Radnice pomůže podnikatelům: kadeřnicím, školce, lékařům i opravářům

Vedení radotínské radnice přichystalo podporu pro místní podnikatele. Odpustí nebo jim významně sníží tříměsíční nájem, který platí za pronajaté prostory.

„Chceme tímto způsobem pomoci zmírnit ekonomické důsledky koronavirové krize. Především malí podnikatelé potřebují rychlou a efektivní pomoc. Jinak hrozí, že současnou situace nezvládnou. A my nechceme, aby Radotín přišel o důležité služby, které poskytují lékaři, kadeřnice, soukromé školky, pedikérky, opraváři nebo prodejci různého zboží,“ říká radotínský starosta Karel Hanzlík.

Rada městské části Praha 16 proto už 6. května odsouhlasila návrh na zmírnění ekonomických důsledků pro právnické a fyzické osoby, které si najímají komerční prostory ve vlastnictví hlavního města Prahy. Jedná se o budovy ve správě městské části Praha 16 (Radotín). „Odpuštění nebo padesátiprocentní snížení nájmu se týká celé doby nouzového stavu a je rozšířené o několik týdnů navíc, aby podnikatelé získali čas na znovunastartování svých aktivit,“ vysvětluje Karel Hanzlík. Podnikatelé ušetří v některých případech celý nájem, jiným ho radotínská radnice sníží na polovinu. Podmínkou je, že podnikatel nedluží za nájem zminula.

Odpuštění kompletního nájmu na tři měsíce se týká těch, kterým stát nařídil uzavření provozoven - například soukromé mateřské školy Petrklíč, kadeřnictví sídlících na starém sídlišti nebo v ulici Vinohrady a také dalších prodejen, posilovny nebo opraven, které podnikají v prostorách spravovaných Prahou 16. Fyzické či právnické osoby tak ušetří částky od několika tisíc korun v případě menších prostorů až po desítky tisíc, které za nájem obvykle platí větší nájemci.

Padesátiprocentní snížení nájmu na tři měsíce se dotkne podnikatelů, jimž nouzový stav omezil jejich činnost. Úleva se týká lékárny a lékařů v radotínském zdravotním středisku, ale také řemeslníků a obchodů sídlících převážně v objektech na starém sídlišti a v ulici Vinohrady.

Kromě sníženého nájmu se radotínští podnikatelé dočkali i další pomoci. Radotínská radnice se domluvila na spolupráci s radotínskou advokátkou Simonou Raškovou, která během nouzového stavu poskytla bezplatné právní poradenství firmám i jednotlivcům. Vedení radotínské radnice rovněž zdarma dodává dezinfekční prostředky do firem a provozoven.

Rozvoz dezinfekce radotínským provozovnám, 30.4.2020

Zveřejněno: 15.05.2020 – Eva Javorská ; Přečteno 640 x
Vytisknout