Slovo starosty

Vážení a milí Radotíňáci,

máme za sebou volby do zastupitelstev a já vám chci především poděkovat za to, že jste přišli k volebním urnám ve větším počtu, než je celorepublikový průměr. Volební účast v Radotíně jako obvykle překonala padesátiprocentní hranici, což je pro nás jasné znamení, že se o dění v naší městské části opravdu zajímáte.

Kandidáti za Místní sdružení ODS Radotín získali více než 60procentní podporu, což považujeme za ocenění naší práce, kterou zde odvádíme. Znovu připomínám, že uplynulé čtyřleté období bylo pro nás na radnici velmi komplikované. Čelili jsme koronavirovým opatřením, uprchlické krizi z Ukrajiny a také problémům s nárůstem inflace i cen energií. Snažili jsme se minimalizovat omezení plynoucí z velkých dopravních infrastrukturních staveb, které jsou ale pro budoucnost Radotína nezbytné. Přesto se nám podařilo splnit podstatnou většinu našeho volebního programu. 

Vaše opětovná silná podpora pro osobnosti, které jsou dlouhodobě na radotínské radnici, a tým lidí, aktivně se v městské části na levém břehu Berounky zapojující i mimo politické dění, je pro nás motivací do další práce. Silnou podporu přijímáme ale i s patřičnou a nezbytnou pokorou, jelikož ta je vždy cestou k úspěchu a ke stanoveným cílům. 

Chápeme, že se svými vizemi nemůžeme zavděčit všem, děláme však maximum pro to, abychom naši městskou část dále rozvíjeli. Pět mandátů z celkových patnácti připadlo letos opozici a věříme, že spolupráce všech zastupitelů bude především věcná, konstruktivní, podnětná a přinese pozitiva pro další budoucnost Radotína. 

Ještě jednou děkujeme za vaše hlasy!

Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Aktuální číslo Novin Prahy 16, říjen 2022 (pdf, 6,6 MB)
Zveřejněno: 04.10.2022 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 567 x
Vytisknout