X. jubilejní Havelské posvícení v Radotíně

Městská část Praha 16 ve spolupráci s Kulturním střediskem "U Koruny" pořádají v sobotu 13. října X. ročník Havelského posvícení. Pro tento, jubilejní ročník, je připraven bohatý doprovodný program.

Havelské posvícení bude zahájeno v 9 hodin bohoslužbou v kostele sv. Petra a Pavla. Prostor před radotínskou radnicí v ulici Václava Balého a v Loučanské ulici zaplní stánky s výrobky tradičních řemesel, občerstvením a dalším sortimentem.

V rámci doprovodného programu vystoupí skupina historického šermu, své umění představí mistr kouzelnický, chybět nebudou ani hudební produkce. Novinkou jsou divadelní představení, pro děti i pro dospělé, místního Divadelního spolku Gaudium, který je organizován pod občanským sdružením „Petrklíč“. Místní knihovna v Loučanské ulici, která byla v loňském roce kompletně rekonstruována, pořádá Den otevřených dveří. Příležitost navštívit ji budou mít zájemci od 10 do 15 hodin.

Zajímavou součástí X. Havelského posvícení bude komentovaná prohlídka stavby tunelu v rámci silničního okruhu kolem Prahy, části 514 - Lochkovského portálu. Doprava bude zdarma zajištěna z autobusového terminálu ve Vrážské ulici s odjezdy v 9, 11, 13 a 15 hodin.

K 15. výročí partnerství Městské části Praha 16 s německým Burglengenfeldem se v Kulturním středisku „U Koruny“ uskuteční Koncert pro přátelství, jehož se zúčastní žáci a pedagogové Základní umělecké školy Klementa Slavického v Radotíně a Burglengenfeld Musikschule. Oproti původnímu termínu stanovenému na 18. hodinu, se z technických důvodů koncert přesouvá na 17.30 hod.

Posvícení vyvrcholí Havelskou zábavou, jejíž začátek je plánován na 20. hodinu v Sokolovně v ulici Vykoukových. Hudbu 60. – 90. let zahraje skupina Rytmus.

„Srdečně zvu všechny občany, nejen ty radotínské, k účasti na 10. výročním Havelském posvícení. Městská část rozšířila doprovodný program slavnosti, a tak se návštěvníci mohou těšit nejen na tradiční stánky, ale i dětská představení, koncert pro přátelství, večerní zábavu v sokolovně a navíc komentovanou prohlídku stavby silničního okruhu, která byla připravena ve spolupráci s firmou STRABAG", dodává k pozvánce Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16.

Program Havelského posvícení ke stažení (jpg, 128 kB).

Za správnost:
Jana Černá, DiS.
tel.: 234 128 201
e-mail: jana.cerna@p16.mepnet.cz

Zveřejněno: 10.10.2007 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 10255 x
Vytisknout