V Koruně to žilo po ukrajinsku

Na fajn novém dvoře i ve Fajnové kavárně Kulturně komunitního centra Koruna zazněly v pondělí 16. května tradiční ukrajinské písně a celým dvorem voněl boršč, pelmeně, holubki, vareniky se sýrem a další ukrajinské pochoutky připravené ženami, které uprchly z válkou postižené Ukrajiny a našly svůj dočasný domov v Radotíně.

Děti předvedly, co se už dokázaly naučit a v češtině, i když trochu lámané, přednesly básničku o tom, jak jsou šťastné, že u nás našly bezpečí a druhý domov. Poté už se vrátily ke své rodné řeči a zazpívaly a zatancovaly různé písničky ve svém jazyce. Vystoupila i učitelka hudby a banduristka (bandura je tradiční ukrajinský hudební nástroj podobný loutně) a svým kouzelným hlasem rozproudila napříč publikem silné emoce. Vystoupením i ochutnávkami svých tradičních jídel, které byly zdarma, chtěly ženy poděkovat radotínským občanům a všem za vřelé přijetí v jejich velmi tíživé situaci.

Pozdravit a ochutnat přišli i zástupci radnice v čele se starostou Karlem Hanzlíkem, který se zasadil o to, že Městská část Praha 16 byla jedna z prvních částí v Praze, která ubytovala uprchlické maminky s dětmi v plně zařízených bytech.

Ukrajinské ženy děkuji radotínským občanům za vřelé přijetí v jejich tíživé situaci, 16.5.2022 Ukrajinské ženy děkuji radotínským občanům za vřelé přijetí v jejich tíživé situaci, 16.5.2022 Ukrajinské ženy děkuji radotínským občanům za vřelé přijetí v jejich tíživé situaci, 16.5.2022 Ukrajinské ženy děkuji radotínským občanům za vřelé přijetí v jejich tíživé situaci, 16.5.2022

Další fotografie ZDE.
Zveřejněno: 16.05.2022 – Eva Javorská ; Přečteno 536 x
Vytisknout