, a na výzvu aby neporušvali Nařízení vlády a nebyli bezohlední se setkávám poze s hulvátsvím a agresivitou a už několikrát i výhružkami přesdržkou. Sám nasazuji roušku pokaždé když jdu ven, s odpadkama, na zahrádku, pro doručené zásilky.Nejsem histerik,ale nřízení tu jednou je a tak by ho měl každý dodržovat. Děkuji a přeji hezký den. Michal Žiška
  • Odpověď: (Eva Javorská) 23.03.2020 11:55)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět. Policisté se pohybují v terénu a na dnešním krizovém štábu byli požádáni o zvýšený dohled. Pokud se setkáte s větším shlukem lidí bez roušek, volejte na číslo 156 nebo 158.


Vytisknout