Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Slovo starosty
do nového roku vstupujeme s nadějí, že se v nadcházejících dvanácti měsících konečně podaří udělat celosvětově důležitý krok k zažehnání koronavirové epidemie. Přeji nám všem, aby se nemoc covid-19 stala minulostí a abychom se vrátili ke zcela normálnímu životu bez omezení!

Rok 2022 přinese Radotínu řadu důležitých novinek. Do léta by měla být hotová nová lávka přes Berounku, o kterou usilujeme již několik let. Problémy se stávajícím přemostěním s novou mostovkou skončí, tak jako průběžné vynakládání finančních prostředků na zachování provozuschopnosti lávky. 

Letošek je také posledním rokem modernizace hlavní části železniční trati. Se stavebním ruchem spojená omezení budou v průběhu roku postupně mizet a my začneme železnici opět využívat na sto procent – tak jako pochozí lávku, která propojí centrum s rozšířeným podchodem u restaurace Rozmarýn, vyúsťující do ulice Ke Zděři. Na novou výpravní budovu si ještě počkáme do půlky roku 2023. Do června bude zároveň stavebně dokončena a rozšířena křižovatka na náměstí Osvoboditelů. 

Nový rok je také rokem komunálních voleb. Na podzim si budou lidé vybírat své zástupce do místních zastupitelstev a na radnice. Věřím, že vás opět přesvědčíme o tom, že Radotín vedeme zodpovědně, městskou část nezadlužujeme a myslíme na její rozvoj ke stále lepšímu místu pro život lidí všech generací, různých zájmů i sociálních skupin. 

Přeji vám především pevné zdraví!

Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Aktuální číslo Novin Prahy 16 (pdf, 4,5 MB)
Zveřejněno: 04.01.2022 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 787 x
Vytisknout