Prověření tras BUS na Viničkách

Zavádění každé nové autobusové linky si s předstihem žádá prověření provozních parametrů i trasy samotné. Právě to se testovalo v poslední předvelikonoční pracovní den (29.3.2018) na Viničkách.

Městská část Praha 16 se dlouhodobě snaží o zlepšení dopravní obslužnosti některých lokalit na svém území, především pak nejzápadněji ležící oblasti Radotína, kde dosud spojení městskými autobusy končí na východě u křižovatky ulic Karlická a Na Viničkách a na severu zastávkou na Zderazské ulici. Uvedená místa jsou ale občanům dosti vzdálená a k dosažení zastávek je nutné překonat až 80metrové převýšení – obojí je třeba pro seniory velkou komplikací.

Testovací jízda midibusu, 29.3.2018
Testovací jízda midibusu, 29.3.2018

Do takto členitého terénu a úzkých uliček je vhodné vpustit pouze menší autobus („midibus“) a ideálně s ekologickým pohonem. Proto se zde při XIX. Havelském posvícení již v říjnu 2016 testoval elektrobus – šlo o zapůjčený vůz typu EBN 8 výrobce SOR Libchavy.

Na základě dohody zástupců radotínské samosprávy, Oddělení dopravy ÚMČ Praha 16 a společnosti ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) se 29. března uskutečnily první oficiální zkušební jízdy malého autobusu Dopravního podniku hl. m. Prahy.

Měly se původně testovat 2 vytipované trasy, zástupci radnice prosadili vyzkoušení dalších 2 tras (včetně té „posvícenské“). Některé byly vyřazeny ihned, protože by neodpovídaly bezpečnostním či provozním standardům pražské MHD. Ty zbývající nyní posuzují zástupci místní dopravy, Policie České republiky, ROPIDu, Dopravního podniku hl. m. Prahy a samozřejmě i radotínské radnice. 

Testovací jízda midibusu, 29.3.2018 Testovací jízda midibusu, 29.3.2018 Testovací jízda midibusu, 29.3.2018

Již během dubna by mohlo být jasno, zda jedna z projížděných tras bude přijatelná pro všechny strany. Pokud se to podaří, mohlo by se dlouhé roky toužebně očekávané zavedení autobusu do oblasti Viniček stát v horizontu měsíců realitou.

Mimochodem linka z Nádraží Radotín už má přiděleno číselné označení 248!
Zveřejněno: 03.04.2018 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 2553 x
Vytisknout