Otevírání Biotopu a Vinný košt

V sobotu 11. května se jako tradičně uskuteční slavnostní zahájení sezony na biotopu. Otevření další sezony tohoto přírodního koupaliště doprovodí nová akce Vinný košt.
Kromě obvyklé pestré nabídky programů pro děti, které zajistí místní spolky, kluby a školky, přijede tentokrát i kouzelník. Hladina biotopu bude opět lákat k vodním aktivitám a hrám, celé odpoledne se ponese v rytmu swingu. Na pódiu vystoupí Swing Melody Sextet a Acoustic Noise Band.
Dospělí budou ochutnávat vína z Moravy a také si užijí výtečnou gastronomii. Na jaká vína se mohou návštěvníci obzvlášť těšit? "Naší volbou jsou menší vinařství, která se budou snažit navodit tu pravou vinařskou atmosféru, jakou můžete zažít zejména na Moravě. Vybrat si půjde z 15 vinařství, jejíchž produkce vín přináší osobitý charakter do každé láhve. Rovněž dbáme na výběr gastronomie, která je odlehčená a hodí se ke kvalitnímu vínu," říká Jiří Vrtiš ze společnosti Vinný košt s.r.o. a připomíná slova, která vyřkl starořecký filozof Plútarchos: "Víno je mezi nápoji ten nejprospěšnější, mezi léky nejchutnější a mezi potravinami nejpříjemnější."
Otevírání biotopu začne už dopoledne v 11 hodin a potrvá do 20.00 hodin.
Akci pořádá Městská část Praha 16, Biotop Radotín a Vinný košt. Vstup je zdarma. 

Plakát k akci Odemykání Biotopu 2019
Zveřejněno: 30.04.2019 – Eva Javorská ; Přečteno 1126 x
Vytisknout