Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Slovo starostyhlavním tématem dění v Radotíně je postupující rekonstrukce železnice. Ačkoliv jsou pokroky na celé stavbě stále viditelnější, hotové jsou půlky podchodů, polovina kolejiště a v září začneme využívat nové nástupiště, Správa železnic bohužel hlásí zpoždění v řádu několika měsíců. Modernizace tak neskončí v červenci příštího roku, ale až na jeho konci. 

O objektivních důvodech zpoždění si můžete detailněji přečíst v rozhovoru s Michalem Krošlákem ze Správy železnic v zářijovém vydání Novin Prahy 16. Mezi hlavní důvody patří změna délky nástupišť a projekční úpravy. Dopravci totiž zvažují nákup delších jednotek a naše nádraží bude na tuto možnost připravené. Částečnou útěchou je, že se příští rok rozběhne stavba nové výpravní budovy, která není součástí probíhající modernizace železnice, a že se státem vedeme intenzivní jednání ohledně majetkového převodu staré nádražní budovy do svěřené správy radotínské radnice.

Pracujeme také na přípravě stavby nové lávky přes Berounku. Proběhlo výběrové řízení mezi stavebními firmami a teď už nic nebrání tomu, aby se stavba letos na podzim rozběhla. Zároveň finišujeme s komplexem budov za Korunou, kde bude sídlit komunitní centrum, policie a základní umělecká škola. Své modernější a potřebné zázemí zde najde i kultura, otevření je v plánu na konci září.

Přeji Vám především pevné zdraví!

Váš Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Zveřejněno: 31.08.2021 – Eva Javorská ; Přečteno 1027 x
Vytisknout