Rozloučení s ředitelem a učiteli základní školy v Radotíně

I přesto, že ještě na začátku června nebylo jasné, jestli vůbec žáci vysvědčení dostanou, případně jakým způsobem budou hodnoceni, opouštěli dnes radotínskou školu s radostí, či se smutkem, ale s vysvědčením.

Letošní loučení s učiteli bylo velmi dojemné, a to kvůli tomu, že základní školu opouští po 11 letech ve funkci ředitele Zdeněk Stříhavka. Jak uvedl v rozhovoru pro říjnové Noviny Prahy 16, ze školy úplně neodchází, ale zůstává zde na pozici učitele.

Rozloučení s ředitelem radotínské základní školy Zdeňkem Stříhavkou, s učiteli a s kuchařkami, 26.6.2020

Učitelé svému řediteli aplaudovali ve stoje a se slzami v očích. Radotínský starosta Karel Hanzlík nešetřil chválou na jeho účet „I přesto, že všichni na radotínské radnici by si přáli, abys jako ředitel školy pokračoval dál, respektujeme Tvoje rozhodnutí. Já osobně si uvědomuji, že radotínská škola přichází ve vedení o velkého odborníka a zkušeného praktika ve školství, člověka s velkým morálním kreditem, který byl díky své práci příkladem pro mnoho kolegů. Děkuji za dlouhodobě skvělou a svědomitou práci, kterou jsi, Zdeňku, za jedenáct let pro ZŠ Praha – Radotín vykonal, a díky níž jsi ji zařadil mezi prestižní základní školy na jihozápadním předměstí Prahy. Škola pod Tvým vedením fungovala tak dobře, že jsme, jako její zřizovatelé, nemuseli řešit žádné závažnější problémy či komplikace.“ Odchodem Mgr. Stříhavky z pozice ředitele se uzavírá i období velkých přestaveb základní školy.

Rozloučení s ředitelem radotínské základní školy Zdeňkem Stříhavkou, s učiteli a s kuchařkami, 26.6.2020

Ředitel všem přítomným poděkoval za pomoc, podporu a skvělý kolektiv. Vzpomínal na své začátky v radotínské škole i zkušenosti z minulé školy, a i když se našlo pár tváří, po kterých nekanuly slzy, byly to opravu jenom výjimky. Starosta Hanzlík rovněž poděkoval  za skvělou práci v mimořádně složitém školním roce, který byl zásadním způsobem ovlivněn koronavirovou pandemií, i všem pedagogům a vychovatelům.

Rozloučení s ředitelem radotínské základní školy Zdeňkem Stříhavkou, s učiteli a s kuchařkami, 26.6.2020

S učiteli a ředitelem Stříhavkou se nepřišel rozloučit jenom starosta, ale i místostarosta Miroslav Knotek, který má školství ve své gesci a další zástupci městské části.
     
Při projevech díků se nezapomnělo ani na návštěvu školní jídelny, kde starostu přivítaly rozesmáté kuchařky a jejich vedoucí.

Další fotografie najdete ZDE.
Zveřejněno: 27.06.2020 – Eva Javorská ; Přečteno 1379 x
Vytisknout