Výlet velice vydařený…

Výlet do Burglengenfeldu, 13.6.2012… připravila radotínská radnice pro místní důchodce! Cílem jednodenního výletu dne 13. června bylo partnerské město Burglengenfeld. A protože smlouva o partnerství mezi Radotínem a tímto bavorským městečkem  byla uzavřena právě před dvaceti lety, bylo výlet možno pojmout jako určitou oslavu těchto „narozenin“.

A zahájení návštěvy bylo skutečně důstojné: Výletníky přijal na  krásné historické radnici starosta města pan Heinz Karg, který v srdečném projevu zdůraznil již dvacet let trvající formální i neformální přátelské vztahy obou obcí. Poté se výpravy ujali zástupce starosty pan Georg Tretter (ten vedl výklad) a paní Eli Meisinger (ta překládala), kteří cestovatele provedli historickým centrem městečka i moderním školním a sportovním areálem.

Po výborném obědě byla na programu návštěva místního hradu („Burg Lengenfeld“), který, byv založen již ve dvanáctém století, dal městečku jeho jméno. Pozoruhodný byl zejména nádherný výhled na město a okolí.

Letopisci a věž pro Radotín, 13.6.2012Ve výpravě byli i zástupci radotínské Letopisecké komise, kteří se logicky zajímali hlavně o historii Burglengenfeldu. Se zájmem si prohlédli zejména jednu z věží zachovaného opevnění města. Ta totiž bude po nezbytné rekonstrukci hostit stálou výstavu o Radotíně – coby výraz vřelých přátelských vztahů.

Závěrem stručně: Výlet se nesmírně líbil, přátelské přijetí potěšilo každého. A tak je možno každému – třeba i na soukromé bázi – návštěvu našeho partnerského města doporučit. 
Ing. Petr Binhack, předseda LPK

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Zveřejněno: 25.06.2012 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 4794 x
Vytisknout