Pohodový piknik s hudbou

vyzadujiZ nouze cnost – přesně tohle úsloví naplnilo 10. burčákobraní dokonale. Kvůli stavbě školy se muselo tentokrát přestěhovat na biotop a počasí mu přálo natolik, že lepší už to snad ani být nemohlo.

 

V sobotu 15. září zamířili milovníci burčáku, hudby a dobré společnosti namísto k radnici až na koupaliště. Běžné místo pro pódium totiž zabrali stavbaři, na náhradní destinaci zato ale byla možnost si prohlédnout další stavby: budoucí bazén a téměř dokončenou školní aulu.

vyzadujiPo obou místech provázel zájemce radotínský místostarosta Miroslav Knotek. Vzhledem k tomu, že aula už je i vybavená, měla velký ohlas, především u všech absolventů zdejší školy, kteří si na jejím místě pamatují původní atrium. U bazénu už to přece jen chtělo větší představivost. Ale výhled, kterým se hala otevírá do areálu biotopu, nijak dokreslovat nepotřeboval.

 

Venku na trávnících kolem pro ten den téměř zrcadlové hladiny se zatím čile začalo piknikovat. Burčáku bylo k mání dost jak červeného, tak bílého, občerstvení bylo také na výběr – a navíc hrála skvělá cimbálovka pana Kováče. Slunce přitom nepálilo natolik, aby to bylo nepříjemné, jen zlatě dobarvovalo náladu.

 

vyzadujiDětem, kterým nestačila hřiště a všechna voda, přijel zahrát Petrpaslík pohádku o čertech a andělovi. A nenudil s ní ani dospělý doprovod.

 

vyzadujiMezitím pokračovalo ochutnávání všech zurčících moků – to, aby bylo možné zodpovědně vyplnit anketní lístky pro soutěž o nejlepší burčák 10. burčákobraní. Od páté odpoledne k tomu zahrál Jan Kalousek se svou kapelou stabilní sestavu svých hitů, které dobře zapadly do oddechové nálady dne.

 

vyzadujiPředtím, než se spustil nejočekávanější koncert, přišlo ještě losování o ceny – z anketních lístků uložených ve skleněném klobouku losoval starosta Karel Hanzlík šťastné nové majitele vinných specialit, které do soutěže darovali moravští vinaři. Jen hlavního výherce, který si odnesl LED televizor, tahal zatoulaný Čenda. Ten v zaujetí hrou sice na chvíli ztratil rodiče, ale zato si mohl užít svou chvilku slávy na pódiu, kam ho starosta přizval.

Obří číši pro vinařství s nejlepším burčákem letos předat Pavel Fischer, převzala ji nejmladší zástupkyně rodiny Hrabalových. (Umístění jednotlivých moků viz níže.)

 

vyzadujiPoté už nastoupili Queenie – World Qeen tribute band. V Radotíně jsou vítáni snad jako kdyby přijeli samotní Queeni. Pokaždé sklízejí stejné nadšení. Asi proto, že sami do svého vystoupení dají vždycky vše. Jejich šou se pod příkrovem nastupující noci zrcadlila na hladině v barevných pablescích, které evokovaly karneval u moře. A aby se s  poslední queenpísní nekončilo v nejlepším, přijel ještě Těžkej Pokondr s další várkou diskotékových hitů let dávno minulých – pokondrovsky přetextovaných. A pak už byl opravdu konec.

více fotografií naleznete ve fotogalerii

Vinaři 2018

vinařství 

počet bodů 

 umístění

 Vinařství Hrabal - Velké Bílovice

 59

 1

 Vinařství Bisenc - Bzenec

 57

 2

 Vinařství Pavolvín - Velké Pavlovice

 36

 3

 Vinařství Štěpánek - Mutěnice

 35

 4

 Vinařství Veverka - Čejkovice

 32

 5

 Vinné sklepy Skalák . Skalka u Kyjova

 30

 6

 Vinařství Pfeffer - Rakvice

 29

 7

 Vinařství Zborovský - Velké Pavlovice

 22

 8

 Vinařství Dwořáček - Valtice

 20

 9

 Vinařství BM - Tvrdonice

 15

 10

Vinařství Reichman nepřijelo

 

 

Zveřejněno: 17.09.2018 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 2376 x
Vytisknout