Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Slovo starosty
jistě jste si všimli, že práce na lávce přes Berounku náhle v červenci utichly. Ačkoliv konstrukce mostovky leží na podpěrách a do dokončení nového přemostění zbývalo jen několik týdnů, stavební firma Raeder & Falge neočekávaně změnila majitele a k překvapení všech zainteresovaných stáhla své pracovníky z většiny staveb, které rozpracovala. Překvapení byli i sami pracovníci této firmy. 

Díky snaze vedení radnice, a zvláště chci poděkovat svému zástupci Mirku Knotkovi a radnímu Petru Šiškovi, se stavba dala na konci července do pohybu. Situace nebyla a není jednoduchá, stavební firma po změně svého vlastníka přestala na čas úplně komunikovat. Materiál na dostavbu lávky je připravený, v tom problém není. Ten je spíše v právní rovině. O vývoji situace okolo lávky vás budeme informovat. 

Jsem rád, že se současná všeobecně komplikovaná situace nepromítá do dalších radotínských staveb. Modernizace železniční trati, stavba podchodů i rekonstrukce nádraží pokračují podle plánů a vše směřuje k tomu, že to nejdůležitější – podchody a nástupiště – budou hotové letos v prosinci. Koncem srpna by měl být znám i vítěz soutěže na výstavbu cyklo-pochozí lávky, jež propojí centrum od ulice Na Betonce podél severní strany nového železničního mostu s podchodem pod tratí u restaurace Rozmarýn. Především školáci tak dostanou bezpečnou přístupovou cestu směrem ke školnímu areálu. 

Přeji vám pevné zdraví a klidný zbytek prázdnin!

Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Aktuální číslo Novin Prahy 16 (pdf, 5,6 MB)
Zveřejněno: 02.08.2022 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1241 x
Vytisknout