Radotínská základní škola má nová sportoviště

Otevření nového školního hřištěNové víceúčelové hřiště o rozměrech 26 x 13 m s umělým povrchem a 35 m dlouhá běžecká dráha s doskočištěm pro skok daleký nahradily původní staré asfaltové hřiště na starém školním dvoře u budovy I. stupně ZŠ Loučanská. 

Součástí investiční akce byla i realizace 70 metrů dlouhé běžecké třídráhy, také s doskočištěm, v areálu II. stupně v prostoru za tělocvičnou. Zajímavostí je, vedle doby výstavby, která trvala pouhých 22 dní, podkladový materiál: pod finální 13mm vrstvou není asfalt, ale gumový granulát smíchaný se štěrkem.

Podmínkou realizace obou sportovišť bylo získání finančních prostředků z grantu hl. m. Prahy určeného pro základní školy zřizované městskými částmi pro rok 2010. Celkové náklady jsou ve výši 1,73 mil. Kč, z toho získaný grant činí 0,8 mil. Kč. „Jsme rádi, že žáci získali kvalitní možnost pro svůj rozvoj. Rozhodně to není o tom, že by tady vznikala sportovní škola, ale aby podmínky pro všechny předměty byly adekvátní a žáci měli co nejlepší možnosti pro jejich realizaci,“ sděluje 1. zástupce starosty Miroslav Knotek, který má školství v gesci, a dodává: „Radotín tak získává další prostor pro aktivní využití času. Nové hřiště nebude určitě pouze pro žáky školy, ale pro všechny občany, kteří budou mít zájem tento prostor využívat.“

Zveřejněno: 10.09.2010 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 6014 x
Vytisknout