Radotínské mecheche aneb nahoře bez (roušky)

Radotínská radnice společně s „kulturistkami“ z Koruny uspořádala v pátek 26. června kulturní a kulinářské setkání „Radotínské mecheche, aneb nahoře bez (roušky)“. Program byl určen nejen jako náhrada za všechny akce, které musely být kvůli koronavirové pandemie zrušeny, ale především jako poděkování všem, kdo v době nouzového stavu pomáhali ostatním.

Mezi jednotlivými vystoupeními převážně místních muzikantů pozval radotínský starosta Karel Hanzlík na pódium zástupce dobrovolníků, aby jim osobně poděkoval za obrovskou pomoc. Ať už to byly místní seniorky, které našily stovky roušek a díky tomu pomohly v začátcích pandemie, kdy byly sice roušky povinné, ale byl jich fatální nedostatek nebo vedoucí a její zástupkyni z domu s pečovatelskou službou za neskutečnou obětavost a pomoc, bez ohledu na časový rozsah, radotínským seniorům, a to nejen stálým klientům, ale i celé řadě těch, kteří si v standardních podmínkách zatím vše zajistí sami. Na pódium se dostavil i zástupce velitele radotínských dobrovolných hasičů, kteří krom další pomoci s distribucí dezinfekce či pomoci při rozvozu obědů seniorům pravidelně dezinfikovali veřejné prostory v Radotíně.

„Velice si vážím všech, kteří se rozhodli dobrovolně pomáhat ostatním. Koronavirová pandemie jako krizová situace nelze srovnat například s lokálními povodněmi, kdy se také našlo mnoho dobrovolníků, protože nikdo nevěděl, kdy veškerá opatření skončí. Na začátku nouzového stavu jsme si museli poradit s tím, co jsme si sami sehnali
, jelikož pomoc od státu, i přes veškeré veřejné proklamace nepřicházela. Bez pomoci spousty dobrovolníků by to tak nebylo možné zvládnout. Díky nim se podařilo například to, že senioři z domu s pečovatelskou službou nebyli přímo ohroženi nákazou a jsem velmi pyšný na to, že jsme se v Radotíně dokázali spojit a táhnout za jeden provaz,“ ocenil dobrovolníky radotínský starosta.

Radotínské mecheche, 26.6.2020 Radotínské mecheche, 26.6.2020 Radotínské mecheche, 26.6.2020 Radotínské mecheche, 26.6.2020

Občerstvení zajistily místní firmy a dobrovolní hasiči, a jelikož radnice v rámci pomoci místním podnikatelům nevybírala poplatky za pronájem místa, měly občerstvovny za úkol vymyslet kulinářské speciality se slovem Radotín v názvu. Jak se jim to podařilo mohly ocenit stovky bavících se návštěvníků, kteří na mecheche dorazili.

Další fotografie najdete ZDE.
Zveřejněno: 29.06.2020 – Eva Javorská ; Přečteno 1079 x
Vytisknout