Slovo starostyVážení spoluobčané,

málokdo tuší, že už uplynulo více než 20 let od chvíle, kdy se začalo s přípravou nového centra Radotína. Tak dlouhou dobu zabraly nejdříve úvahy o tom, zda naše městská část centrum opravdu potřebuje, jestli ho bude možné vybudovat a jakým způsobem.

Troufám si říct, že nyní nastal správný moment pro jeho výstavbu. Sešlo se několik důležitých a pozitivních věcí najednou. Došlo k ujasnění zásadní spolupráce s vybraným developerem v podobě parametrů projektu. Podařilo se například vyřešit majetkové poměry a scelit pozemky v centrální části a díky dlouhodobým jednáním se můžeme zbavit výtopny na novém sídlišti s jejími nevzhlednými komíny. Na uvolněném místě se plánuje výstavba nové radnice, aby si lidé mohli vše důležité vyřídit v jedné jediné budově.

Vedle ní vznikne pěkné náměstí a atraktivní obchodní třída. Nezapomínáme ani na dostatek zeleně a také na parkovací místa. Jejich počtům a umístění jsme věnovali mnoho času a debat, nechali jsme si vypracovat odborné analýzy a sledovali chování řidičů. Zároveň proběhne úprava nádraží tak, aby se stalo součástí samotného středu obce a jeho využití bylo pro cestující bezproblémové, a to především příchozí dostupností.

I zde dojde díky jednáním s investorem, kterým je Správa železniční dopravní cesty, k realizaci celé řady věcí dle požadavků samosprávy vyplývajících z běžného života. Probíhá i důležitá projekční příprava zkapacitnění nejkomplikovanějšího místního dopravního uzlu – křižovatky na náměstí Osvoboditelů.

V Radotíně jsem stejně jako mí kolegové vyrůstal, a pamatuji si neutěšený stav celého prostoru, kde nové centrum vznikne. Že tady bude stát moderní čtvrť, která vtiskne Radotínu nový ráz, o tom se mi tehdy ani nezdálo. Věřím, že centrum obživne a bude za několik let pro mnohé Radotíňáky příjemným místem na procházku, nákup nebo vyřízení úředních záležitostí. S novými 130 byty nám přibude obyvatel, věřím, že zájem o ně projeví, stejně jako v ukončené první etapě, převážně místní občané.

Přesto vnímáme budoucí nárůst obyvatel Radotína a reagujeme na to s předstihem. Zvyšujeme kapacitu školy, jídelny, dokončujeme novou školní aulu a už letos v zimě si zaplavete v krytém bazénu. Naší novou dominantou se stane i nová lávka přes Berounku. Vážení spoluobčané, Radotín se mění, využijme příležitost, aby se stal moderním místem k příjemnému žití!

Mgr. Karel HanzlíkMgr. Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16


Zveřejněno: 21.09.2018 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 2376 x
Vytisknout