Zápisy do škol budou ve dvou termínech

Městská část Praha 16 počítá se začleněním dětí ukrajinských uprchlíků do místní základní a mateřské školy. 

V letošním roce se budou konat zápisy ve dvou kolech. Zápis dětí do prvních tříd Základní školy Praha - Radotín pro školní rok 2022/2023 s (dlouhodobě) trvalým bydlištěm v Radotíně se koná 6. dubna 2022 od 14 do 18 hodin. Zápis do Mateřské školy Praha - Radotín se bude konat 3. května 2022 od 9 do 16 hodin.

Zápisy dětí ukrajinských uprchlíků, kteří jsou ubytováni v Radotíně, budou probíhat v druhém kole, jehož přesný termín záleží na rozhodnutí ředitelů škol (v rozmezí od 1. června do 15. července 2022).

„Pro válečné uprchlíky ubytované v Radotíně děláme maximum, abychom jim pomohli v jejich nelehké situaci. Přesto chci uklidnit radotínské občany, že v případě přijímání do naší mateřské či základní školy musí být přijaty především místní děti. Pokud bude zbývat kapacita, pak je možné přijmout i ukrajinské děti, pro které zatím zajišťujeme plnohodnotné adaptační kurzy ve věkových skupinách, aby se naučily alespoň základy češtiny a zorientovaly se ve svém okolí a potažmo v naší zemi,“ vysvětluje starosta Karel Hanzlík.

Zveřejněno: 01.04.2022 – Eva Javorská ; Přečteno 518 x
Vytisknout