Radotín má novou sportovní halu

Za investory dokončený objekt představili starosta Městské části Praha 16 Mgr. Karel Hanzlík a primátor hl. města Prahy MUDr. Pavel Bém, za zhotovitelskou firmu HOCHTIEF CZ pak generální ředitel Ing. Tomáš Bílek.

Jak se v hale sportuje, si ještě před oficiálním přestřižením pásky s chutí vyzkoušeli a všem divákům předvedli nejmenší radotínští sportovci. Skupina lakrosových nadějí ukázala, jak zvládá základní herní činnosti, aniž by jim přitom sebemíň vadila síť připravená pro badmintonisty. Novou palubovku si stihla otestovat i fotbalová přípravka.

Vlastně tak v praxi předvedli možnosti, na které následujícími slovy ještě upozornil starosta Městské části Praha 16 Mgr. Karel Hanzlík: „Jistě jste, už když jste vstupovali do haly, vnímali její mimořádný prostor. Její přesné rozměry jsou 25,5 na 44,5 metrů. Znamená to, že tu stačí napnout dělící sítě a mohou probíhat tréninky třeba i tří sportovních oddílů souběžně.“ Opravdu vzdušný pocit z interiéru a tribuny pro 198 diváků (dalších 100 se jich vejde na místa k stání) poskytnou skvělou atmosféru při soutěžních utkáních.

První vrcholové testování se chystá  již tento podzim, kdy zdejší hala přivítá Mattoni NBL, nejvyšší soutěž basketbalistů. To že licenční komise ČBF posvětila možnost hrát v hale nejvyšší soutěž mužů je výsledkem moderního řešení haly se špičkovou sportovní podlahou MONDO (stejná je v hale USK Na Folimance) a praktickým zázemím. Ale hala bude především sloužit pro tréninkové a soutěžní účely radotínských oddílů a dává možnost i pro sportování občanů z dalších městských částí z Prahy 16, kde podobné zařízení chybí.

Potěšení z výsledku společné investiční akce bylo znát i ze slov primátorahlavního města Prahy MUDr. Pavla Béma:  „Je to skutečně nádherná hala a určitě dále podpoří rozvoj sportu nejen tady v  Radotíně, ale i v širším okolí. Její vybudování zapadá do programu, který v Praze chceme cílit nejen na děti a mládež, ale na všechny věkové kategorie. Sport je totiž nejlepším preventivním lékem na všechny sociálně-patologické jevy ve společnosti. Naučí člověka nejen vyhrávat a prohrávat, ale i věnovat úsilí tomu, čeho chce dosáhnout. “ Co se týče „tahu na branku“, ocenil přístup starosty MČ Praha 16, který žádal o dotaci s tím, že polovinu peněz sežene sám – a svá slova dodržel.

Po slavnostních projevech a přestřižení pásky si primátor sám vyzkoušel jedno zajímavé doplňkové vybavení haly, 11 metrů vysokou horolezeckou stěnu. Spolu s ostatními hosty si prohlédl i bohaté zázemí haly, která se vedle šaten a recepce může pochlubit i saunou, barem, klubovnou a možností ubytování. Ubytovací kapacita přitom činí 30 lůžek.

Slavnostní akci v nové hale završil exhibiční zápas basketbalistů Sokola Vyšehrad a exhibiční basketbalový zápas sportovních redaktorů ČT proti hráčům SK Radotín.
Otevření Sportovní haly Radotín (foto: M. Požár) Projev radotínského starosty Mgr. Karla Hanzlíka (foto: J. Malý) Cílová páska (foto: J. Malý) Tak se stříhala páska (foto: J. Malý) Jen krůček od otevření (foto: J. Malý) Páska je přestřižena, hala je otevřena Cinkání skleniček (foto: J. Malý)  Hráči fotbalu, lakrosu a badmintonu si navzájem v hale nijak nepřekáželi Tribuna pro diváky Exhibiční utkání sportovních redaktorů proti hráčům SK Radotín Sportovní bar

V případě zájmu o využití haly se občané nebo organizace mohou obrátit na manažera haly Pavla Prachaře. Další informace, včetně nabídky ubytování a hodin pro veřejnost najdete přímo na stránkách Sportovní haly Radotín.

Investorem haly byla MČ Praha 16. Vedle toho se největší částkou na její realizaci podílelo hlavní město Praha, další prostředky byly poskytnuty Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR. Celková cena haly je 75 156 579 Kč (bez DPH)

Mgr. Karel Hanzlík – starosta Městské části Praha 16
Do funkce starosty Městské části Praha 16 (Radotín) byl zvolen 20.11.2006. Kompetence zahrnují oblast bezpečnosti a veřejného pořádku, životního prostředí, správy majetku, kultury, sportu a volného času mládeže, rozpočtu a ekonomiky.

MUDr. Pavel Bém – primátor hlavního města Prahy
Do funkce opětovně zvolen 30. 11. 2006, působnost v oblasti zahraniční politiky, koordinace přípravy Strategického plánu hl. m. Prahy, oblast vztahů a spolupráce se Svazem měst a obcí ČR a Asociací krajů ČR, problematika čestných poct a čestného občanství hl. m. Prahy, problematika udílení znaků a praporů městských částí, užití znaku hl. m. Prahy, organizace protidrogové a protialkoholní prevence, koordinace vztahů hl. m. Prahy k městským částem, oblast tělovýchovy.

HOCHTIEF CZ a.s.
Přední česká stavební společnost s dlouhodobou tradicí. Je součástí nadnárodního koncernu, jenž je celosvětovým lídrem stavebního trhu. HOCHTIEF CZ se zaměřuje na realizaci bytových, občanských a administrativních projektů, průmyslových, ekologických a vodohospodářských staveb, dopravních, liniových a developerských projektů s cílem být pro své zákazníky důvěryhodným a spolehlivým partnerem, s nímž se radí o svých stavebních záměrech.

 

Zveřejněno: 02.09.2009 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 8951 x
Vytisknout