OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 
*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Protihluková stěna (Barbora 22.08.2019 14:39) – Výstavba
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se bude stavět (a kdy?) protihluková stěna podél vlakové trati (ulice Ke Zdeři)? Děkuji
  • Odpověď: (Eva Javorská) 23.08.2019 10:53)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš podnět, na který Vám odpovídá vedoucí Odboru výstavby, dopravy a životního prostředí Ing. Lenka Böhmová: Podél železniční trati v ulici Ke Zděři se bude realizovat protihluková stěna. Stavbu bude povolovat Drážní úřad jako speciální stavební úřad, stavební povolení dosud vydáno není. Nelze tedy zatím sdělit, kdy se bude protihluková stěna stavět.
   S pozdravem
   Eva Javorská
 • Otázka: parkování s parkovacím kotoučem (pospisil 28.07.2019 16:40) – Doprava
  Dobrý den,na nám. Osvoboditelů-parkovišti si myslím, že u značky IP 13b (není čitelná) chybí dodatková tabule označující bezplatnou dobu stání. Může se parkovat bez kotouče? Nebo jsem se nevšiml? Prosím o prověření.Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 31.07.2019 11:26)
   Vážený pane Pospíšile,

   děkujeme za Váš podnět, na který odpovídá pan Jan Martínek, vedoucí oddělení dopravy: Místo jsme zkontrolovali a svislá dopravní značka IP 13b (parkoviště s parkovacím kotoučem) je čitelná a má příslušnou podtabulku s režimem parkování. Tudíž zde nemůžete parkovat bez parkovacího kotouče.
   S pozdravem
   Eva Javorská
 • Otázka: Parkování před domem Na Betonce 3 (Martin Pražský 22.07.2019 20:49) – Doprava
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat z jakého důvodu začala Městská policie pokutovat za parkování před domem Na Betonce 3 v místě před vjezdem do sídliště mimo žlutou čáru směrem k přejezdu. Na "chodníku" se vždy parkovalo a dokonce jsou na zemi znatelné zbytky vodorovného dopravního značení. Myslím, že v současné situaci kdy na novém sídlišti chybí značná část parkovacích míst a ještě se v této lokalitě rozjíždí další výstavba je sankcionování rezidentů za to, že parkují v místě kde nikomu a ničemu nepřekážejí, značně přehnané. Samozřejmě když blokují vjezd do sídliště a stojí na žluté čáře,tak pak je pokuta zcela v pořádku.
  Předem děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Eva Javorská) 30.07.2019 13:07)
   Vážený pane Pražský,

   děkujeme za Váš podnět. Na Váš dotaz Vám odpovídá vedoucí okrskové služebny Radotín, komisař David Janda: Parkování na chodníku je všeobecně zakázáno všude tam, kde to není povoleno dopravním značením. Zbytky vodorovného dopravního značení, které jsou ještě nepatrně znatelné na chodníku si tam někdo namaloval svévolně v minulosti. Na chodníku se tedy i v minulosti parkovalo v rozporu se zákonem. Městská policie se v těchto situacích musí řídit zákonem a přestupky řešit dle zákona.
   Závěrem doporučuji rezidentům si na Odbor dopravy podat žádost o povolení parkování na chodníku na tomto místě.
   S pozdravem
   Eva Javorská

 • Otázka: Schodiště Ametystová - Strážovská (Zdenek Beranek 29.07.2019 19:28) – Obecné téma
  Dobrý den, na uvedeném schodišti je strašný nepořádek (mrtvé zvíře, rozbité sklo apod.) - můžete prosím zajistit rychlý úklid ? Plus obecně prosím o informaci o frekvenci běžného úklidu tohoto místa. Dekuji.
  • Odpověď: (Eva Javorská) 30.07.2019 13:00)
   Vážený pane Beránku,

   děkujeme za Váš podnět. Dnes dopoledne se o problém postarali zaměstnanci technických služeb. 
   Mimo centrum se uklízí v podobném harmonogramu, jako je Jarní úklid komunikací, tudíž každé místo dvakrát až třikrát za rok. V případě, že jsme upozorněni na nepořádek, posíláme úklid operativně mimo plán.
   S pozdravem
   Eva Javorská
 • Otázka: místní rozhlas (Bohumil Novák 29.07.2019 14:48) – Kultura
  Dobrý den chtěl jsem vás poprosit jestli by jste si nemohli odpustit ty výlevy co tam pouštíte opravdu nejsem zvědavý na to abych přijel z práce a poslouchal nějaké halekání na celí Radotín v jakém století žijete zkuste brát v potaz že někdo chodí taky na noční a odpolední a chce se přes den třeba vyspat chovejte se normálně... Ještě tam pouštíte hudbu co je 100 let stará na to fakt nemám nervy ...
  • Odpověď: (Eva Javorská) 29.07.2019 18:02)
   Vážený pane Nováku,
   děkujeme za Váš podnět. Místní rozhlas je sice možná technický přežitek, ale jde o jeden z informačních zdrojů, který i v dnešní přetechnizované době někteří občané aktivně využívají. Proto o snížení počtu hlášení či jeho zrušení neuvažujeme.
   S pozdravem, Eva Javorská
 • Otázka: semafor pod parkem (Jana Morsteinová 15.07.2019 20:14) – Doprava
  Dobrý den,
  při odbočování na křižovatce pod parkem z ulice Karlické ve směru od Černošic do směru na Lochkov se nerozsvěcuje odbočovací zelená šipka. Situace se mi stala opakovaně. Řidiči jedoucí v tomto směru si musejí hlídat vozidla jedoucí v protisměru od Prahy, kteří vužívají i oranžovou, aby ještě projeli, a pokud se nerozsvítí zelená odbočovací šipka, dochází k rizikovým situacím, neboť vozidla od Lochkova už vyrážejí do křižovatky a přes keříky nevidí, že někdo v křižovatce se ještě rozjíždí k odbočení. Je to velmi nepříjemné a proto prosím o prověření stavu semaforu, aby zde nedošlo k havárii. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 17.07.2019 11:22)
   Dobrý den, paní Morsteinová, 
   děkujeme za Váš podnět. O uvedeném problému víme, řešili jsme ho opakovaně. Na základě Vaší žádosti tedy dostalo Oddělení dopravy našeho úřadu za úkol záležitost opět prověřit. O závěrech Vás budeme informovat. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová

 • Otázka: Nebezpečný strom (Adéla Pohlavcová 12.07.2019 7:59) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  jezdím z Kosoře jednosměrkou do Radotína a cca 200 m od technických služeb u přemostění, je velmi nahnutý velký strom. Zdá se mi, že je to nebezpečné pro okolí. Je možné to nějakým způsobem zkontrolovat a popř. řešit?Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 15.07.2019 9:07)
   Dobrý den, Adélo, 
   děkujeme za Váš podnět, záležitost již řešíme. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: lavičky na dětském hřišti na novém sídlišti (Adriana 11.07.2019 9:23) – Životní prostředí
  Dobrý den,
  bylo by možné umístit na dětské hřiště s velkou skluzavkou uprostřed nového sídliště lavičky do oploceného prostoru? maminky s dětmi si tam nemají kde sednout a lavičky za plotem u hřiště jsou bohužel pro maminky hlavně menších dětí daleko. děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 11.07.2019 12:56)
   Dobrý den, Adriano, 
   děkujeme za Váš podnět, nicméně i nadále neuvažujeme o umístění laviček do areálu tohoto sportoviště. Hřiště je určeno pro větší děti (nepotřebují tak blízkou asistenci rodičů) a pryžová dopadová plocha zde plní zejména bezpečnostní funkci - každý herní prvek musí mít určitou dopadovou zónu, kterou bychom umístěním laviček narušili. 
   Menší děti mohou se svými rodiči využít další dětská hřiště na novém sídlišti, kde jsou lavičky, kolotoče a  skluzavky pro menší děti umístěny v oploceném prostoru. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Nová skládka (Ivana Myšková 01.07.2019 11:35) – Životní prostředí
  Dobrý den, dne 24.6.2019 ČTK uvedla v deníku Metro cituji "Hlavní město si za téměř 22 milionů korun pořídí NELEGÁLNÍ skládku orozloze 100 metrů čtverečních na pomezí Radotína a Slivence. Pozemky plánuje využít pro uskladnění kalů, které vznikají při odkalování rybníků. Odkups schválili minulý týden na svém zasedání pražští zastupitelé". Ráda bych znala Vaše stanovisko k této nepříjemné záležitosti a také o jakém místě se přímo jedná??? Za odpověď předem děkuji. Přeji hezký den. Myšková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 03.07.2019 11:49)
   Dobrý den, 
   k tomuto záměru Městská část Praha 16 nedávala žádné stanovisko a nebyla ani ze strany Hlavního města Prahy k této věci dotazována. Podle našich informací proběhla pouze neformální komunikace a předání rámcové informace ze strany starostky Městské části Praha-Slivenec starostovi naší městské části Mgr. Karlu Hanzlíkovi. Cílem by nemělo být využití pozemku, na němž je dlouhodobě nelegální skládka (primárně na uskladnění kalů, které vznikají při odkalování rybníků) pro další odkládání odpadů. Materiálem by se měl pouze modelovat terén a pozemek by měl být revitalizován na budoucí sportovní park s cyklotrasami pro terénní jízdu (MTB). Úřad městské části Praha 16 nebyl do této chvíle požádán, aby v této záležitost vedl jakékoliv stavební či obdobné řízení. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: udržba hřbitova (Hana Špačkova 19.06.2019 18:19) – Životní prostředí
  Dobrý den,ráda bych se zeptala zda někdo udržuje horní starý hřbitov u školy.Postraní uličky jsou tak zarostlé trávou vysokou az 50cm nešlo by to tam posekat a vyčistit.Děkuji Špačková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 20.06.2019 11:39)
   Dobrý den, paní Špačková,
   sekání a údržba starého hřbitova v Radotíně probíhala od včerejška a během dnešního dne. Ve dnech předchozích se upravovaly hřbitovy "Na Pískách" a urnový háj. Práce provádějí Technické služby Praha - Radotín. 
   Děkujeme za pochopení. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová


Vytisknout