Úprava zastávky Viničky

Stavebně provizorně zřízená zastávka BUS MHD Viničky bude od 22. do 26. června 2020 upravována do definitivní podoby zámkové dlažby, stejně jako chodník.

Po dobu stavebních úprav bude zastávka Viničky dočasně zrušena, nejbližší zastávka je Příbramská. Úprava další BUS MHD zastávky, která měla být letos upravena - Vojetická, se z důvodu plánovaného uložení kabelů nízkého napětí ve Zdické ulici odkládá a upravena bude až po jeho ukončení.

Autobusová linka č. 248, která obsluhuje radotínskou část Viničky, byla na dlouholetý tlak radotínské radnice zřízena v září 2018. Částečně kopíruje trasu linky 244, a to až po zastávku Na Viničkách, poté se část spojů odpojí, pokračuje v cestě oblastí Viničky a vrací se zpět na nádraží. Kvůli prudkým zatáčkám, úzkým cestám a velkému převýšení (na krátké trase překonává 80 výškových metrů) jezdí trasu midibus.

V době uzavírky železničního podjezdu u Horymírova náměstí (podjezd je uzavřen z důvodu stavby nového železničního mostu v rámci akce „Optimalizace trati Praha-Smíchov (mimo) - Černošice (mimo)" a bude uzavřen do 12. prosince 2020) je jedinou spojkou mezi radotínským nádražím a západní částí Radotína.
Zveřejněno: 19.06.2020 – Eva Javorská ; Přečteno 935 x
Vytisknout